Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • moka21

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
sal am si eu o intrbare daca nu mai am radiatoru de ac si electroventilatoru pe masina (adica lipsesc)pot merge cu masina ?
Skip ads

  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Da, dar e bine de pus niste dopuri la conductele de racord sa nu iti intre mizerie pe acolo (poate candva vei vrea sa readuci masina la echiparea initiala). Si inca ceva, ar trebui sa ti se aprinda la bord martorul cu radiator cu steluta (probleme pe racire sau AC).
  • iully

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2006 1.3 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2008

  • Mesaj Privat
salut! ma intereseaza si pe mine un radiator la mana a 2a pt aeru conditionat pt un astra gtc, model 2006, motor 1.3 cdti. la service am vrut sa-l umplu cu freon pentru ca eu aveam impresia ca nu mai baga aer rece, iar baietii mi l-au umplut.. apoi a inceput sa curga.. Sad Sad
ma puteti ajuta si pe mn, spunandu-mi macar daca il pot repara? v-as fi tare recunoscator daca m-ati ajuta. ms frumos anticipat! Sad
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Radiatorul de AC (condensorul) nu e indicat sa fie pus la mana a doua. Dupa cum se stie, din cauza freonului ecologic si a pietrisului intrat prin grila, aceste face pori foarte repede. De aceea nu rezista decat 4-5 ani. Merita sa-l schimbi si la anul sa cauti altul? Pui nou si 4 ani cel putin nu ai treaba cu el.
Skip ads

  • iully

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2006 1.3 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2008

  • Mesaj Privat
ok. am cautat de nou, si pana acum am gasit la 8 milioane sau 11 Rolling Eyes ceea ce nu imi permit chiar deloc acum. iar cu faza cu lipitu, am zis totusi sa-l repar pt ca am mai citit aici pe forum si am vazut ca unii care au avut problema asta l-au lipit, si le merge ok acum. plus ca au iesit mai ieftin Exclamation
as putea sa-l gasesc mai ieftin pe undeva? Sad
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Nu stiu unde ai cautat si ai gasit la 8 sau 11 mil., cand el este 4,5mil. Nissens - Danemarca. Daca te-ai dus la reprezentanta sa iei pe original, se explica.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR