Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Torros

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Am un vectra a din 92', 1.6i, motor C16NZ. Am o mica problema. Acum 2 zile am ramas in "pana prostului" cu zice tata... Very Happy . Problema este ca nu am nimic sa-mi indice cata benzina mai am in rezervor dupa ce trece "pe rosu". Ma refer la un led, bec martor sau cum io zice. Trebuia sa se aprinda ceva sub un anumit nr de litri ramasi in rezervor? Cum se poate remedia problema? Sper sa nu repet o discutie deja existenta dar nu stiu ce sa fac. Va multumesc
Skip ads

  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Numai daca ai bord cu turometru, ti se aprinde un beculet de low benzin ! Daca il au cu turometru si la punerea contactului nu se apinde => e ars !

Succes !

CristianTM.
  • Torros

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Msy dar nu am bord cu turometru, e fara...



[edit] Nu mai cita ultimul mesaj dintr-o discutie!
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
la cel far turometru nu ai asa ceva.de obicei cand acul atinge linia rosie mai ai cam 6 litri
Skip ads

  • Torros

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2007

  • Mesaj Privat
naniacostin a scris:la cel far turometru nu ai asa ceva.de obicei cand acul atinge linia rosie mai ai cam 6 litri

aham... asta vroiam sa stiu man... multumesc mult... credeam ca are masina ceva defectiune... msy pt raspuns
  • m2myo

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Referitor la martorul de benzina. Am o vectra a C20NE din 92, si pana acum cateva ore martorul meu de la benzina..statea aprins indiferent cata benzina aveam in rezervor (acul totusi indica valoarea "reala") m-am uitat prin bord la leduri sa vad daca e vreun scurt si nimic. Totusi azi..pentru prima oara in 5 luni de cand am masina acel martor s-a stins, si s-a aprins iar cand am intrat pe rezerva, fara sa mai fi umblat la vreun fir. Imi poate spune cineva ce s-a intamplat? cum este legat acel martor? sau unde ar trebui sa umblu in caz ca mai apare acea problema?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR