Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • BOGDAN LUNGESCU

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 MOT 2000 100CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2007

  • Mesaj Privat
STAU IN SPANIA SI AM UN OPEL ASTRA G MI-AM CUMPARAT DE PE INTERNE FARURI ANGEL SI VREAU SA STIU CA FIRELE DE LA ENGEL LE LEG GRESIT SE POT ARDE?MERSI MULT
Skip ads

  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
daca le legi invers nu se vor aprinde... atata tot, de ars nu au cum sa se arda...


Ultima modificare facuta de GabiB77 la Mar 25 Dec, 2007 12:22 pm
  • ionvatrai

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Cam cat costa farurile cu engel (amandoua)?
  • vladutzz

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
BOGDAN LUNGESCU a scris:STAU IN SPANIA SI AM UN OPEL ASTRA G MI-AM CUMPARAT DE PE INTERNE FARURI ANGEL SI VREAU SA STIU CA FIRELE DE LA ENGEL LE LEG GRESIT SE POT ARDE?MERSI MULT


ma intreb cum pot cita atat incultura, atat taranism, atata grandomanie....si ma mai intreb de cand satenii au acces la internet. [sorry de off, dar nu m`am putut abitne sa nu comentes acest post]

in alta ordine de idei :
1 "stau in spania" ...asa...si care e legatura locatiei tale cu topicul propus? [ a seis riloudid ]
2. punctuatia...lipseste cu desavarsire.cred ca si unii copilasi de clasa a 2`a sunt in stare sa lege cuvintele in propozitii MULT mai bine decat tine.
3. ce inseamna "engel"?.....aa....e engleza pur fonetica, m`am prins mai greu. [ se cheama angel eyes, nicidecum "engel". sau mai pe intelesul tau, engelaiz ]
4.da, daca le legi gresit ( cu fundita ) s`ar putea sa nu`ti mearga.....ca n`ai alimentare pe ele.
5.In stanga tastaturii.....e un buton pe care scrie mare CAPS LOCK. apasa putin pe el...sa vezi ce se intampla. ma cam dor ochii de la scrisu` tau.
6. CUMDE AI ACCES LA INTERNET? pe cei ca tine....i`as tine departe de orice se cheama domeniu IT....pericole sociale.
7. eu zic sa`ti continui studiile in tara, sau sa ramai la capsunarit acolo. cale de mijloc nu exista.

asadar, daca te`am jignit cu ceva domnule Bogdan Lungescu, te rog sa nu te superi. e doar adevarul.si vreau sa`ti multumesc anticipat pentru urmatorul post de bine pe care presupun ca mi`l vei dedica.

ps. @ moderatori. Nu stergeti inca acest topic, e un exemplu elocvent de taranime, incultura si grandomanie, toate adunate sub acelasi fes.sper sa nu mai existe oameni d`astia pe aici...ca`mi dau demisia.

Sarbatori Fericite acolo`n Spania.... Evil or Very Mad
Skip ads

  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
someone needs a hug...
vladutzz, lasa omul sa-si expuna problema... nu-l judeca dupa felul in care a postat ci mai bine cauta o solutionare la ce a postat.
Pana la urma... deaia ne-am inregistrat pe forum nu? sa ne ajutam.
Si probabil si-a anuntat locatia asteptand probabil vreo adresa spre Nea Vasile in spania(ca deh, is sarbatori).
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Conectica la faruri poate permite inversarea doar intr-e faza lunga si cea scurta asta o vezi cand aprinzi farurile , in rest nu , polaritatea nu conteaza atat timp cat foloseste bec si nu instalatie xenon .
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Visse a scris:Conectica la faruri poate permite inversarea doar intr-e faza lunga si cea scurta asta o vezi cand aprinzi farurile , in rest nu , polaritatea nu conteaza atat timp cat foloseste bec si nu instalatie xenon .


Omu' nu vorbea de faruri, vorbea de angel, care sunt de fapt niste leduri normale + SMD-uri, deci conteaza polaritatea
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Depinde de far , unele sunt cu leduri altele cu bec .
Skip ads

  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Visse a scris:Depinde de far , unele sunt cu leduri altele cu bec .

Imi arati si mie un model de Angel cu bec...? Toate care vin cu faruri de la FK sau JOM sunt venite cu leduri in capat, eu asa stiu... si mai au in plus cate 2 SMD-uri, iar daca nu-ti ajunge, poti sa conectezi si bec de pozitie normal

Chiar sunt curios ce model ai vazut tu cu bec...
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Nu vorbesc prostii eu am faruri de la FK si pe Angel au 4 becuri , daca vrei i-ti arat poze , sincer nu-mi prea plac cum se vad ziua , astept sa vina vara si sa pun leduri albe smd
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
ai desfacut tu si ai gasit becuri acolo? nu de alta dar ai mari sanse sa ai surpriza sa gasesti leduri... Si eu tot leduri am... Daca vrei sa faci ceva bun calificativ ia-ti inele de neon cu drosere si vei avea angel-uri autentice...
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Da am verificat si sunt 4 beculete mici , in suport incape led de 8 mm dar nu-mi place cum se vad , apar mai luminate inelele in dreptul ledului si in rest mai slabut de aceea vreau sa vad cum se vad dupa ce pun in locul unui bec 2 leduri smd spate in spate bagate in inel .De unde pot cumpara inele cu neon , ai cumva o adresa de web?
Skip ads

  • Phantasy

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2007

  • Mesaj Privat
OFF-TOPIC :
am citit acum acest subiect ... fraza : "ps. @ moderatori. Nu stergeti inca acest topic, e un exemplu elocvent de taranime, incultura si grandomanie, toate adunate sub acelasi fes.sper sa nu mai existe oameni d`astia pe aici...ca`mi dau demisia.

taranime, incultura si grandomanie- se gasesc NUMAI la userul vladutzzz ,asa vad eu, care dupa ce e nesimtit mai e si mare "smecher"... poti sa iti dai demisia ... nu cred ca ne intereseaza , pe mine unul NU ... si iti garantez eu ca nu e nici o pierdere... sau poate la tine la Iasi acolo asa va comportati si vorbiti unul cu altul....

legat de userul care a deschis topicul , omul nu stie ca un frustrat sau un pustan din Iasi , nu are alta treaba decat sa faca posturi aiurea ... omul a intrebat si a multumit. mi se pare destul de ok.

sincer m-am saturat de toti smecherii astia de carton , care vb ca ...
  • Mr.Opel

  • Mesaje scrise: 2,288
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
se inchide
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR