Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Pentru cei care au fost sa voteze pentru Referendum, pun o intrebare: Ati citit integral textul scris pe buletinul de vot? Daca da, atunci ati observat ca erati invitati sa va exprimati parerea in legatura cu votul uninominal al circumscriptiei (si nu al candidatului)? Ce parere aveti? Eu unul am considerat ca este o cacialma si am anulat votul in fata comisiei de votare.
Skip ads

  • calfianu

  • Mesaje scrise: 525
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Cacialmaua nu se poate evita decit daca emigrezi. In privinta textului, greseala a fost folosirea unui limbaj prea administrativ. Era vorba de "circumscriptie uninominala" nu circumscriptie electorala sau vot uninominal al circumscriptiei.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
am votat dupa cum urmeaza:
1.referendum - am mai pus o casuta intre cele doua cu Nu stiu si am pus stampila regulamentar =))
2. pentru parlamentul .UE am votata partidul boschetarilor =))
datoria mi-am facut-o si m-am prezentat la vot .
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Si eu am votat azi. Desi sunt adeptul votului uninomonal, am votat NU de data asta intrucat sistemul de vot propus de Base nu doar ca nu iti da posibilitatea sa alegi candidatul care iti place dar limiteaza accesul in parlament al reprezentantilor unor grupuri de opinie care in sistemul de vot actual ar fi castigat alegerile si ar fi facut guvernul. Pe scurt, daca in 2004 am fi avut forma de vot propusa la referendumul de astazi, singurele partide care ar fi accesat in parlament erau psd si udmr iar psd-ul ar fi format guvernul.
Skip ads

  • criss_slc

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Eu nu am votat si nici nu voi mai vota curand. M-am saturat sa votez pentru binele altora. Nu-mi cunosc nici reprezentantii in Parlamentul Romaniei, darmite sa ma leg la cap cu Parlamentul European. O atitudine complet nedemocratica, stiu, dar sa se duca acolo cine o vrea (a se citi cine o trebui) si sa ma lase pe mine in pace sa ma ocup de familie, masina si de viata mea in general. O data la 4 ani sunt in stare sa ignor o campanie electorala, dar sa fiu nevoit sa o ignor in fiecare an (referendum, PE, suspendari, primarie, generale ...) e cam mult.
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
nici eu nu o sa ma mai duc sa mai votez vreodata un parlamentar roman atata timp cat parlamentarul roman are grija doar de bunastarea lui; insa cu referendumul treaba sta cu totul altfel.Sunt destui care iau deciizii care ma privesc fara sa fiu intrebat sau sa-mi spun parerea si daca cineva iti da posibilitatea sa iti spui parerea intr-o problema care te priveste si cu care poti sau nu sa fii de acord, cred ca merita un efort.Nu comentez rezultatul referendumului ci absenta romanilor la acest referendum. Eu vad asa ca aprox. 30 % din romani vor sa fie consultati in privinta deciziilor care se vor lua, iar restul de 70% sunt fie nepasatori, fie carcotasi, fie le convine sa decida altii pentru ei.
  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
liberlamare a scris:am votat dupa cum urmeaza:
1.referendum - am mai pus o casuta intre cele doua cu Nu stiu si am pus stampila regulamentar =))
2. pentru parlamentul .UE am votata partidul boschetarilor =))
datoria mi-am facut-o si m-am prezentat la vot .


De unde ai scos-o pe asta cu datoria ?
cred ca ai fost manipulat, exprimarea votului nu este o datorie, este un drept...
  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
am votat si colo si colo, nu cu entuziasm, dar am votat - corect, fara sa anulez votul.
Skip ads

  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
n-am votat ... ca am fost la ski Smile
  • criss_slc

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
doru_a a scris:Eu vad asa ca aprox. 30 % din romani vor sa fie consultati in privinta deciziilor care se vor lua, iar restul de 70% sunt fie nepasatori, fie carcotasi, fie le convine sa decida altii pentru ei.


DA, sunt nepasator. De fapt, mai corect spus nu imi mai pasa. Daca as vedea un om politic interesat de popor si in afara campaniei electorale, poate mi-as schimba punctul de vedere. Dar asa ... Sunt de acord ca in ultima perioada au fost foarte multe intoxicari si incercari de manipulare, dar nu imi iese din cap imaginea cu senatorul sau deputatul (care dracu o fi diferenta?) de Teleorman, care la emisiunea Nasul radea pe sub mustata si spunea "nu va faceti griji domle, gasesc eu o cale sa justific veniturile". Ma felicit ca nu am urmarit toate acele emisiuni pentru ca probabil depaseam recordul la aruncat cu piatra din parc de la Izvor pana la Casa Poporului (doar doar oi nimeri pe cine trebuie)
  • radzxx

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Intrebarea normala care ar fi trebuit pusa pe buletinul de la referendum trebuia sa sune cam asa: " Sunteti de acord cu introducerea votului uninominal?". In acest caz rezultatele erau cu totul altfel. asa, unii au boicotat, altii au votat negativ...altii pozitiv...si rezultatul a fost precum intrebarea...un esec total.
  • teodor

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2007

  • Mesaj Privat
bre IO votai dar ce pacat ca ALTII nu au votat(se exclud si se inteleg cazurile de forta majora)e pacat ca nu sa ajuns la nici un rezultat dar bani mei si ai tai si ai multora sau cam dus pe apa simbetei . mare pacat .
Skip ads

  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Si eu am votat la amandoua urne.
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
ldivora a scris:Pentru cei care au fost sa voteze pentru Referendum, pun o intrebare: Ati citit integral textul scris pe buletinul de vot? Daca da, atunci ati observat ca erati invitati sa va exprimati parerea in legatura cu votul uninominal al circumscriptiei (si nu al candidatului)? Ce parere aveti? Eu unul am considerat ca este o cacialma si am anulat votul in fata comisiei de votare.

Mai dragilor, nu ma intereseaza ce ati votat, ma interesa daca ati citit textul buletinului de vot si cum il interpretati. Doar @calfianu a raspuns la subiect, restul...
  • Alexy

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2005

  • Mesaj Privat
De votat mai votez cand oi fi cetatean canadian...... sau australian..... oi vedea Cool
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR