Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • m2myo

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor si Sarbatori Fericite. Am si eu o problema cu o vectra a, '92. Beculetul de langa indicatorul nivelului de benzina sta tot timpul aprins, chiar daca am sau nu benzina. Cand am benzina mai multa, se observa ca si cum ar scadea din intensitate cand urca acul peste un anumit nivel dar noaptea este destul de enervant. Am masina de 6 luni si abia acum cand a venit frigul si zapada (inclusiv umezeala ridicata pe sub masina) beculetul acela a functionat 3 zile la rand (adica se stingea cand era cazul si se aprindea cand ramaneam fara benzina) Imi poate spune cineva unde este legat acel beculet? pe udne trec firele sau ce sa verific? Mentionez ca acul de la benzina indica nivelul corect doar beculetul ramane aprins. Va multumesc anticipat.
Skip ads

  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
semnalul pentru bec vine de la sonda de benzina din rezervor,dar la cum spui tu ca face,sigur e pe undeva firul ciupit sau dezizolat si la umezeala face masa.doar sa iei la mina firul,de la sonda pina in bord sa gasesti unde e buba.
  • m2myo

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Cand am schimbat toba finala am avut masina pe rampa si am observat ca la sonda la rezervorsunt 2 mufe, una prinsa de sonda si alta care atarna liber. E normal? Pe unde intra firul ala in interiorul masinii?!? ca sa stiu pe unde il caut. multumesc
  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
trebuie sa ai 2 fire in mufa,unul pentru bec si unul pentru ceas,intrarea poate fi sub canapeaua din spate dc e model cu 5 usi,sau in portbagaj la berlina.dar vezi ca trebuie sa ai amindoua firele conectate la sonda.
Skip ads

  • m2myo

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2007

  • Mesaj Privat
E modelul cu 5 usi, dar firele sunt accesibile doar de sub masina. Sub bancheta din spate am o tabla argintie, sub un capac din plastic. Multumesc mult pentru informatie, cu urmatoarea ocazie am sa verific mufa. (dar sunt 2 mufe cu cate 2 fire, una e conectata si cealalta nu..o fi de rezerva? Razz )
  • andrei_alik

  • Mesaje scrise: 1,082
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
stiu ca e o problema discutata acum 4 ani dar am si eu aceiasi problema, indiferent de nivelul de benzina martorul sta aprins, acul indica bine si nu gasesc un sfat util in acest sens
  • B74LEL

  • Mesaje scrise: 498
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salut ,

Daca ai H e posibil sa fie CIM-ul de vina .Acel bec se poate aprinde si comandat de un soft . Verifica daca poti cu un tester ceva .

Bafta ,
  • andrei_alik

  • Mesaje scrise: 1,082
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
scuze........am vectra b fab 98 x16xel
  • B74LEL

  • Mesaje scrise: 498
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salut ,

Ok .Atunci trebuie pusa pe tester .Din senin nu se intampla . Posibil sa fie si o problema mecanica de contacte . Trebuie studiat .

Bafta ,
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR