Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • VicT

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Salut tuturor !

Sunt in faza eliminatorie in alegerea unei masini iar cea mai atragatoare optiune mi se pare un Astra GTC 1.9 CDTI 150 cai, Cosmo si alte minunatii pe care sper sa o achizitionez pana la sfarsitul acestui an, inceputul anului viitor. In fine, am ajuns la o mica dilema si am decis sa va scriu ptr ca e evident ca sunteti mult mai informati decat mine in domeniu Smile. Dilema mea e legata de partea de sunet. Am de ales intre ( copiez denumirile de pe oferta ) Radio CD-player cd30 cu mp3, 7 difuzoare +mufa Jack ptr iPod; si Radio CDC40 Opera Mp3 7 difuzoare premium. Diferenta de pret este de 500 euro ! Va dati seama ca e o suma destul de maricica. Intrebarea mea este daca merita aceasta diferenta ? Este calitatea sunetului de 500 euro mai buna ?Smile O a doua intrebare ar fi daca afisajul este color la CDC40? Vad aici o optiune Color info display care e din nou 535 euro ! Merita ?

Mersi anticipat !

PS: probabil ca o sa va mai cer sfaturi si pe alte rubrici pe parcurs Razz
  • grigs

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Nu stiu de unde ai tu oferta dar ma tem ca nu exista CDC40 Opera cu mp3. Acesta merge numai cu GID si CID. Cel default este GID. Dupa parerea mea, da, diferenta este de 500Euro. Eu mi-am inlocuit CD30 cu CDC40 Opera. Este altceva. Sunetul este excelent si la volum mare. Masina vibreaza. Nu-ti mai trebuie amplificator si boxe mari. Are iesire speciala pentru subwoofer.
Este varful de gama de la Opel si este destinat celor cu pretentii de sunet, de aceea nu are optiunea mp3.

Sfatul meu este: daca vrei un sistem audio adevarat atunci da 500euro si punel ca te costa mai mult dupa aceea sa pui un sistem audio performant. Daca te multumeste sa ai o sura audio in masina ca sa asculti mp3-uri la un sunet normal, atunci nu merita.

Cat despre CID, nu merita la pretul ala. Eu l-am luat dupa ebay si l-am pus. Daca tot esti dispus sa dai banii astia, ia DVD90 NAVI cu CID. Are sunetul misto si ai navigatie.

Bafta.


[edit] Nu are rost sa citezi ultimul (in acest caz primul) mesaj dintr-o discutie.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR