Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • bujuxp

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Vibreaza masina la turatii mici. Tampoane nu sunt rupte , cutia are ulei. Ce sa fie?


Ultima modificare facuta de bujuxp la Dum 02 Dec, 2007 1:32 am, modificat de 2 ori in total
Skip ads

  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Citeste regulamentul, foloseste functia cautare, citeste mai mult si dupa aia daca nu reusesti deschide un topic nou. Si incearca sa fii coerent cand scrii sa putem si noi intelege ceva din ce spui.
  • bujuxp

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Ma ajuta si pe mine cineva?
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Care masina? A ta? Ce tip? (nici eu si nici altii grabiti, nu stam sa ne uitam in garajul tau). Pune masina in semnatura, pune si tipul de motor, da amanunte despre comportament, nu e suficient "vibreaza la turatii mici". O vibra, daca e Diesel.
Skip ads

  • bujuxp

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2007

  • Mesaj Privat
pai cand am deschris problema exact nu intelegea prietenu de mai sus si oricum nu mi-a raspuns nimeni. Vireaza la turati mici , nu ca e diesel . e ceva stricat parca ingradeste motorul nu stiu ce are.
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Deci despre ce masina e vorba?
  • bujuxp

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Eu zic ca se vede ce masina este , problema este ca nu vezi tu ce scrie mai sus vectra b y 22dtr , 2.2 dti 2001
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Pai se vede, dar tu de ce nu o pui ca toata lumea in semnatura? Si nici macar scuza ca esti membru bebe nu o ai.
Detalii, nu vrei sa dai, cum sa te ajutam?
OK, las moderatorul de pe acest domeniu sa-si faca treaba.
Acum raspunsul: Deci, dai jos cureaua de accesorii si verifici in primul rand daca ai ceva pe traseul curelei care sa franeze motorul: rulment alternator gripat, rulment compresor AC gripat sau rulmenti la rola intinzatoare sau cele de ghidaj gripati. Daca nu, situatia se complica, sunt cauze de alta natura, de functionare defectuoasa la relanti (un exemplu ar fi amestec prea bogat). Are vreun martor aprins? Filtrul de aer cand a fost schimbat? Ce motorina pui? De unde? Filtrul de motorina cand a fost schimbat? Astea inseamna detalii.
  • bujuxp

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Sa excludem treaba cu cureaua de la alternator deoarece am dato jos si am mers cu masina fara si tot asa face. Sa zicem sa este o problema intra trasmisie si motor. Poate sa produca vibratii placa de presiune , discul l-am schimbat recent , si tot asa facea si cu discu vechi. se aude si un aumzait in stanga la cutie tot la turati mici atunci cand vibreaza motorul masina.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR