Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • sbirlut

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Acuma daca tot am implinit un un an Wink, m-am gindit sa incercam sa facem o masina de prezentare pentru Club Opel ROMANIA.
M-am gindit sa stringem ceva bani (de la noi, din sponsorizari sau alte surse) si sa achizitionam o masina opel (aici vedem de care vectra, astra, calibra ...) si apoi sa-i facem un tuning si sa o inscriptionam cu senmele Club Opel ROMANIA. Dupa asta masina sa fie prezenta la diferitele curse de aeroport sau la tuning show sau alte evenimente auto similare si daca nu sunt aceste evenimente masina sa stea cite o saptamiina in fiecare oras mare.

Ce ziceti ? (P.S. nu dati cu pietre ca e doar o idee Very Happy )
Skip ads

  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
ma ierti ca sint -hai sa zicem - realist...
tu ai vazut cit de greu e sa stringi 5 milioane pt niste amarite de stickere care sa ne dovedeasca apartenenta la un club???
e o idee buna dar tare mi-e teama ca va fi intimpinata doar cu entuziasm..
BTW. in Cotidianul de simbata/duminica e un articol vizavi de fancluburile auto.
mentioneaza de cei de la BMW si Trabant ( Exclamation )... o sa incerc sa-l scanez si sa-l pun...
  • steff

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: IASI
  • Masina: Vectra 2005 2.2DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2005

  • Mesaj Privat
ok ...si cine si cat pune bani?
ca la o adica o sa vrei sa o conduci si tu ...si eu...si tot forumu` asta Smile ...oricum o masina cu mai mult de 2 utilizatori cred eu ca sa uzeaza f repede....
teoretic ar fi misto...practic nu stiu daca se poate
  • sbirlut

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2005

  • Mesaj Privat
ideea ar fii sa putem atrage ceva sponsorizare adica masina de la opel si elementele de tuning de la alti producatori care vor fi prezenti cu reclame pe masina. Oricum pentru a atrage ceva sponsorizari ar trebui sa ne facem un statut juridic (astea din cite stiu eu).
Skip ads

  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Interesanta ideea poate vom discuta mai multe la o intalnire, din pacate zafirul are perfecta dreptate Sad
  • steff

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: IASI
  • Masina: Vectra 2005 2.2DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2005

  • Mesaj Privat
da asa este..statut juridic neaparat...

ma gandesc ca la cat de hoti sunt astia de pe la reprezentante deabea daca te sponsorizeaza cu un volan... eu nu prea am auzit de sponsorizari asa scumpe (ma gandesc ca te-ai referit la o masina cel putin din 2002 pe care ar putea sa o vanda o reprezentanta la sh)
  • sbirlut

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2005

  • Mesaj Privat
putem incerca la reprezentanta - pote o masina care participa acuma la Marele drive Test Opel.
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Mishto idee oameni buni ...
Numai ca daca vreti asha ceva, trebuie sa ai sediu, statut juridic, trebuie sa ai hotarare judecatoreasca de infiintare, de sediu, de CUI, de nr. Comertului, trebuie sa te inscrii la Administratia Financiara, trebuiesc depuse lunar declaratii de impozite, veniturile, TVA-ul, etc ....
toate astea costa , si nu te costa cat o masina ... poate sa te coste muuult mai mult.
Nu e o idee rea, dar intreb eu .. oare cine se va ocupa de acte ?
Parerea mea e ca pt. moment, sint destul de putini membrii ACTIVI, si nu cred ca o sa ne putem descurca din "cotizatia pe luna" .. celebra de altfel ... ce zicetzi ? se gaseste cineva sa faca toate astea ? Rolling Eyes
Eu ma gandeam inca de la intalnirea de Gratar sa facem ceva de genul asta, dar ....
Skip ads

  • MadDawg

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Ideea e buna. Dar chiar crezi Question Ca mashina daca se ia, potzi lua si un astra mai vechi (de ex.), ca in Franta gasesti atatea chestii de pus pe ea, de ajungi la 250 CP. Dar stautul? Catzi crezi ca vor cotiza? Cine se va ocupa? Very Happy
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
eu cred ca este imposibil. e doar un vis.
este imposibil deoarece clubopel.com edoar o adresa pe internet. in spate nu se afla o persoana juridica. nu exista responsabilitati si drepturi clar stabilite etc.
masina aia trebuie inmatriculata. ce va scrie pecartea de identitate si pe talon? clubopel.com nu exista din acest punct de vedere. va trebui inregistrata pe numele cuiva. si apoi apar suspiciuni, pretentii etc. si mi-e sa nu se duca dracului totul, asa cum, din pacate, s-a intimplat in alta parte.
  • horheus

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
daca tot ziceti ca o sa fie masina de prezentare.. trebuie sa fie neaparat inmatriculabila? se vorbea aici de tuning show-uri si curse pe aeroport. in conditiile astea nu cred ca ar rtebui inmatriculata, deci ar merge o calibra turbo din Nemtzia sa zicem la un 1,5 mii euro sau cat o fi... + un tuning treptat, eventual cu ajutorul sponsorilor.
  • crisluca1985

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Bucucresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Nu mai bine faceti voi niste stikere mari, sa acopere 2 portiere si selectati de pe forum cele mai frumoase masini, si le dati proprietarilor niste banuti sa va poarte stikerele? Asta daca nu vor pe gratis ca pe mine nu m-ar deranja sa port un banner vreo luna pe gratis.
Reclama cu bani putini, pe masini frumoase, le deve lumea peste tot nu doar la curse, ca deh oamenii aia merg cu ele (spre deosebire de una neinmatriculata) si daca aveti noroc poate merg si la curse si tuningshow-uri. Wink
Skip ads

  • pratmin

  • Mesaje scrise: 401
  • Locatie: Comanesti
  • Masina: Agila 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Dati-mi voie sa fiu realist.
Scuze pentru pesimism, dar nu cred ca - cel putin in situatia in care este in acest moment forumul - se va putea ajunge la acest nivel de comunicare. Asta presupune un efort enorm, timp si bani, conditii pe care nu le indeplinesc nici macar toti cei 30-50 forumisti prezenti zilnic aici.
Singura solutie este sa incepem cu acele stickere mici si prietenoase, iar urmarea va veni de la sine, in timp, in mod natural. Urmatorul pas nu va fi oricum o masina de prezentare, decat daca un "Opelist inrait" nu o doneaza forumului, sau sa-si foloseasca masina proprie la curse, cu un banner OPELCLUB.COM pe ea.
Imi cer scuze inca o data pentru pesimismul meu, dar vreau numai sa fim realisti.
  • MadDawg

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2005

  • Mesaj Privat
horheus a scris:daca tot ziceti ca o sa fie masina de prezentare.. trebuie sa fie neaparat inmatriculabila? se vorbea aici de tuning show-uri si curse pe aeroport. in conditiile astea nu cred ca ar rtebui inmatriculata, deci ar merge o calibra turbo din Nemtzia sa zicem la un 1,5 mii euro sau cat o fi... + un tuning treptat, eventual cu ajutorul sponsorilor.

Very Happy Vise Very Happy
Crezi ca daca cumperi asa ceva > http://www.mobile.de/SID1P1...111166616065&
o vei transforma cu ajutorul "sponsorilor" in asa ceva > http://www.mobile.de/SIDQU0...111166333409& Question
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
sau sa-si foloseasca masina proprie la curse, cu un banner OPELCLUB.COM pe ea.


Rusinica Rusinica Twisted Evil ...in cazul in care nu stiai forumul este clubopel.com si nu OPELCLUB.......pentru ca mai exista un forum si chiar o asociatie opelclub daca nu ma insel.Da-i un search pe google sa vezi ce iese Wink

ontoppic-nu cred sa fie valabila faza asta cu masina avand in vedere ca
1-sunt foarte putini oameni care sunt activi pe forum lunar
2-sunt si mai putini cei care vor sa se implice in asta
3-sunt absolut infimi cei care vor sa se implice si intr-adevar vor cotiza

Intre timp puteti daca vreti intr-adevar sa faceti ceva , sa convinge-ti un forumist care mai iese pe la curse, sa isi decoreze masina cu emblemele clubului , sa incepe-ti sa organizati intalniri frecvente macar o data pe luna in orasele de resedinta si sa faceti micul efort de a va pune nenorocitele alea de stickere pe masina , cele pe care noi ce chinuim sa le facem de vreo luna.

Asa ca multa bafta Razz
  • pratmin

  • Mesaje scrise: 401
  • Locatie: Comanesti
  • Masina: Agila 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2004

  • Mesaj Privat
[quote="florinike"]
sau sa-si foloseasca masina proprie la curse, cu un banner OPELCLUB.COM pe ea.


Rusinica Rusinica Twisted Evil ...in cazul in care nu stiai forumul este clubopel.com si nu OPELCLUB.......pentru ca mai exista un forum si chiar o asociatie opelclub daca nu ma insel.Da-i un search pe google sa vezi ce iese Wink

&subscriu: RUSINIIIIICAAAA!
Ma inclin in fata tuturor, dar nu am inca sticker-ul si nu l-am invatat...
  • sbirlut

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Daca ne stringem mai multi eu promit sa ma ocup de infiinatarea Clubului, acte, sediu, statut juridic .... si dupa ce avem statutul juridic vedem ce putem face.
Ma gindesc sa fie cite un reprezenatant (cel putin unul) in fiecare oras mare si pote pentru inceput reusim sa obtinem ceva reduceri la anumite service-uri pentru membrii clubului sau beneficii asemanatoare.
Ce spuneti ? - realizabil sau iarasi ma visez cu ochii deschisi ???? Very Happy
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
evident ca sint vise cu ochii deschisi. dar sint vise care au cel putin o urma de posibilitate de realizare (suna ca dracu', dar nu mi-au venit alte cuvinte).
mai este un aspect. oricit de mult ne-ar place noua, clubopel.com nu ne apartine. sintem utilizatori si beneficiem din plin de acest loc. dar nu e al nostru. orice initiativa care implica intr-un fel sau altul clubopel.com trebuie sa aiba acordul detinatorilor de drept ai domeniului.
traim intr-o lume in care nici macar actele scrise nu sint suficiente. o lume in care prietenii se tradeaza si se injunghie pe la spate unii pe altii. nu vreau sa pateasca si clubopel asta.
  • sbirlut

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Intradevar ar trebuii sa avem acordul detinatorilor acestui domeniu, dar clubopel.com este un forum si forumul sunt oamenii care posteza, deci in final noi utilizatorii.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR