Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Salutare,

am o nelamurire daca intr-un service auto se schimba bara,reparatia se face integral pe CASCO ,pot cere bara veche,cea inlocuita ?
Intreb ca am masina in service ,si-mi va schimba bara fata si nu stiu, daca sa o cer pe cea veche sau sunt obligati sa-mi restituie bara schimbata ? Embarassed
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
in mod normal firma de asigurari plateste reparatia, deci piesa veche devine "proprietatea" lor. In cazul asta ei ar fi singurii indreptatiti sa reclame posesia asupra piesei respective.
acuma, putin probabil ca ei sa mearga sa o reclame. asa ca poti saiti incerci norocul, fie direct cu mecanicii, fie cu agentul de la asigurari (sa ceara el ca piesele vechi sa fie lasate in masina)
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
supervizor a scris:Salutare,

am o nelamurire daca intr-un service auto se schimba bara,reparatia se face integral pe CASCO ,pot cere bara veche,cea inlocuita ?
Intreb ca am masina in service ,si-mi va schimba bara fata si nu stiu, daca sa o cer pe cea veche sau sunt obligati sa-mi restituie bara schimbata ? Embarassed


nu se inapoiaza pt ca teoretic este proprietatea asiguratorului .
  • BUF

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2008

  • Mesaj Privat
La Tiriac sigur nu se inapoiaza nimic clientului, presupun ca si la celelalte firme de asigurari este aceeasi treaba.
  • air_catalin

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 1,7DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
doar daca cei de la asigurari au trecut in nota constatatoare : cu revenire atunci service ul se obliga sa trimita piesa schimbata inapoi la asigurator daca nu piesa ramane in service si daca vrei o poti cere.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR