Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • 1.7dti_edition2000

  • Mesaje scrise: 533
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2006

  • Mesaj Privat
In acest forum sunt oameni cu multa pasiune pt masini si mult altruism.Asta face pina la urma extraordinara valoare a unui forum.Mai sunt si altii insa care intra de 2-3 ori doar pina isi vad rezolvata problema,sau care abuzeaza de buna credinta si timpul celor pomeniti mai intii.
Nu generalizam,poate e vina mea,poate nu ar trebui sa mai am incredere in tara asta in nimeni,cert e ca am luat intr-o saptamina 2 tepe cam de 300 ron fiecare de la 2 useri Clubopel si nestiind cum sa procedez ii scriu aici sa-i stie si altii care i-au mai ajutat si la care ar putea apela din nou...
CRISDR Cristi Draghicioiu din Voluntari,Opel Omega 1995 X25XE varza la electrica si km resetat,tot incearca sa-l vinda,nr inmatriculare B12ADN,ID mess d_nebunu sau alex_18nike,telefon 0720323545

JEZZ din Huedin,Opel astra y17dt,ID mess sony_eizo, telefon 0740161596
Skip ads

  • Vios40

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1987 2.3D LS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Este buna ideea infiintari unui astfel de subiect si poate pe viitor vor disparea ipocritii care profita de pe urma unui samaritean!

Nu fi trist, sa ai întotdeauna doua animale de calarie: rabdarea si prudenta. Rabdarea
te vesteste si prudenta te pazeste.
Smile
  • dannek

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Nu ne spui ce ai patit?
  • 1.7dti_edition2000

  • Mesaje scrise: 533
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Nu e nici un secret;in cazul lui Cristi dupa ce il scosesem din necaz remediindu-i ECU Bosch Motronic 2.8 in primavara de la Omega personala la care nu-i mergea comanda unui injector, venise acum citeva zile cu altul defect similar,al unui prieten cica;i l-am facut cit am putut de repede,ne-am intilnit sa i-l dau si el l-a luat,a motivat ceva de genu ca nu are multi bani la el etc,ca merge sa-l monteze si revine cu banii (de multe ori intermediarii cistiga mult de pe urma unor rep de genul asta si desi m-am oferit sa vb eu direct cu proprietaru in caz ca sunt probl cu pretul,nu a vrut) si dus a fost;
In celalalt caz 'Jezz' a trimis din Huedin un calc de injectie 'defect' prin fan courier cu ramburs,ramburs care trebuie platit inainte de a vedea ce e in pachet.
Se laudase pe messenger ca imi trimite si niste piese cumparate de el pt reparatie,moka,si cind colo era o punga cu ceva piese defecte din calc,el era umblat rau,incomplet si nereparabil;desi i-am oferit sa i-l trimit inapoi cum e si sa achit eu toate expedierile sau sa opresc acele resturi pt 100 ron,desi a fost de acord cu an 2-a varianta,nu a mai trimis diferenta de bani respectiv 270 ron.
Skip ads

  • codrin

  • Mesaje scrise: 477
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Din pacate sunt multi care merg pe principiul lui Murphy " Este jenant sa permiti unor fraieri sa stea cu banii la ei "
Desi multi useri au fost de acord cu ideea infiintarii unei rubrici in care sa fie insiruiti tzeparii , si administratorii site-ului chiar au promis ca se va face ceva in sensul asta , se pare ca totul a ramas doar la stadiul de intentie .
Uite niste linkuri unde s-a mai propus asta :
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=8304
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=10463
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=13462
Poate se va finaliza ceva , totusi .
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Foarte bun acest topic!Imi pare rau de ce ti s-a intamplat colega, uneori asa se intampla cand faci un bine....pacat ca exista si astfel de oameni intre noi.
  • teodor

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2007

  • Mesaj Privat
tepari ar trebui scosi de pe forum si interzisi pt. totdeauna
  • edyionut

  • Mesaje scrise: 318
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Neata ,

Trebuie sa recunoastem ca asta este realitatea.Sunt si vor fi intotdeauna oamenni care profita de pe urma celor cu suflet.Este si riscul acestui forum , nu stii cu cine stai de vorba, ce fel de om este etc.Si acest lucru nu se intampla numai aici, ci in toate domeniile din tara asta.

Parerea mea este ca acele persoane care fac magarii sau isi bat joc de cei care pun suflet aici, sa fie distrusi pur si simplu, scosi definitiv din forum.

Pentru cei care vor sa traga tepe celor de pe forum :

SUNTETI NISTE OAMENI FARA MINTE ( CA SA NU LE SPUN ALTFEL) SI AJUTORUL CELOR DE PE FORUM NU O SA VI-L DEA NIMENI IN TARA ASTA, DECAT CONTRA UNOR SUME FABULOASE.ASA CA DESCHIDETI OCHII SI LASATI INSELATORIA LA O PARTE.


Hai ca m-am enervat rau. Sa pun eu mana pe unul d-asta ca-l mananc cu tot cu masina!
Skip ads

  • Mr.Opel

  • Mesaje scrise: 2,285
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Va promit ca vom face in curand o sectiune dedicata pentru astfel de "membri".

Crisdr si Jezz au primit ban. Evil or Very Mad


Ultima modificare facuta de Mr.Opel la Joi 29 Nov, 2007 12:11 pm
  • G-power

  • Mesaje scrise: 178
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Trist ca se intampla astfel de lucruri printe noi.... Crying or Very sad
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
am trimis la iasi o niste piese, destul de ieftin, si pe deasupra plateam eu transportul, dar au venit la loc exact asa cum le-am trimis, interesant fiind faptul ca tipul m-a sunat a doua oara sa i le mai trimit odata, ca prima oara a uitat, i s-a furat telefonu blabla............

asta este, TRAIM IN ROMANIA NU?
  • Cris.M.

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Mr.Opel a scris:Va promit ca vom face in curand o sectiune dedicata pentru astfel de "membri".

Crisdr si Jezz au primit ban. Evil or Very Mad


Corect ar fi sa existe o astfel de sectiune intocmai pentru a fi expuse anumite "probleme" si astfel evitate niste situatii cel putin neplacute.

In afara de asta,mai am o curiozitate,cei doi au fost banati doar datorita celor spuse mai sus?Atat?Nu-i cunosc,dar daca e asa,situatiile neplacute pot continua pentru unii useri care ar putea avea aceeasi soarta cu toata prezumtia lor de nevinovatie..

1.7dti_edition2000,chiar imi pare rau de fiecare data cand aud chestii dintr-astea.Este evident ca esti o persoana generoasa,caci astfel de nemernicii numai persoanelor de treaba li se pot intampla.
Skip ads

  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
DB77AAA a scris:am trimis la iasi o niste piese, destul de ieftin, si pe deasupra plateam eu transportul, dar au venit la loc exact asa cum le-am trimis
asta este, TRAIM IN ROMANIA NU?


Da si tu un nume DB77AAA,sa vedem si noi cam cine o fi destinatarul tau,sper sa nu fie dintre cei care ne vedem la intalniri...altfel il paste...excluderea,neserios...trimite-mi un PM cu tot ce ai despre persoana. Sad
  • Bogeyman

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Ascona 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Javre sunt peste tot. Nu mai fiti naivi presupunand ca toti cei cu care intrati in contact sunt animati numai de bune intentii pentru ca nu-i asa. Oamenii de calitate sunt din ce in ce mai putini din pacate. Deschideti bine ochii si nu mai fiti atat de deschisi cu oricine. Stiti voi, facerea de bine...Am patit-o pe propria piele si nu cu cateva milioane de lei cu "prieteni" din astia.
  • sasu

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
imi pare rau ca se intampla astfel de lucruri unor oameni care vor sa ajute, dar sunt convins ca cei doi vor mai avea nevoie de ajutor si atunci nu-i va mai ajuta nimeni.
  • Operabilus

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Eu personal nu prea sunt de acord cu sectiunile alea publicitare in forumuri care au ca scop calitatea informatiei.

Ca propunere, sectiunea de publicitate sa fie accesibila doar membrilor cu o anumita vechime, sau cu un anumit numar de posturi. Preferabil vechime, din motive evidente. Astfel, sectiunea respectiva o pot folosi doar membrii vechi ai clubului, pe care ii mai cunoaste lumea, atat pe ei cat si masina eventual. Pentru restul exista tzâshpe sute de site-uri de vanzari masini.

Ideea e ca niste obiective bine definite pentru forum / club sunt mai usor de indeplinit decat sa fie lasat in voia sortii (care are, dupa cum se vede, multi magari de oferit).
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
postez aici ca sa nu mai deschid un topic degeaba .
daca ma enerveaza ceva in ultimul timp , este faptul ca la vanzari masini , in ultimul timp s-a umplut de samsari , care vand toate ciurucurile inmatriculate in olanda ( au car PASS Laughing ) . Eu unul nu i-as gazdui . S-a umplut topicul ala de bertone de acu' o mie de ani , de astra 17 dti impecabile . macar nu vin cu masini de 1 -2 ani ..
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
URAGAN a scris:
Da si tu un nume DB77AAA,sa vedem si noi cam cine o fi destinatarul tau,a. Sad


numele era ceva de JONNY parca, dar nu mai stiu exact si avea o vectra galbena C20NE, adica era/este taximetrist, dar treaba s-a intamplat acum un an aproape, asa ca e de mult istorie.........

din experienta va spun ca daca trimiteti ceva cuiva, acel cuiva ar trebui sa aiba ceva vechime pe forum, sau sa-l cunoasca cineva de la intalniri
  • jonny
  • **
  • 486 mesaje
  • din 24 Apr 2005
  • Astra 2001 Z16SE
  • Cluj-Napoca, Romania
  • jonny

  • Mesaje scrise: 486
  • Locatie: Cluj-Napoca, Romania
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2005

  • Mesaj Privat
nu eu Smile
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Foarte urat ca se intampla asa ceva si mai mult e faptul ca majoritatea de aici suntem bine intentionati si ne ajutam asa cum nu se intampla in multe forumuri si comunitati de conducatori auto de diverse tipuri. Intradevar ar trbui luate cumva masuri in privinta acestor ..... ca nici nu sti cum sa ii cataloghezi ca sa nu jignesti regnul animal. Si cand ma gandesc ca e posibil ca pe acestia sa ii intalnesti chiar in trafic....
Imi pare rau pentru cele intamplate si pe viitor as avea ca sfat pentru toti cei cu probleme mari: mergeti personal la cei care va ajuta de pe acest forum pentru reparatii importante (gen calculator de injectie) sau daca nu cei care repara sa ceara de la client toate datele inclusiv numarul de la pantof daca este nevoie si daca ii vedem in trafic sau pe strazi sa le dam noi un semn cu degetul.....
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR