Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • nydu2007

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: GIURGIU
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Salutare. Am masina din imagine vectra c 2003. Problema mea ....sau nu stiu daca pot sa ii zic asa este ca:
Am scaunul soferului cu reglaje in toate directiile posibile:)....
Toate bune si frumoase pana cand am descoperit ca scaunulnu se mai trage in fata sau in spate( sa se aproapie sau sa se departeze de volan cu totul), din clema aceea care se afla in fata in partea stanga jos. Am observat ca clema respectiva se ridica in sus si are un cauciuc si in interior o sarma sub forma de arc lunga, care este prinsa de maner si apoi undeva dedesubt. In momentul in care o ridic se intinde si se poate deplasa scaunul. La mine este rupta....si a iesit in afara...
Cum pot remedia problela? Ati patit careva asa ceva? Trebuie schimbat tot scaunul? Ajutati-ma va rog ca merg cam chinuit Smile.
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
lasand la o parte ,momentan ,problema cu iesitu parghiei,baga tu frumusel mana pe sina din stanga si elibereaza opritorul
in asa fel vei reusi sa misti scaunul....

off:pt alte activitati desfasurate pe scaunul soferului,in afar de sofat,foloseste cu incredere bancheta din spate....e mulllllt mai comoda Laughing
  • nydu2007

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: GIURGIU
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Mi-am bagat azi nasul , am scos firul acela. Este exact ca un cablu de frana de bicicleta cu 2 piedicI la capat. Am sa incerc maine sa improvizez ceva cu un alt cablu identic dar cu piedica la un singur capat urmand sa fac eu la celalalt capat un fel de nod ceva care sa tina bine. Referitor la ce piedica te referi? Eu am in partea dreapta o piedica sub scaun pe acea sina, dar pot umbla sa misc scaunul numai sa ma bag prin spate ....chinuit...Sper sa reusesc maine...
Referitor la comoditate....NO COMMENT Smile esti tare
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
la opritoarele dp sina ,la alea ma refer,exact la ce te-ai referit si tu.....prin spate Very Happy
  • nydu2007

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: GIURGIU
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Asa am procedat...si voi proceda pana remediez. Multumesc pt sfat.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR