Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Cine are un compresor irecuperabil si vrea un banut doar pe fulie, daca e 6 PK? Sau are cineva idee daca pot gasi doar fulia in magazin?

Astept oferte... 0722392803


Ultima modificare facuta de GabiB77 la Vin 07 Dec, 2007 10:26 pm
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Se gaseste Kit: fulie + platan + bobina. Nu vrei sa sti cat costa. Ce compresor ai? Daca e Sanden 6V12, are fulie PV6 (6canale), cu diametrul de 105mm. Atentie:diametrul gulerului ce impiedica sa sara cureaua de pe fulie are diametrul de 109mm.

  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Probabil costa ceva daca zici ca nu vreau sa stiu... Very Happy sincer nu m-am bagat de mult pe sub ea vad ce model e... Compresorul e luat din dezmembrari cand mi-am montat aerul conditionat si are 5 canale, nu 6... L-am luat acum 2 ani dar dupa 1 an am schimbat cureaua de accesorii pentru ca incepuse sa sa auda un scartiit la rece... Niciodata nu am gasit curea PV5 (cum ii zici tu) la marimea asta (stii ca am mai avut o data o discutie, mie tot timpul mi-a recomanda curea de 1875 si tie de 1870 mm)... am luat curea cu 6 canale, am taiat un canal si totul a mers perfect pana iarna trecuta... am schimbat-o iar crezand ca e proasta, daca acum a inceput iar sa se auda un mic suierat care va progresa in timp iarna asta... asa ca alta solutie nu vad... mai intai incerc cu fulia, daca nu gasesc o sa risc sa iau un compresor cu fulie pe 6 canale... Sad

P.S. Ai idee? daca ar fi sa iau compresor se potriveste si de pe Astra G benzinar? (ca stiu ca s-ar potrivi de pe Y17DT)
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Pe benzinare este Delphi, pe diesel-uri este Sanden. Diferenta este la turatia max. admisa la compresor si la modul sau pozitia de racord.
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
se poate inchide... mi-am rezolvat problema partial
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR