Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Larry

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Salutare. Am o problema enervanta care in seara asta mi s-a intamplat. Stiti ca geamurile fata la Bertone au functia aceea de a cobora putin cand deschideti usa....si cand o inchideti se ridica singur( cam 1 cm ....ceva de genul). Am schimbat bateria si nu imi mai functioneaza chestia asta la geamul de la sofer. Ce poate sa fie? Cred ca s-a mai discutat pe-aici. Dar n-am gasit nici in ruptul capului. Poate a mai patit careva si a rezolvat-o sau stie de chestia asta. Mersi tuturor...si astept raspuns...ca ar bate vantu' pe la geam daca as circula asa ca trebuie deschis tot timpul putin...ca altfel n-as putea inchide usa.
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Trebuie facuta resincronizarea.
Se da geamul jos. Se ridica pana sus si se tine in continuare butonul apasat pana se aude un click.
  • sabothor

  • Mesaje scrise: 403
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Larry, cum zicea si colegul, se face cursa completa pana jos cu ambele geamuri, cu usile inchise, apoi tii apasate ambele butoane de la sofer pana geamurile fac o cursa completa in sus. Cand au ajuns sus, tu continui sa tii butoanele apasate inca 7 secunde (daca ai ureche fina si e liniste deplina se aud motorasele cum se "forteaza"). Apoi geamurile se coboara normal si asta e sincronizarea...

Sper sa iasa, daca nu .. ask for more info!

Sabothor
  • Larry

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Mikki a scris:Trebuie facuta resincronizarea.
Se da geamul jos. Se ridica pana sus si se tine in continuare butonul apasat pana se aude un click.



Va multumesc mult la amandoi...O sa incerc treaba asta si o sa dau un raspuns cu rezultatul Embarassed . Mersi inca o data.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR