Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • stefanLCS

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 2.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Sunt 100% sigur ca termostatul e blocat pe deschis,acum ceea ce vreau eu de la voi si daca sunteti draguti sa ma ajutati cu niste informatii despre pretul unui termostat nou si daca se monteaza greu ca nu prea as vrea sa ma duc la service.Pana una alta merg cu o bucatoaie Very Happy de carton infipta in fata radiatorului ca altfel e nenorcire cu caldura si consumul.
Skip ads

  • valy darie

  • Mesaje scrise: 142
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1994 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2007

  • Mesaj Privat
salut. eu am schimbat termostatul acu o luna i am dat 28 de lei . partea proasta e ca o sa ai putin de munca sa l schmbi pt ca este pozitionat in spatele curelei de transmisie si trebuie data jos .bafta
  • stefanLCS

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 2.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2007

  • Mesaj Privat
NU imi dau seama si deaia te intreb ai motorul 2.2 dtr ?
  • Mihay

  • Mesaje scrise: 194
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Pentru masina din semnatura, termostatul original GM a costat 330 Ron, saptamana trecuta, (vine cu tot cu carcasa in care este montat) poate la tine este altfel si scapi mai ieftin. Oare?
La mine e asa:

Eu l-am schimbat singur si pot spune ca a fost chiar usor.
Am facut si ceva poze, dar nu am reusit sa le descarc deocamdata.

Bafta!
Skip ads

  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
scump , doamna, scump!
daca nu intrebi unde trebuie....

dati si voi un telefon la cei care au posturi la vinzari (sint 3-4 "magazine"...)
  • vali zak

  • Mesaje scrise: 386
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Asa este,e cam scump...Se schimba usor,are 3 suruburi torx,este la partea superioara a mot. in st. cum privesti din fata...Dar mai e o problema-termostatul are un guler din otel care inchide si deschide,acesta calca(inchide)direct pe carcasa din al-trebuie sa verifici de unde e problema-termostatul e blocat-simplu,are eduard 33 cu 50 ron,dar daca este uzata carcasa in zona de contact trebuie sch. cu totul....si pune unul original daca ajungi acolo...vezi ca au si garnitura de clingherit ,intre carcasa de al si corpul mot.pe care e posibil sa nu o poti recupera,deci comanda si garnitura asta.Spor la treaba!
  • horia10

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2000 Y1.7DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2007

  • Mesaj Privat
ca tot veni vorba de termostat, de unde iti dai seama ca e stricat termostatul ? si la mine urca mai greu apa in bord, dar imi urca, mai ales acum pe timp de iarna...si am inteles ca trebuie schimbat si termostatul din cand in cand e adevarat ?
  • stefanLCS

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 2.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Pai la mine problema este ca se incalzeste dupa vreo 30 de km ! si atunci nu sta decat pe la 70 de grade.Decci altceva nu are ce sa fie
  • dany_29

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2007

  • Mesaj Privat
stefanLCS a scris:Sunt 100% sigur ca termostatul e blocat pe deschis,acum ceea ce vreau eu de la voi si daca sunteti draguti sa ma ajutati cu niste informatii despre pretul unui termostat nou si daca se monteaza greu ca nu prea as vrea sa ma duc la service.Pana una alta merg cu o bucatoaie Very Happy de carton infipta in fata radiatorului ca altfel e nenorcire cu caldura si consumul.

un termostat este cam 30ron depinde de inde il iei
si de montat e cam greu ,din cite am inteles eu trebuie umbalt pe undeva in spatele distributiei
si eu tot cu carton merg ca sa nu inghiet in masina
  • stefanLCS

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 2.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2007

  • Mesaj Privat
da mam interesat si e cam 200 ron pt motorul meu.oricum nu il schimb acum ca e mai greu cu $$$ dupa sarbatori si o sa pun si poze
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR