Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • Boogie

  • Mesaje scrise: 991
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Vreau sa cumpar niste piese de masina produse de FEBI si speram ca cineva pe aici are ceva cunostinte despre calitatea pieselor... In principiu piesele despre care vorbesc sunt bielete antirului si flanse amortizor...si cred ca or sa mai apara si altele in timp... Wink
Skip ads

  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
am cumparat piese produse de ei si nu am avut motive sa ma plang......
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
sunt ok. Asa ca idee: febi si swag sunt acelasi lucru doar branduite diferit
  • Boogie

  • Mesaje scrise: 991
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Aham..ok..Merci de raspunsuri...
Skip ads

  • cristiandvd

  • Mesaje scrise: 383
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Sa nu mai aud de febi-bilstein vreodata. Mai proate calitativ...nu am vazut . E doar parerea mea
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
cristiandvd a scris:Sa nu mai aud de febi-bilstein vreodata. Mai proate calitativ...nu am vazut . E doar parerea mea


no offense dar tine-o pt tine.. in afara de lemforder doar febi folosesc si nu am decat cuvinte de lauda despre produsele lor. inainte foloseam ce imi aduceau cei de la piese, ce ajungea mai repede si aveam multe probleme, incepand de la faptul ca nu se potriveau la masina Shocked
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Febi sunt un fel de Wurt pe piata auto in sensul ca ei multe piese nu le produc si le pun doar Brandul lor. Ei normal fabrica amortizoare (la sibiu aproape toate) iar cele sport sunt facute direct in Germania la fabrica de acolo si diferenta este o saiba in plus (care costa normal 25 euro centi) dar ca pret inseamna mult in plus...
  • Vectra sri

  • Mesaje scrise: 879
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina: Astra 2002 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2012

  • Mesaj Privat
parerea mea despre febi e urmatoarea....sunt mai ieftine si isi fac treaba de banii aia...adica caz concret la mine...vectra b2 2001 (suspensii sport) au inceput sa bata bieletele antiruliu bun le schimbam cu febi 35 de lei bucata f ieftin zic eu... m-au tinut fix 10.000 de km pe drumurile din cj am iesit cu ea din oras de vreo 4 ori maxim avand in vedere ca is usor de schimbat bieletele antiruliu(le-am montat tot eu ) am pus tot febi Smile) am platit tot 35 de lei bucata Smile) deci in concluzie de banii aia eu zic ca tin suficient
Skip ads

  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Din pacate problema este alta!
Eu de febi sunt multumit, dar...
Acum de curand am schimbat mai multe piese si au venit din fabrica obosite. De exemplu din 2 bielete una era deja fleasca, deci aia clar in 100km batea iar...cealalta era beton si lista poate continua. Noroc se pot schimba.
Sau si varianta cand vin contrafacute dar sub nume de distribuitori celebri( aici este adevarul trist)
  • Vectra sri

  • Mesaje scrise: 879
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina: Astra 2002 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2012

  • Mesaj Privat
cred ca cele contrafacute sunt peste tot ...am un service la 50 de metri de mine cu spaltaorie ma duc la ei mereu am si 1 prieten acolo ...i cunosc pe toti din service inclusiv patronu... care chiar el spunea ca isi face reclama proasta la service din cauza pieselor contrafacute ..a facut si el o multime de sesizari la distribuitori dar ei ridica din umeri si dau alta piesa la schimb s-a intmplat sa nu dea alta piesa la schimb si a trebuit sa plateasca el alta din buzunarul lui...
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
@Vectra sri unde e mai exact service-ul ala, sau cum ii zice? Trimite te rog pe PM sa nu facem reclama..
  • Vectra sri

  • Mesaje scrise: 879
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina: Astra 2002 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2012

  • Mesaj Privat
off topic ..ai pm-ul scuza-mi curiozitatea dar cu ce te ajuta daca sti numele sau adresa ?
Skip ads

  • hrencsart

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Timis
  • Masina: Zafira Tourer 2013 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Buna tuturor..in general la piesele care le-am shimbat pe masina mea am ales FEBI ..termostat(care ori erau depuneri pe sistemul de racire ori piesa era putin cam fixa si a trebuit ajustata pentru a intra in locul celei originale care s-a defectat) senzor presiune ulei care a fost ok buson ulei si chiar pentru alte masini...capete bara logan si altele ...pot spune ca sunt ok la calitate (in afara de termostatul meu).
Problema noatra e ca niciodata nu stim concret daca sunt contrafacute sau nu...depinde cum ti-e norocul....in rest merg in continuare pe FEBI.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR