Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • clasic

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Galati
  • Masina: Kadett 1983
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Da, recunosc ca sunt nesimtit!Da,am ceva personal cu prietenul tau si "colegul" meu de facultate!Da,asta a fost principalul motiv ptr care "m-am razgandit" si fara sa vrei ai fost implicat...ptr. asta imi cer sincer scuze!Sunt dispus sa platesc toate taxele de expeditie si scuzele de rigoare.Poate suna "ciudat" dar oricand as proceda la fel(sper totusi sa fie ultima data)!Ti-as fi raspuns la mesaje si telefon,dar abia astazi am ajuns acasa. Imi cer inca odata scuze si vreau sa fiu eu cel care suporta cheltuielile de expeditie si alte alea!
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Frate si macar daca erai ploiestean .... te-as mai fi inteles asa Smile
  • ovidium

  • Mesaje scrise: 1,016
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Off topic:
Merci mult Bertone de aprecieri!
Nu este prima data cand iti declari dragostea fata de acest oras si locuitorii lui... Smile
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Addicted to Ploiesti 4 life Laughing
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
clasic, io cred ca era mai simplu sa-i spui ca te-ai razgandit in loc sa-l lasi sa te cauta la data stabilita de comun acord. Cum tu nu ai facut-o, eu raman la concluzia ca esti tepar. Oricum, faptul ca te-ai oferit sa platesti costurile de expediere sunt simple vorbe fara nici-o acoperire deocamdata si cred ca asa vor ramane.
  • Agilul

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 J A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2007

  • Mesaj Privat
BC77JIM imi comanda sonda lambda pt Vectra A. Ii ofertez pe Bosch la 300ron si ma pune sa trimit sonda la Bacau dupa 2 saptamani Fan-ul imi trimite sonda retur si platesc si transportul tur-retur pt. ca nu l-au gasit pe colegul nostru si nici nu a raspuns la telefon
L-am sunat si eu de vreo 5-6 ori si tot nu a raspuns
Asta este o tzeapa Oare? Evil or Very Mad
  • frumushel

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Eu inca nu am luat "tzeapa" (de la vreun membru C. Opel ca in viata mai mi-am luato si eu ca omu'.. Laughing ) si sper sa nu iau, in schimb, ca pe oricine, ma uimeste intrun sens negativ ca se practica asa ceva pe un forum de anvergura asta.Este ceva inevitabil intr-adevar, existenta acestor "tzepari", in schimb cred ca s-ar putea lua anumite masuri:
Propunere:
Un sistem de calificative (gen okazii.ro).Dupa fiecare tranzactie userii sa-si dea calificative intre ei...si eventual intrun topic sa se explice doar cele negative.



Am dat cu pararea nu cu paru Smile
  • hot
  • ***
  • 835 mesaje
  • din 29 Jul 2007
  • Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Botosani
  • hot

  • Mesaje scrise: 835
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Pana la urma eu zic sa se faca o lista cu acesti tepari la care cand mai apare inca unul sa se adauge la lista,si lista sa fie tot timpul actualizata.
Skip ads

  • bucifer85

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Nu am avut parte de astfel de tepari pana acum , poate si din cauza faptului ca inainte sa cumpar ceva dau un search pe Google cu nr. de tel , sau cu numele/id de mess. al vanzatorului ,si de multe ori vad ce are la vanzare ,pe unde sta , ETC.

Inainte sa cumparati ceva dati un search pe google .

Offtopic

Masina mea este luata in leasing.
Am vazut poze cu masina de cand era in Belgia , intre timp a ajuns masina in tara (oradea) iar eu pregateam actele pentru leasing.
In momentul in care Leasing-ul i-a facut plata celui de la care cumparam masina , eu nu vazusem masina decat in poze .
Am avut ceva emotii pe drum spre Oradea , ma gandeam : Nu cumva am dat 12.800 E pe un Trabat cu seria Wolozcf..... , Very Happy
S-a dovedit a fi un om serios/cinstit (in afara faptului ca km era dat la 130 mi in loc de 165mi )
  • GL99VRC!

  • Mesaje scrise: 616
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2006

  • Mesaj Privat
In unele tranzactii ,este bine sa se cunoasca produsul si destinatia sa si sa se cada de acord cu returnarea produsului in care nu corespunde ,plata serviciilor de transport sa fie suportate de expediator.Am dorit sa cumpar un suport cu cirlig de tractare Astra g caravan,am cazut de acord ca il trimite cu ramburs,insa dupa o zi m-a anuntat ca il baga la licitatie.Neserios in afaceri ,locatie Bucuresti.Un altul a spus ca are de vinzare inele ceasuri bord Astra g,iar cind am primit coletul prin posta si am facut proba pe masina(demontat bord,munca,etc)nu se potriveau ,erau de Corsa.Pus colet,trimis ,plati bani si timp pierdut ,pina au venit banii...au trecut trei saptamini.Totul sa intimplat ca nu se dau relatii corecte.Lumea vrea bani repede si necinstiti. Nu!
  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,083
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Nume, IDuri, telefoane... sa stim si noi sa ne ferim Wink
  • secarianu

  • Mesaje scrise: 885
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Va salut dragi colegi, initiativa de a posta aici toate tepele si neplacerile datorate diversilor useri ai acestui forum, iar in cazul in car voi auzi sau voi avea prte si eu, voi semnala!
Skip ads

  • zelot

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2008

  • Mesaj Privat
eu mi-am luat-o de curand de la userul furnicutz... a pus la vanzare un tid perfect si
mi-a trimis o chestie care nu se intelege nimic. nu imi raspunde la telefon, o atitudine normala pt un tepar, sper sa ii stea in gat aia 70 de lei pe care ia luat de la mine. oricum sa va feriti de nesimtit.
aici este discutia sa va convingeti.
https://www.clubopel.com/vie...hlight=tid+vectra
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Si lui naniacostin se pare ca i-a trimis o trapa defecta, nu il suspend acum ... mai asteptam sa vedem ce declara.
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
nu se pare nea dane!chiar asa a fost....dar asta e....mai sunt si asa ceva...pacat ca colegl de sus nu s-a invaqtat minte din teapa mea eu scriind aceste lucruri pe topicul lui de vanzare,....
  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
acum vad si eu ca exista acest topic !

va relatez si eu o intamplare... bineinteles cu un "coleg" de pe acest forum !

Am postat AICI, cu interesul de a cumpara ceea ce se vede acolo.

Subsemnatul Florin, mi-a gasit "produsul" complet de la un baiat care avea o Vectra la dezmembrat... (greseala mea a fost ca nu am vb direct cu vanzatorul) si am tot vorbit cu acest "florin", carei imi zice ca nu da decat cu punte la 100 E, si i-am explicat frumos ca nu am nevoie de punte, ci doar de discuri. "Acesta" m-a sunat dupa cateva zile si imi spune ca le da pana la urma fara punte, dar nu stie ce pret sa ceara... si m-a intrebat pe mine, si eu i-am zis ca ii dau 250 lei, cum s-au dat in alta parte...

asteptam alt telefon sa imi confirme daca i-a convenit vanzatorului...

intr-un final vine si acel telefon, si imi zice ca nu da decat cu 300 lei, si il intreb, e negociabil? ca voi vorbi eu direct cu vanzatorul si voi vedea ce rezolv eu ! a zis ca e ok !

ma deplasez in Arad, si ii cer numarul de telefon al vanzatorului... mi-l da, si il sun si ma intalnesc cu el !
merg la el la tara (5 KM de Arad) si vad masina, si discurile complet demontate ! si il intreb, care e scorul... si imi zice ca, "cat a zis si florin"... 300 ! si eu l-am intrebat daca mai lasa ceva din pret, si a zis ca da... dar cat? eu i-am zis ca dau 250 si le iau !
nici nu a mai stat la discutii de pret, ma intreaba direct: "Florin asta, ti-e prieten?" eu zic ca il stiu de pe forum, nu personal.

imi zice ca Florin ar fi cerut 150 lei partea lui, si ce poate vanzatorul e treaba lui cat scoate... mi-a picat fata cand am auzit asta, si i-am zis.. eu iti dau 250 lei, dar lui nu ii mai dai nimic, ca doar nu e marfa lui...
intre timp vad ca are si plafoniera "tripla" si ii zic "pe asta cu cat il dai?", la care el zice: ia-l si pe asta si mai i-a ce iti trebuie de pe masina! (am luat doar plafoniera si parasolarul drept - cu oglina si iluminat) totul la 250 Lei.

ne punem sa plecam, si il chem la o cafea la Petrom (la iesirea spre Oradea) si stam de vorba, la care el zice, hai sa il sunam pe "asta" si ii zicem cum sta treaba, eu am zis ca e ok... ca nici el nu il cunostea personal, florin il stia din anuntul din ziar .

il suna (lasand pe hands-free) si ii zice ca nu am vrut sa ii dau decat 200 lei, si ca lui (florin) ii va da doar 30 lei... la care "asta" s-a ofticat: "mi-e imi dai 100 lei, jumi-juma ne-am inteles! "... si i-o zis sa vina pana la petrom sa ii de-a banii... si a inchis !

vine subsemnatul, il saluta, m-a saluta... si il intreaba ce si cum... ii zice in fata... "poai nu am vrut mai mult de 200 lei...", la care florin zice: "ce zgarcit poate sa fie...", DAR, culmea ca eu eram acolo, dar el, cum nu ma cunostea personal, nici nu stiam ca eu am cumparat... si ii zic ca eu sunt cel care a facut "achizitia"... mut a ramas... nu stia cum sa ii zica sa nu aflu de partea lui... tot il tragea de mana sa il duca "intr-o parte" si ii zicea vanzatorului in soapte, "sa nu ii zici de jumi-juma"...
eu mi-am zis ca imi pierd timpul cu ei, si i-am salutat si am plecat spre drum... intre-timp m-a suna vanzatorul si imi zice ca i-a dat doar 30 de lei... si ca asa om, nu a mai intalnit niciodata !

si uite asa... am ajuns cu bine acasa ! Laughing

ma suna a doua zi, Florin, si imi zice ca: "cum imi permit sa il insult pe forum (reply care a fost sters dupa ce am cerut redeschiderea topicului) si nu numai, s-a inchis si topicul ca sa nu aibe drept la replica... si l-am intrebat: "cum a putut sa ceara jumatate din marfa altuia?"...
replica lui: "E afacerea mea, o fac cum stiu !"
cand am auzit-o, l-am facut cum l-am facut, si am inchis !

cam atat... cred !

PS: si eu sunt un "tzepar" la adresa lui NaniaCostin.... si imi cer scuze... si am sa ma revansez Embarassed Laughing
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
naniacostin parca cit era sa-mi dai telefon, vedeam eu trapa, o probam, ii dadeam banii si iti faceam colet. Invatati si voi sa folositi "tampon" persoane de incredere. La ce te asteptai de la un student cu stroboscoape in grila si posturile lui sunt numai la vind/cumpar...

Zilele trecute un coleg de servici vroia o Corsa C pentru sotie, am gasit-o pe forum, omul parea cinstit dar crezi ca am avut incredere ? Mergi mata frumusel la Marius sa o verifice el ca nu bat drumul pina la Bucuresti dupa povesti, Marius era la turci dar era mecanicul Marius si Mikki cu tech2, verificata si abia dupa asta ne-am pus la drum. Miercuri am fost, am mai verificat si noi, gasit inca ceva problemute, scazut 100euroi, acte si viteza acasa, da' viteza ca am indoit poarta lui si spart tripla la mine, nu-i bai marti o am originala, colegul a spus ca nu mai merge cu mine Laughing , nu tu pauze, nici macar nu l-am lasat sa respire...ce draci trebuie pauze pentru 400km, nu a fost indeajuns ca am oprit in Buzau la un Petrom sa luam rovigneta pentru 7 zile ...

Forumul asta, intilnirile locale, regionale, nationale mai au si ele rostul lor Wink
  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:
Forumul asta, intilnirile locale, regionale, nationale mai au si ele rostul lor Wink


mda... cam asa e !

chiar eu am cerut ajutorul la majoritatea de aici, si le multumesc pe aceasta cale !

PS: scuze de off ! Very Happy
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
nea dane multumesc mult pt sugestie.data viitoare asa o sa fac.problema era ca nu ma asteptam sa faca asta pt 100ron.oricum motorasul de la trapa e bun dar mecanismul de memoorie e terminat.vad eu cul il fac si pe ala.@hormon cu tine nu-i problema.de prima oara cand ti-am trimis piesa ti-am spus.cand poti tu si atunci cand poti sa ma anunti.
  • dan12hd

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE155
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Sint nou pe aici si descopar lucruri noi.Acest topic as fi vrut sa nu existe(pacat ca este nevoie!) mai ales ca zilele trecute l-am descoperit pe cel cu multumirile fata de cei care te-au ajutat.
DA! Sint pentru separarea TEPARILOR deOAMENI BUNI ! Sa fie suspendati si incondeiati sa nu mai poata profita de oameni si bunatatea lor.

P.S. Si un top al celor OK ar fi bun pentru ca din fericire exista si ei!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR