Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • claude307

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: iasi
  • Masina: Calibra 1991
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Opel Calibra 91, motor c20ne, filtru sport bomz racing, anvelope vara, fata 205x45x16, spate 215x40x16.
In oras (Iasi) schimb pe la vro 2500-3000, nu sportiv, consuma in jur de 18-20%.
Afara orasului..viteza in jur de 100-120km/h imi ia normal 8%...numai in oras o apuca damblaua.
Am reusit sa desfac si bujiile si sunt putin cam negre...fumul la evacuare este albicios...
asa...acu alta:
recent am observat ca sunt distantate tamponu ala de la amortizor si oala este cam de 1cm...inainte nu era asa..adica se cunoaste ca erau stranse si stateau lipite de oala..am pus o poza poate se intelege..daca nu..macar cu consumu sa ma lamureasca cineva:)...suspensia este sport..arcuri rosii.
a..si e mai lasata putin peste roata din fata dreapta...stanga(sofer), sta normal..
poza este de pe net...pusa doar sa vedeti despre ce vb..Smile

  • claude307

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: iasi
  • Masina: Calibra 1991
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2006

  • Mesaj Privat
cu amortizoarele am fost la un prieten si a zis ca nu e nici o problema..
dar cu consumu ce fac?
  • chelu adrian

  • Mesaje scrise: 974
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Parerea mea este ca masina se apropie de final! cauta sa o vinzi! Dar nu inainte de a verifica injectia!
  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
un sfat se poate da dupa ce se face o diagnoza in prealabil.din fotoliu si scriind citeva rinduri,asta nu se poate face,asa ca impachetarea si la o intilnire cu baietii sa faca o diagnoza si sa afli ce e de facut.
  • claude307

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: iasi
  • Masina: Calibra 1991
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2006

  • Mesaj Privat
chelu adrian a scris:Parerea mea este ca masina se apropie de final! cauta sa o vinzi! Dar nu inainte de a verifica injectia!


in nici un caz nu o vand!...nu cred ca daca are probl cu motoru se apropie de final...inca mai caut un xe...pana una alta...vroiam sa il fac cat de cat pe asta sa nu mai consume atat..
am vb cu un coleg care face diagnoze,asteptam sa se incalzeasca putin (peste 0 grade Smile )si ne bagam...
multam de sfaturi...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR