Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • lexick

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 1999 1.6 16V x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Andrash a scris:@lexick dute la ceva firma de piese auto sau na la mine in timisoara merg in piata(de masini) si iau de acolo incearca si tu .... sau in ultimul caz la ceva firma de tuning ca ar trebuii sa aiba... parerea mea Smile

Cu tot respectul iti spun ca la firma de tunning am gasit cu 30 ron bucata ...pai dau faliment asa Very Happy
O sa incerc prin piata de masini(aka obor).
Merci mult de sfaturi.
Skip ads

  • Andrash

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Timis
  • Masina: Tigra 1996 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2007

  • Mesaj Privat
30 Ron ... IUF! eu ma duc acuma duminica in piata sa vad cat costa becurile ... numa prima oara sa stiu de care trebuie... am inteles ca pretul se invarte intre 7-10 lei 2 bucati ... voi vedea sigur cand voi afla de care becuri am nevoie si cand ma duc sa le cumpar...
  • Andrash

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Timis
  • Masina: Tigra 1996 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2007

  • Mesaj Privat
hai ma... nimeni din cei ce si-au schimbat nu ne zice si noua de cate becuri avem nevoie?
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Becuri nevoie la ce ?! La baie ,la bucatarie sau ar trebui sa ghicim ?

Pentru consola , s-a discutat pe paginile anterioare .
Pentru cadrane 3 sau 4, nu mai stiu exact iar ptr display-ul tid 2 .
Skip ads

  • lexick

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 1999 1.6 16V x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2007

  • Mesaj Privat
cozmino a scris:Becuri nevoie la ce ?! La baie ,la bucatarie sau ar trebui sa ghicim ?

Pentru consola , s-a discutat pe paginile anterioare .
Pentru cadrane 3 sau 4, nu mai stiu exact iar ptr display-ul tid 2 .

Consola are 2 , tid are 2.
AM inceput o operatie complexa in a transforma totul pe led`uri cumparate de la Dioda.
E putin cam dificiel , dar o sa iasa ceva...
Dupa ce reusesc , poate fac un tutorial.
Iti trebuie 10Ron (6 leduri + rezistente) si 1 pistol de lipit +fludor , multa rabdare...
Transforma total masina, din alb*galbuiu ala invechit , in albastru xenon +rosu pe alocuri.
  • malagutif10

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Tigra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Exclamation
am cumparat eu de pe ebay un kit de leduri albastre pentru tot bordul incluiv ceasuri si consola. trebuie sa soseasca zilele astea si o sa le montez la sf saptamanii. o sa revin cu poze imediat ce totul e gata.


Mr. Green
  • lexick

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 1999 1.6 16V x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2007

  • Mesaj Privat
malagutif10 a scris:Exclamation
am cumparat eu de pe ebay un kit de leduri albastre pentru tot bordul incluiv ceasuri si consola. trebuie sa soseasca zilele astea si o sa le montez la sf saptamanii. o sa revin cu poze imediat ce totul e gata.


Mr. Green

Cat te`a costat?
  • malagutif10

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Tigra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2008

  • Mesaj Privat
18 GBP

Skip ads

  • lexick

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 1999 1.6 16V x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Eu nu inteleg cum sa fac limbile sa lumineze ca in foto ? trebuie sa schimb limbile? ...ca ale mele sunt din plastic orange ...nu sunt transparente sa transporte fascicul de lumina ...are cineva vreo idee?
  • malagutif10

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Tigra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2008

  • Mesaj Privat
lexick a scris:Eu nu inteleg cum sa fac limbile sa lumineze ca in foto ? trebuie sa schimb limbile? ...ca ale mele sunt din plastic orange ...nu sunt transparente sa transporte fascicul de lumina ...are cineva vreo idee?


cred ca poza e de la alt model de masina. o sa vad cand ajung ce si cum. nu cred ca o sa fie si acele colorate in albastru. poza aia e asa sa iti faci o idee. nu cred ca arata exact ca a acolo ...............will see
  • malagutif10

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Tigra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2008

  • Mesaj Privat
update:

dupa 3 sapt pachetul nu a ajuns. au zis azi ca o sa trimita altul. Sad mai asteptam. va tin la curent. pana una alta am schimbat ledurile de la butoanele pt geamuri. o sa pun maine poze.
  • lexick

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 1999 1.6 16V x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2007

  • Mesaj Privat
malagutif10 a scris:update:

dupa 3 sapt pachetul nu a ajuns. au zis azi ca o sa trimita altul. Sad mai asteptam. va tin la curent. pana una alta am schimbat ledurile de la butoanele pt geamuri. o sa pun maine poze.

ai grije daca au trimis prin posta , aia de pe otopeni (rromii) care ajuta la incarcat /descarcat pachetele , au multe opeluri , ce le trebuie nu mai ajunge crede`ma a m avut destule experiente. Rolling Eyes
Skip ads

  • malagutif10

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Tigra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2008

  • Mesaj Privat
lexick a scris:
malagutif10 a scris:update:

dupa 3 sapt pachetul nu a ajuns. au zis azi ca o sa trimita altul. Sad mai asteptam. va tin la curent. pana una alta am schimbat ledurile de la butoanele pt geamuri. o sa pun maine poze.

ai grije daca au trimis prin posta , aia de pe otopeni (rromii) care ajuta la incarcat /descarcat pachetele , au multe opeluri , ce le trebuie nu mai ajunge crede`ma a m avut destule experiente. Rolling Eyes



mi-e scarba.....................
  • malagutif10

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Tigra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2008

  • Mesaj Privat
am montat leduri dar nu sunt multumit deloc. consola cu butaonele de ac nu se aprinde aproape deloc, se obs doar pe intuneric, iar la ceasuri se aprinde f slab si neuniform, practic noaptea nu vad nimic nici viteza nici turatie. sa sa imi iau plasme
  • cosmin_neb1

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Rezistorul are valoare prea mare, sau ledurile sunt prea slabe. Si inca ceva, ledurile focalizeaza lumina in varf si tie iti trebuie sa-ti disperseze cat mai bine in lateral. Poti cumpara leduri care au unghiul mare, ori matuiesti ledul ce-l ai deja cu un smirghel fin.
  • lexick

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 1999 1.6 16V x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2007

  • Mesaj Privat
cosmin_neb1 a scris:Rezistorul are valoare prea mare, sau ledurile sunt prea slabe. Si inca ceva, ledurile focalizeaza lumina in varf si tie iti trebuie sa-ti disperseze cat mai bine in lateral. Poti cumpara leduri care au unghiul mare, ori matuiesti ledul ce-l ai deja cu un smirghel fin.

Da pai asta e problema cu ledurile.
Rezistorul fie e prea mare fie e prea mic si atunci ti se duc nu rezista mult.
Pe de alta partea daca nu matuiesti ledul cu smirghel nu faci nimic.
Oricum e triky! Si eu sunt stuck la aceiasi problema...am pus ledurile si nu imi place ce a iesit.
Ma mai gandesc la alte variante...hai ca cu bordul iti iei plasma si gata ...dar cu consola...hmmm...triky..Bine nici nu imi vine sa ii dau lu nea ala care tot da anunturi 700 lei .
  • outsider

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Tigra 1995 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Va salut,

Am o juma de zi de cind trag de consola asta de la tigra in toate partile si nu vrea sa iasa. Am toate becurile arse si in plus nu functioneaza mereu nici afisajul, insa desi am desfacut toate cele 4 suruburi, am scos toate butoanele , consola nu vrea sa iasa... am tras de ea de-am zis ca o rup si nimic o tine ceva in partea stinga sus.. nu stiu ce anume ........ Ma poate ajuta cineva ? Ar trebui sa iasa doar masca neagra sau cu tot cu martile din plastic albe cu mecenisme cu tot ?
  • malagutif10

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Tigra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2008

  • Mesaj Privat
da-mi un pm cu id-ul de msg si iti trimit eu un ghid. poate te ajuta
  • outsider

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Tigra 1995 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2008

  • Mesaj Privat
malagutif10 a scris:da-mi un pm cu id-ul de msg si iti trimit eu un ghid. poate te ajuta



salut,

ID man_caty.

daca nu sunt online te rog trimite prin email man_caty@yahoo.com sau Hrib_ady@hotmail.com

Multumesc mult
  • lexick

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 1999 1.6 16V x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2007

  • Mesaj Privat
outsider a scris:Va salut,

Am o juma de zi de cind trag de consola asta de la tigra in toate partile si nu vrea sa iasa. Am toate becurile arse si in plus nu functioneaza mereu nici afisajul, insa desi am desfacut toate cele 4 suruburi, am scos toate butoanele , consola nu vrea sa iasa... am tras de ea de-am zis ca o rup si nimic o tine ceva in partea stinga sus.. nu stiu ce anume ........ Ma poate ajuta cineva ? Ar trebui sa iasa doar masca neagra sau cu tot cu martile din plastic albe cu mecenisme cu tot ?

Vezi ca ai uitat un surtub sigur si eu pateam la fel.
Inspecteaza cu grije toate colturile mijlocurile marginile sigur e un surub prea negru si nu il vezi... Succes![
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR