Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • DoubleG

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Salutare.

Din ce am citit eu pe forum, nu am gasit ceva referitor la acest service si doresc sa impartasesc impresii.

Este vorba de BOSH SERVICE RAIMAN - TARGOVISTE


Eu, chiar daca sunt din Bucuresti, lucrez cu ei de aproape 3 ani de zile.
Sunt super buni si super profesionisti, si au niste preturi de invidiat.
Pentru mine chiar sa merita sa fac o plimbare pana la Targoviste (85KM), pentru o vizita la service.
Deci, asta este parerea mea, care este, si care am cautat un service bun si ieftin in Bucuresti de mi-au iesit ochii.
Il cunosc pe directorul de aici, care este un tip super de treaba.


Datele de contact sunt urmatoarele:

Service
Aleea Sinaia, Târgoviºte, 130004, judetul Dâmboviþa
Mobil: + 40 (723) 630491
Tel./Fax: + 40 (245) 206252
Tel./Fax: + 40 (245) 206253

--------------------------------------------------------------------------------
magazin 1
Calea Domneascã 153, Târgoviºte, 130003, judetul Dâmboviþa
Mobil: + 40 (722) 541046
Mobil: + 40 (788) 355042
Tel./Fax: + 40 (245) 632127

--------------------------------------------------------------------------------
magazin 2
Calea Domneascã 254, Târgoviºte, 130043, judetul Dâmboviþa
Mobil: + 40 (788) 355043
Mobil: + 40 (723) 630492
Tel./Fax: + 40 (245) 612741

--------------------------------------------------------------------------------
magazin 3
Str.Fântânilor bl.2B, parter, Pucioasa, 135400, judetul Dâmboviþa
Mobil: + 40 (723) 580444
Tel./Fax: + 40 (245) 206145

--------------------------------------------------------------------------------
magazin 4
Str.13 Decembrie nr.72, Gãeºti, 135200, judetul Dâmboviþa
Mobil: + 40 (788) 355250
Tel./Fax: + 40 (245) 713205


raiman@minisat.ro


Daca doriti o persoana de contact de incredere in acest service, va rog PM si vorbim.


! ACEST TOPIC NU ESTE O RECLAMA SAU UN ANUNT DE PRESTARI SERVICII !

Am considerat ca fiind o comunitate, trebuie sa ne ajutam cu sfaturi si pareri utile.
Daca cineva considera acest topic inadecvat sau "ne la locul lui", am rugamintea sa fie sters.
Aici putem posta absolut orice parere despre acest service, pentru ca toti colegii de forum sa-si faca o idee si sa poata apela sau nu la serviciile lor.

Repet, nu fac reclama, ci doar incerc sa ajut.
Nu am absolut nimic de castigat, poate doar respectul colegilor care vor merge in service.
Nu doresc nimanui sa aiba nevoie sa mearga la un service, insa......pentru cei mai "nefericiti" dintre noi.....

Daca cineva a mai lucrat sau lucreaza cu acest service, rog sa posteze aici orice problema, pentru ca noi ceilalti sa stim si sa luam masurile ce se cuvin.

Cu respect,
Marian N
Skip ads

  • Nobody

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 1.7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Service-ul din Targoviste este foarte bun,sunt profesionisti,au tehnica de varf(am preferat sa merg la ei decat la reprezentanta Opel),dar daca se poate stati pe langa ei cand schimba vreo piesa,ca nu se stie niciodata.
Am schimbat la ei o aripa,o oglinda si am vopsit fata de usa.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
foarte tare frate . cineva posteaza , altcineva se inscrie pe forum si primul mesaj care-l scrie...este despre acest service . Laughing
in primul rand sculele bosc car service sunt mai potrivite pt masinile VAG , decat pt GM . Si cineva care lucreaza acolo va poate confirma treaba asta . Cu alte cuvinte s-ar putea sa aveti niste probleme mai delicate pe care vi lke va rezolva mai degraba un dealer de kkt Opel , decat un Bosch Car Service.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
CORECT !
Dar multi pun botic la firma si nume, treaba lor si banii lor, de reclama ce sa mai spun....
Skip ads

  • DoubleG

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Era 100% sigur, ca vor aparea astfel de divergente.
Eu am spus ca am deschis acest topic pentru pareri despre ei, discutii, dezbateri
Nu trebuie luata ca o reclama.

FRATILOR, NU VA DUCETI LA ACEST SERVICE DACA VI SE PARE CA NU CORESPUNDE

Nu am vrut sa va spun sa mergeti aici, ci pur si simplu, sa aflam mai multe despre ei.
Poate cineva a fost la ei, si a avut probleme. Sa le spuna aici, ca poate se merge acolo cu incredere si o sa ne buleasca ceva pe la masini.
Eu lucrez cu ei, dar asta nu ii face profesionisti.

Din punctul meu de vedere, forumul este facut pentru a afla informatii utile despre diverse subiecte.

Repet, daca acest topic va deveni un flame, mai bine il inchidem, stergem, decat sa ajunge la discutii........
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Si eu am auzit numai de bine de ei, dar pe mine m-au dezamagit. Am fost de trei ori la ei pentru aceeasi problema si doar mi-au luat banii; nu mi-au facut nimic. Nu te lasa sa stai langa masina, iau decizii fara sa te intrebe (mi-au curatit injectoarele - cu ultrasunete spun ei - fara sa ma intrebe) problema nu s-a rezolvat, dar am platit curatitul, a doua oara mi-au facut diagnoza si au spus ca nu au gasit nimic! Si cand m-am inervat pt. ca masina avea o problema mi-au zis ca de fapt nu au soft-ul pt. modelul meu si ca nici nu au de gand sa-l achizitioneze.
Puteau sa imi spuna de prima data ca nu au soft-ul si sa incerc in alta parte nu sa se apuce la intamplare si eu sa platesc.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
serviceul despre care vorbim e expert la schimbat ulei, filtre, amortizoare, placute, maruntisuri in general, la restul complicate se cam bajbaie
per total e un service bun cu scule de ultima ora, dar lipseste promptitudine, tre sa faci programare, preturile mari mai ales la piese, dar produse calitative
cum spunea si antevorbitorul meu cunosc persoane care sau dus acolo cu o problema si au venit cu ea nerezolvata, ba chiar sau inmultit problemele, dar in schimb cunosc si persoane multumite
atentie, nu le lasati masina fara sa fiti voi acolo, conducerea e serioasa, dar mecanicii nu prea

experienta mea la ei cu masina personala: pentru o bujie arsa ma puneau sa schimb si releul si bujiile, (ca asa se face dom-le in nemtia) lucru care nu imi convenea financiar

personal recomand calduros alte serviceuri ,PM - me pentru detalii, in ciuda faptului ca raiman e un sevice relativ bun
  • 89dam

  • Mesaje scrise: 1,175
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Niste incompetenti, fitosi, scumpi, nasul pe sus! figuri gen "lasati talonul masinii, cheia si masina si va sunam noi cand sa o luati!" Nu taticu vreau sa vad eu ce ii faci masinii mele ca am dat o caciula de bani pe ea! eu sunt patit cu ei, am facut o reparatie (pacalit airbag) si schimbat ulei cu uleiul meu - pret 430 ron acum un an si 2 luni; am vorbit nitel singur pentru ca mi-a spus sa ma astept la o suma de vreo 270 ron! Le multumesc politicos si plec! dupa 3 km cand trag pe dreapta si aranjez scaunul cu problema, ce sa vezi? iar se aprinde eroarea in bord! M-am intors si s-a rezolvat pana peste 3 sapt cand iar am miscat scaunul! pana la urma l-am reparat singur in parcare romaneste! Care o mai calca la ei ca mine sa pateasca! Evil or Very Mad
Skip ads

  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Mai sunt si oameni multumiti. Eu personal nu am fost la ei dar am colegi care fac asta si sunt f multumiti de serviciile lor. Acu nu stiu ce sa zic pana nu vad cu ochii mei si nu simt pe propria-mi piele nu ma pot pronunta.
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Depinde de servicii.
  • DoubleG

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Scuze ca revin din nou pe acest topic.
Stelea si Pif au dreptate:
In service-uri, exista oameni si oameni, mecanici si mecanici, servicii si servicii.

@89dam:
Vad ca esti din Bacau. In acest topic se vorbeste despre Service-ul Bosh din Targoviste / Dambovita. Aici ai fost sau in alta parte. Pentru ca mi se pare importanta si locatia.

Eu tot la ei merg pentru service, la fel ca si la inceputul acestui topic.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
DoubleG a scris:Eu tot la ei merg pentru service, la fel ca si la inceputul acestui topic.

Eu zic ca ori nu ai ce face cu bani, ori te lucreza pe moca.
Nu zic ca serviceul nu este bun, insa daca la noi in oras sunt altele mai bune, nu vad de ce in bucuresti nu ar fi la fel.
Skip ads

  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
DoubleG a scris:
@89dam:
Vad ca esti din Bacau. In acest topic se vorbeste despre Service-ul Bosh din Targoviste / Dambovita. Aici ai fost sau in alta parte. Pentru ca mi se pare importanta si locatia.


E din Bacau..., sta in Targoviste..., via Ploiesti..., dar vorbea despre service-ul din Targoviste, era la subiect.
  • 89dam

  • Mesaje scrise: 1,175
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
le multumesc colegilor intalniri club ca mi-au tinut apararea si iti spun ca locuiesc in Targoviste!
  • tataie77

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Ma faci sa rad tinere.....am facut si eu la Raiman revizia si am vopsit o bara .
Piesele pentru revizie erau NO NAME si vopseau s-a cojit la a-doua-a spalare ..
CINE VREA SENZATII TARI SA MEARGA LA RAIMAN
Smile)
  • tataie77

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Ma faci sa rad tinere.....am facut si eu la Raiman revizia si am vopsit o bara .
Piesele pentru revizie erau NO NAME si vopseau s-a cojit la a-doua-a spalare ..
CINE VREA SENZATII TARI SA MEARGA LA RAIMAN
Smile)
  • tataie77

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Prietene RAMANU CE DEALER ESTE? NA NAME !

AICI SE VORBESTE DE REPREZENTANTE OPEL....NU :pp
  • Portocala99

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Dambovita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Ce ai facut?te-ai dus la ei pentru revopsire?sau inlocuire?
Eu am inlocuit o aripa in septembrie si acum a aparut rugina.
CEL MAI PROST SERVICE!NU SUNT BUNI DE NIMIC.Sambata viitoare merg sa vad ce imi zic!
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Pai daca veniti la intalnirile din targoviste, o sa aflati de serviceuri, unde, cat, com s.a.m.d.
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Prinde-i angi si punele fluturasul in geam daca vrei sa-i vezi la intalnire.
Daca nu lucrati ca mine din umbra Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR