Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • adrianmorarasu

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Salut tuturor

Ma numesc Adrian Morarasu, sunt din Craiova, iar din august 2007 sunt un fericit posesor al unui Opel Astra Classic 1,7 cdti nou luat de la Rucom. Merg destul de mult (cel mai mult in oras) si sunt la 13000 km. Recunosc ca vreo 2000 km i-am facut in concediu (Transilvania). Masina merge super, climatizare, i-am pus azot in pneuri si chiar se cunoaste (stiam efectul pt.ca inainte am avut o Supernova si m-am convins de acolo), motorina doar de la Rompetrol (euro4 efix).
Care e problema? Se apropie revizia de 15.000 si din documentarile pe care le-am facut pe acest forum a rezultat ca daca imi fac revizia la Rucom atunci am cam imbulinat-o. Masina e in garantie 2 ani. Daca nu fac revizia la orice service Opel atunci pierd garantia! Ce ziceti? V-ati risca sa nu va mai duceti si sa va faca reviziile si/sau orice alte lucrari un CUNOSCATOR?
Multumesc oricum pentru pareri.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
daca tot umbli atat de mult, de ce nu mergi la Arad, la Opel West? daca zici ca ai studiat pe aici, atunci ai vazut ca lumea are o parere buna despre ei.
  • Cris.M.

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2007

  • Mesaj Privat
La inca nici 15.000 km eu nu m-as risca sa renunt la garantie.Iar aici nu ma refer(gandesc) la partea de service a garantiei...Mai tarziu insa,raspunsul meu e categoric ..da!
  • Cupidon

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Corsa 2001 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2007

  • Mesaj Privat
adrianmorarasu a scris:Salut tuturor

Ma numesc Adrian Morarasu, sunt din Craiova, iar din august 2007 sunt un fericit posesor al unui Opel Astra Classic 1,7 cdti nou luat de la Rucom. Merg destul de mult (cel mai mult in oras) si sunt la 13000 km. Recunosc ca vreo 2000 km i-am facut in concediu (Transilvania). Masina merge super, climatizare, i-am pus azot in pneuri si chiar se cunoaste (stiam efectul pt.ca inainte am avut o Supernova si m-am convins de acolo), motorina doar de la Rompetrol (euro4 efix).
Care e problema? Se apropie revizia de 15.000 si din documentarile pe care le-am facut pe acest forum a rezultat ca daca imi fac revizia la Rucom atunci am cam imbulinat-o. Masina e in garantie 2 ani. Daca nu fac revizia la orice service Opel atunci pierd garantia! Ce ziceti? V-ati risca sa nu va mai duceti si sa va faca reviziile si/sau orice alte lucrari un CUNOSCATOR?
Multumesc oricum pentru pareri.





ai pus azot in pneuri?
am auzit doar pe la formula 1 Rolling Eyes
si care e efectul?
de unde se pune?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR