Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • SLV3

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Va salut din nou..am facut acel topic in legatura cu vectra/astra dar toate vectrele ce le-am gasit au multi km, si nu e ceea ce caut eu..
In fine, am gasit o Astra G 1.6 benzina, 4usi, an 2004 cu 35.000 km! Ca dotari are : ABS, 2 airbag-uri, Aer conditionat, Geamuri fata electrice, Oglinzi electrice, Inchidere centralizata din telecomanda, Alarma, Radio-MP3 cu 4 difuzoare, Senzori de parcare, Proiectoare ceata, Jante din aliaj, etc. Se ofera 12 luni garantie pe motor + cutie, masina costa 9800 euro si este inmatriculata.
Deci voi ce spuneti.. merita?
Skip ads

  • robytza

  • Mesaje scrise: 1,087
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: GT 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
eu zic ca nu merita atat una second. la opeldibas (nu fac reclama ci dau ca referinta) este 12mii astra classic II si ai reducere 1000. deci o iei cu aproximativ 11000 pret DDP.
  • SLV3

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2007

  • Mesaj Privat
robytza a scris:eu zic ca nu merita atat una second. la opeldibas (nu fac reclama ci dau ca referinta) este 12mii astra classic II si ai reducere 1000. deci o iei cu aproximativ 11000 pret DDP.


M-am uitat si eu pe la cat ar ajunge o Astra Classic de la Reprezentanta Opel Timisoara (de pe Sagului) si am ramas surprins.. motor de 1.4 pe benzina, cu dotari relativ ok (ce am selecat eu, doar necesitati nu figuri) si ajunge pe la aproximativ 14.500 euro..parerea mea e ca nu merita; tot la 14.500 mi-as lua golf 5 cu mai multe dotari dar aceeasi motorizare (1.4i). In fine, problema este ca nu dispun de atatia bani incat sa-mi pot lua o masina noua >.>
De aceea vroiam sa stiu daca merita 9800 pe Astra asta.. ma gandesc la cei 35.000 km .. e ca nou !
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Ca numar de Km e ok , dar totusi e cam mult ... undeva pe la 8.900euro ar fi ok .
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Da, si eu zic ca e multisor. Sa nu uitam ca Astra Classic Optima 1.6 se vinde cu 12000 de euro. Pentru numai 2000 euro in plus (fata de cei 9800 de mai sus) ai garantie 2 ani bara la bara si masina noua.

Dotari:
aer condiþionat, ABS, airbag-uri frontale ºofer ºi pasager, închidere centralizatã cu telecomandã, geamuri electrice faþã, oglinzi electrice cu încãlzire, servodirecþie, scaun ºofer reglabil pe înãlþime ºi volan reglabil în înãlþime.

Acum nu stiu ce dotari ai pus tu de ai ajuns la 14000 de euro, dar cred ca cele de pe Optima sunt suficiente.

Sursa:
http://opel.ro/site/campaig...details.php?id=90
  • SLV3

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Va multumesc pentru raspunsurile si parerile oferite, si da, am ajuns si eu la aceeasi concluzie - este mult! M-am uitat si m-am interesat in stanga dreapta si toata lumea a spus la fel, e mult! Am mai cautat pe net, pe mobile sa fiu mai exact, si totusi mi-am gasit o Vectra din 12/2001 frumoasa, 1.8 benzinar, dotari aproape full, km buni, pe la 6800 Euro. Totusi raman pe Vectra asta cred, cand ma hotarasc dau banul si am masina in 2 zile Smile

Sper sa ca urmatorul meu post pe aceasta categorie a forumului sa contina niste poze cu "achizitia" Embarassed
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR