Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
e_vasalos bine ai venit printre noi ! Imi pare rau ca necazurile te-au facut sa ne gasesti.
Nici o secunda nimeni dintre noi nu a crezut ce a declarat Cristi Draghicioiu dar povestea cu afisajul nu o stiam !

Demersul tau legal este cea mai buna miscare. Cristi nu a inteles ceva esential : a atacat prin gestul lui o comunitate.
Skip ads

  • botic78

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Bine ai facut ca ai anuntat autoritatile poate asa data viitoare i va fi frica sa mai faca !Nu stiu de ce dar sunt sigur ca nu esti singurul pe care l-a tepuit si sunt sigur ca mai sunt si altii in situatia ta
mai ales pacat pentru 1.7dti edition 2000 care ajuta pe toata lumea si merita tot respectul
multa grija in continuare
  • jessy

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 1990 1.6i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2007

  • Mesaj Privat
BUN TOPIC ce ar fi daca toti useri de pe acest site, sa isi posteze cite o poza ca sa poata toata lumea sa se cunoasca daca nu personal macar dupa poza
este si asta o solutie contra TEPARILOR!
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Am comandat niste piese sh de la userul @danct si nu au mai ajuns niciodata. L-am sunat pe om de vreo 10 ori. O consider teapa si atentionez lumea cu privire la dansul.
Skip ads

  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Consider ca ar fi util si un subiect cu useri de incredere, desi mai numeros (sper eu) ar putea fi mult mai util, pt ca nu o sa vrea niciunul sa isi schimbe id-ul dupa ce e declarat trust..
Ar mai fi o problema cum e declarat trust.
  • dany_m2v

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2008

  • Mesaj Privat
si eu era cat pe-aci sa imi iau o mica tzeapa la cumpararea vectrei mele. In ce sens : cel de la care am cumparat-o nu avea acte pe numele lui, dar proprietarul era tot din Campulung Moldovenesc asa ca m-am dus sa fac actele cu acesta din urma. Cand am fost cu proprietarul din acte la primarie am aflat ca cel de la care o cumparasem eu nu platise impozitele de ceva timp. L-am sunat sperand sa ajung la o intelegere cu el, dar nik - omul zicea ca nu plateste el, ca nu e responsabilitatea lui. Nu era vb de multi bani, de circa 300 RON, dar a fost o chestie de orgoliu - de ce sa ma las inselat de un luzar (tin sa precizez ca am intrebat de datorii la achizitionare si mi s-a spus ca totul e la zi). Si uite asha dragii mei, prin intermediul unor prieteni "luzarul" a platit el datoriile. Asa ca nu va faceti griji - toti isi au nasul lor !
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
nu te supara pe mine dar in topicul asta e vb de tepe date de userii clubopel.sa stim sa ne ferim de ei si sa li se inchida contul nu sa povestim de tepe luate de noi in alte circumstante.
  • pystha

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2006

  • Mesaj Privat
eh, strange si el posturi...44 in prima zi in care s-a inscris..
Skip ads

  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
pystha a scris:eh, strange si el posturi...44 in prima zi in care s-a inscris..


OMG Shocked ... asta da goana dupa posturi !
  • electronistul

  • Mesaje scrise: 1,123
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2012 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2007

  • Mesaj Privat
nu cred că se categoriseşte la "ţeapă" ... userul BBK a postat un anunţ în care vindea nişte piese, am luat legătura cu el, am vorbit prin mesageria privată şi pe messenger, m-a asigurat că are piesele, că vrea să le vândă, dar nu mai pot da de el aşa că m-am resemnat.
  • kapp

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Cristi_C a scris:Am comandat niste piese sh de la userul @danct si nu au mai ajuns niciodata. L-am sunat pe om de vreo 10 ori. O consider teapa si atentionez lumea cu privire la dansul.


Nu e tzeapa. o poti considera neseriozitate. Poate a terminat stocul, poate se baza si el pe altcineva etc.
  • jojo

  • Mesaje scrise: 950
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
kapp a scris:
Cristi_C a scris:Am comandat niste piese sh de la userul @danct si nu au mai ajuns niciodata. L-am sunat pe om de vreo 10 ori. O consider teapa si atentionez lumea cu privire la dansul.


Nu e tzeapa. o poti considera neseriozitate. Poate a terminat stocul, poate se baza si el pe altcineva etc.


Frumos era sa anunte, nu ?
Skip ads

  • pystha

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2006

  • Mesaj Privat
era frumos dar tot nu e teapa
acum continuam sa discutam despre asta sau revenim la topic?
in ultimul timp vorbim foarte mult pe langa si fara sens.. Rolling Eyes
  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Salut
sunt nou pe club opel insa as dori sa fac o propunere si anume:
in cazul trimiterii/primirii de piese prin curier rapid (plata ramburs) sa se specifice ca plata se va face dupa desigilarea coletului in prezenta (bineinteles)curierului.Acest lucru va fi discutat in mod expres cu expeditorul.
Personal asa am procedat (pentru ca una se vorbeste si alta se face) si toata lumea a fost multumita.

Sanatate si poate vom fi (totusi) mai buni!
Oare?
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
si daca cumperi o piesa electronica?cu ce te ajuta daca o vezi?
  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
naniacostin a scris:si daca cumperi o piesa electronica?cu ce te ajuta daca o vezi?


Unii au cumparat multe hartii si ceva pietre!
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
dap, exact asta vroiam sa zic.
am un vecin care a cumparat un n95, binenteles ca era o carcasa de 3310 cu plastilina in ea.
  • Hordy

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 1990 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
e normal sa il desfaci. Eo nici nu ma gandesc sa nu desfac ceva. Pana scrie nenea ala factura de curierat ai uat pachetu li facut bucatele si vezi ce ai in el dak e tzeapa nu esti prost sa dai banu
  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Elegant este sa cazi de acord cu expeditorul (pt.desigilare)pentru a nu face curierul infarct
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Imi pare rau ca readuc la viata acest topic, dar vreau sa atrag atentia asupra unui galatean nesimtit.
Am vorbit cu acest individ sa facem un schimb, eu ii ofeream o camera video in schimbul unui aparat foto. Toate bune si frumoase, ne intelegem prin messenger, facem schimb de telefoane, tot tacamul. Nu am trimis camera direct lui pt. ca evident ca as fi ramas fara ea ci am trimis'o unui prieten care urma sa faca schimbul cu individul meu si sa imi trimita aparatul foto inapoi. Galateanul nu a avut nimic impotriva ba s'a facut bucuros ca poate face schimbul face-to-face. Il anunt cu o zi inainte sa trimit camera si imi zice ca e totul e ok, sa o trimit linistit. In ziua in care camera video a ajuns la prietenul meu, acesta l'a si sunat pe acest individ moment in care a observat ca erau colegi de facultate. Surpriza a venit in momentul in care individul nu a mai raspuns la telefon, l'am sunat de pe nr. meu si imi dadea ton de ocupat inainte sa sune. L'am sunat cu nr. necunoscut... nu a raspuns. Rolling Eyes De o saptamana de zile tot incerc sa dau de el, nici un semn. Acuma nu mi'a ramas decat sa ii spun prietenului sa imi trimita camera inapoi si sa sper ca "fotbalistii" de la firma de curierat nu o distrug.
Aceasta a fost prima mea tranzactie de acest gen prin internet si probabil va fi ultima.

https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=37252
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR