Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • mihai1950

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 y 22 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
am o frontera din 2001 , 2,2 dth de o saptamina, mai bine zis de duminica la ora 16,20 pm. iar azi am fost cu ia la un control general la di-bas fundeni ( cu inima strinsa de cele citite pe forum despre di-bas) . au venit ,au luat-o si au tinut-o pret de3,45 h . problema erea ca dupa ce apasam butonul de 4x4 pe bord iconitza pulsa incontinu , si nu stiiam daca cupleaza . cind mi-au inminat cheile m-au rugat sa nu ma supar ca nu au solutionat problema, dar sa vin luni ca o vor rezolva. ei au gasit ca mecanic se cupleaza, ramine cuplat dar la bord se semnalizeaza ca nu a cuplat , si au recunoscut ca nu au mai intilnit asa ceva . au luoat legatura cu cineva care are tot frontera sa vina tot luni si sa schimbam calculatorul meu cu celalalt. sincer am ramas placut surprins de solicitudinea aratata si de dorinta de a rezolva problema.sa vedem ce o fi luni.
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
lasa tu... ca o sa iti treaca partea cu placutul Smile
  • mihai1950

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 y 22 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
daca este asa ce service recomandati?
  • adragos

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Am mers intr-un week-end pe un drum de tzara FOARTE prost si am luat un "dâmb" de pamant pe sub. S-a auzit destul de nasol zgârietura, drept pentru care, cand am ajuns inapoi in Bucuresti, m-am dus pana la Di-Bas sa-mi faca o verificare (eu nepricepandu-ma la mecanica).
Raspunsul lor a fost "era doar un pic de pamant pe scutul de la motor, in rest nu are nimic" si nici macar nu mi-au luat vreun ban. Ma asteptam sa-mi ia un 70 RON pe ora de manopera (cum mi-au luat pentru 10 minute de montare a radio-cd-ului)
Tind sa cred ca au dreptate Smile nu-mi curge nimic din baia de ulei si merge bine (140km/h fara nici o problema)


Regards,
Dragos
Opel Astra G Z16XEP
Skip ads

  • albu41

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2007

  • Mesaj Privat
ferice de voi eu am patit-o cu dibas fundeni am vrut sa imi schimbe calculatorul de injectie care nu avea nimic si am zis nu apoi la inca un test si-a dat seama ca e de la un sensor de la pompa de injectie nu mai imi trebuie dibas sincer Sad
  • mihai1950

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 y 22 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
eu tot cu un calculator am fost, dar cel de 4x4.ei au zis ca nu sunt siguri si m-au chemat peste 2 zile cind le vine un calculator nou, ca sa probeze cu el. asa a fost ,au probat si au vazut ca este defect al meu.a ramas vsa ma programez si sa-l pun. din partea ma nota 10.
  • Fratello_Campari

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2005

  • Mesaj Privat
cel mai de [cenzurat] sevice di bas
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR