Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Bursuc

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Teapa dela user: danyiel
valoare: 150 RON
link anunt: https://www.clubopel.com/vie...highlight=#573825

Nume: Stanciu Daniel
Adresa: Str. Baltagului, nr. 1, Braila
Nr. inmatriculare: BR 99 MFV
Model masina: Opel Astra G negru

Eram foarte incantat ca in sfarsit mi-am gasit si eu magazie, astept pachetul, ajunge il deschid.... si gasesc in el o magazie intradevar, dar pe bucati si descompletata. Uitativa si voi la pozele din anunt. Il sun nu raspunde, ii dau PM nu raspune, YM nu raspunde, clar am luat teapa. Asta e am fost prea emotionat, si am uitat sa ii precizez ca vreau deschiderea pachetului la ramburs. Pe viitor feritiva de userul asta.

P.S Vreau parerea voastra daca se metita sa fac o plangere la Politie pt. inselaciune? sau niste vaselina pe parbriz si niste acid de baterie pe vopsea ar merge mai bine?
Skip ads

  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
nu o data, la transport se face praf marfa trimisa. verifica eticheta aia care apare in poza cu anuntul de vanzare. daca e alta...e clar. daca e tot aia s-a dus dracu la transport.

oricum, dubios cu totu. daca se dovedeste ca e alta marfa, suna la politie. ca sunt banii tai in definitiv. Evil or Very Mad

l.e.: cineva spunea ca e trist ca se intampla asta printre noi. nu e nimic trist. sunt oameni care cu asta se ocupa in diverse forumuri.

sa dau si eu exemplu: am avut de cumparat niste piese pentru un astra g. din vorba in vorba am ajuns undeva prin berceni, dezmembrari opel in mare, unde pentru 1.5 mil. cica avea piese aproape noi. avea cateva roase de rugina, de pe vremea lu tata. apoi cica are el una buna acasa, printr-o comuna spre A2 (am uitat care, da e f cunoscuta). am ajuns acolo, omu are depozit in curte cu zeci de opeluri. toba, vai mama ei, am ramas cu teava in mana...booon. evident ca am mers cu masina mea ca el n-are. asta e. pe drum il intreb de clubopel, ca poata sa vanda acolo ceva piese etc. el imi zice ca o sa vada ce-i cu asta, imi multumeste de idee, carte de vizita etc. ajung acasa, caut numaru pe google...si gasesc mai multe anunturi de dezmembrari aici...booon. Twisted Evil

https://www.clubopel.com/viewtopic.php?p=342378

https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=11996

http://forum.4tuning.ro/461...l-tigra-98-a.html

http://www.carte-telefoane....RL-who791824.html

daca faceti aceelasi lucru, gasiti cateva zeci de referinte la numarul asta. omu e bisnitar, are preturi mari si in mare vinde coji, ok ce-i drept la pretu real...pe situ asta are nick: THX, il cheama cristi si cam atata. veriti-va de el daca nu sunteti mai ai dracu la tras de bani.
  • Bursuc

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Magazia primita nu avea partea cu eticheta Sad, ii lipsea capacul cu desavarsire
  • dumitru florin

  • Mesaje scrise: 745
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Bursuc a scris:Magazia primita nu avea partea cu eticheta Sad, ii lipsea capacul cu desavarsire


Pachetul trebuia desfacut indiferent,,,daca cel de la firma de curierat nu era de acord.atunci tu suna-i expditorul si el confirma..
Pe viitor mai multa atentie ....te-ai fript cu ciorba.....stii tu
Skip ads

  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Si daca avea capacul cu eticheta tot nu se explica cum s-a eschivat de orice numar/adresa de contact... o sa spuneti ca plecase din tara, ca il calcase trenul sau ca a plecat la munte sifara nici un mijloc de comunicare... culmea... coincidenta fiind cu pachetul care sosise in neregula.
  • beu
  • Suspendat
  • 603 mesaje
  • din 31 Jul 2009
  • Astra 1996 x16xel
  • Bucuresti
  • beu

  • Mesaje scrise: 603
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Nasol
  • mocca

  • Mesaje scrise: 512
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Nu cumparati de la robert88 e neserios si cam nesmtit am trimis prin posta placutele de frana care le am la vanzare dar acesta nu a binevoit sa ridice pachetul de la posta si a facut retur platind 20 lei taxe postale dus-intors ...si cand am vorbit cu el pe messenger a zis senin ca nu a venit coletul...iar cand iam zis sa se duce la posta sa verifice nici macar nu a mai raspuns.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
danyiel este suspendat pentru 666zile pentru incalcare Regulament :
2. Ca si membru iti asumi raspunderea pentru ceea ce scrii pe forum dar si pentru actiunile tale in aceasta comunitate.


robert88 este deja suspendat.
Skip ads

  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Suspendat 666 zile ? macar 667 sau 665 zile prea e satanic acest numar Smile
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Suspendare definitiva o face doar de Admin.
Moderatorii pot da maxim doar 999 zile ca suspendare temporara, dupa ce m-am plictisit cu 999 am ales 666 ca sa fie mai "dur" , daca nu le convine ceva au dreptul de a face plingere la Admini. Cel mai usor imi vine 333+enter ca sunt taste alaturate...
  • pepenas

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2009

  • Mesaj Privat
teodor a scris:tepari ar trebui scosi de pe forum si interzisi pt. totdeauna


esti convins ca nu ai cum sa faci acest lucru ... isi fac alt user schimba ip si aia e Wink e greu sa faci astfel de lucruri , dar e bine de stiut cine da tzepe sa evitam si noi , ceilalti, contactul cu ei ...
eu o sa incerc sa iau legatura cu aman2 tzeparii si daca reusesc sa stabilesc orice fel de conexiune intre ip`u meu si al lui va promit ca va dau ip`ul si sa il blocheze administratorii toata clasa Wink
  • Bursuc

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Nu conteaza numarul de zile, trebuie pedepsiti intrun fel sau altul. Mai devreme sau mai tarziu, chiar daca au alt IP tot vor iesi in evidenta.
Skip ads

  • G_S_C

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Bursuc a scris: trebuie pedepsiti intrun fel sau altul.

Daaa, le bagam cate un cutit in burta! Mr. Green

N-ai ce face, excrocii tot excroci sunt!
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
pepenas, stai linistit ca adminul vede IP-ul fiecarui membru care a postat! Dezavantajul cand restrictionezi o clasa de IP-uri este ca poti interzice accesul altor useri care folosesc in mod corect aceeasi clasa de IP-uri.
  • marius-anton

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2000 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Teapa de la userul stefanello_cs mi-a trimis o magazie stricata clapeta din fata era rupta cartusul nu iesea afara reparata de vre-o doua ori ca avea etichetele de service am trimis-o inapoi pe banii mei nici macar nu sa sinchisit sa se duca sa o ridice magazia a stat 10 zile la oficiul postal doar la-m anuntat din prima zi
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Asta ? -> https://www.clubopel.com/vie...highlight=#588806
Si ce declara incriminatul ?
Se poate aplica
2. Ca si membru iti asumi raspunderea pentru ceea ce scrii pe forum dar si pentru actiunile tale in aceasta comunitate.

  • marius-anton

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2000 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/vie...45&highlight=
  • asdhj

  • Mesaje scrise: 242
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2011 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2008

  • Mesaj Privat
aici nu este vorba de tepe . cel care cumpara masina nu vede atunci pe ce arunca bani ce vinovat e x sau y care si-a vandut marfa
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Treaba e aproape clara, trimite-i mesaj sa explice ce si cum in topicul asta, poate iti timite banii inapoi si transport, treaba voastra. Daca se dovedeste ca nu respecta ce a declarat de la mine are suspendare clasica pe 666zile.
  • adydelabv

  • Mesaje scrise: 804
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2007

  • Mesaj Privat
am cumparat de la marius306 ceasuri cu turometru pentru vectra A
am montat si surpriza : vitezometrul nu functiona
ii dau un mesaj privat si imi zice ca el nu a apucat sa le monteze pe masina ca a primit altele

este tzapa sau nu ? voi ce ziceti?


numai bine
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR