Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • alynutzu_cvm

  • Mesaje scrise: 310
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Nu mai stiu ce sa fac sa scap de zgomotul produs de acele mici butoane de inchidere din interior ale usilor.Nu pot asculta muzica mai tare ca hop si ele fac in ritmul muzicii si se aud din ce in ce mai tare.Voi nu aveti probleme cu ele ?Ce ma sfatuiti sa fac?Banda nu pot sa pun pentru ca daca se inchid nu le mai pot deschide asa ca nu mai stiu alta modalitate de a le face sa taca
Skip ads

  • robytza

  • Mesaje scrise: 1,087
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: GT 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
nu alea fac zgomot ci macaralele de pe interiorul usii ... poti desface fetele de la usi si sa le capitonezi calumea sa nu mai dea fier in tabla. vei scapa de zgomot garantat. bafta
  • alynutzu_cvm

  • Mesaje scrise: 310
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Nu prea cred lucrul asta fiindca daca o tin in mana nu mai face zgomot.E de la aia fiindca joaca in locasul lor de plastic
  • robytza

  • Mesaje scrise: 1,087
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: GT 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
pai e logic crede-ma. daca o ti in mana sta si macaraua fixa. in continuarea acelui "buton" de care ti tu urmeaza macaraua. asteapta si parerea altor colegi dar eu mentin ideea ca acele macarale din interiorul usilor fac zgomot si nu "butoanele"
Skip ads

  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
o fi ceva reminder ca mai ai usa, toate astra in care am intrat vreodata si nu aveau nimic modificat suna in usi Smile)
  • alynutzu_cvm

  • Mesaje scrise: 310
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Ce macara mai ca eu stiu ca de la motorasul de inchidere centralizata pana la botonul ala nu e decat o sarma ce actioneza butonul sus/jos..mai multe lamuriri....
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Burete!

Un strat subtire de burete pe suprafata care vibreaza rezolva problema. Se fixeaza cu adeziv sau banda adeziva cu 2 fete.
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Si la mine zornaiau si am desfacut fata de usa si am mai insurubat mututoiul ala. Asa am scapat de zornaituri dar am vazut ca merg insurubate si fara sa dai jos fata de usa, doar ornamentul ala mic de plastic de la baza mututoaielor.
  • alynutzu_cvm

  • Mesaje scrise: 310
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Buna idee pif dar o sa iau sa fac asta cand mai da caldura caci din cauza frigului plasticul devine casant si nu am chef de crapaturi ale fetei de usa.
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Nu auzi ca nu mai e nevoie sa dai fata de usa jos? La baza mututoiului ai un ornament de plastic ca o garnitura bagi o surubelnita si tragi de el in sus cu grija. Apoi insurubezi mututoiul cateva filete pana vezi ca nu se mai misca, pui plasticul la loc si gata. Spor la treaba ºi numai bine.
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR