Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Ieri pe la orele 17 prin Buc. erau numai masini de la dezapezire, azi la ora 06 pe Iuliu Maniu zapada de vro 30cm si nici o masina de dezapezire.
Viceprimarul a declarat ca dupa ce se opreste ninsoarea in 7 ore se va circula bine si daca ninge in continuare ce facem ne uitam pe geam?
Am plecat la serv. asa sa ma intalnesc cu colegii ca de iesit in traseu nici nu ma gandesc........

PS
acum a reusit sa iasa din parcare un vecin, de la 7 se tot chinuie
Skip ads

  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,832
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
De cand imi doresc sa vad o asa ninsoare in Bucuresti. Uite ca a dat Domnul:)

De la mine din parcare n-a plecat nimeni. Dar din fericire se circula binisor si cu metroul si cu RATB-ul. Asa ca am ajuns si la munca. Acum stau la birou si ma gandesc la poieziile lui Cosbuc.
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Iarna nu-i ca vara Very Happy
Se chinuie un Audi quattro de 1 ora sa iasa din parcare. Fara succes inca. Rolling Eyes
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Sunt la servici si sunt singurul care am venit cu masina. Si nu 1km, ci 12, mai precis Brancoveanu (Budimex)-Aurel Vlaicu. Acum sunt sigur ce am pe masina: TC. Este super, am mers de parca aveam 4x4. Si nu am cauciucuri de iarna, dar cele de pe fata sunt noi. Ramane de vazut daca am si ESP, o sa fac teste.
Skip ads

  • criss_slc

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Pentru cine vrea sa vada ce este in Bucuresti, iata o poza facuta cu telefonul (din pacate):




Daca nu ma insel, ultima zapada de asemenea dimensiuni a fost acum 15 ani. Doar ca atunci a fost in martie. Ma insel?
  • dgxshpe

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Noroc cu Corsa mea echipata cu caucioace de iarna ...
Am facut pe tractoru dimineata.

Partiiiieeee !
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Wink La mine la bloc zapada are o jumatate de metru, singurul vecin care s-a incumetat a fost unul cu un Dodge Durango 5.7 Hemi Laughing .
Peisajul e frumos insa e cam tragedie daca in continuare va ninge ....
  • bizonul

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2007

  • Mesaj Privat
dgxshpe a scris:Noroc cu Corsa mea echipata cu caucioace de iarna ...
Am facut pe tractoru dimineata.

Partiiiieeee !


i-am spart si eu..opelasu' meu corsa si-a facut treaba fara probleme, aderenta la maxim.Treceam pe langa masini smechere abandonate cu avarii pe dreapta..o senzatie placuta.La iesirea din parcare a fost mai naspa dar am reusit cu cateva ajutoare, in rest...ce v-am spus.Corsa rulz Wink
Skip ads

  • mocca

  • Mesaje scrise: 512
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat


Cam asa e in Iasi(poza facuta acu 5 minute tot cu telefonu Smile )
Ce as vrea sa fie si aici zapada cum e la voi acolo Crying or Very sad Crying or Very sad
Nu e zapada dar in schimb is -8 grade
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Corsa cu gume de iarna rulez si la mine. Am iesit din parcare si am intrat in parcare la servici fara cea mai mica problema sau derapaj. Cu datul la lopata a fost enervant in schimb Razz In rest, trafic super cosher, incep sa prefer zapada Cool Totusi, mai mult de 70 nu m-am bagat sa-i dau.
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
nici acum nu se circula pe strada din fata blocului meu si voi ati mers fara probleme........
poate ati avut masina parcata pe bulevard sau poate nu sa strans zapada ca la mine pe strada [ cand am iesit din scara pe la ora 5:45 zapada imi ajungea pana la genunchi si am 1.78m ]
am incercat sa scot masina de serv a prietenei mele [ Punto ] si m-am dat batut nu mai puteam sa inaintez din cauza zapezii care se strangea in fata masinii sau voi ati dat zapada de pe strada pana la bulevard ca asa merge cum ati zis voi fara probleme
  • bizonul

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Vinti a scris:nici acum nu se circula pe strada din fata blocului meu si voi ati mers fara probleme........
poate ati avut masina parcata pe bulevard sau poate nu sa strans zapada ca la mine pe strada [ cand am iesit din scara pe la ora 5:45 zapada imi ajungea pana la genunchi si am 1.78m ]


stai linistit, cand m-am dus dimineata sa vad cum este afara nu mai stiam unde am parcat masina Laughing ..zapada cat cuprinde, am intrat pana la genunchi si eu. -6 grade
Skip ads

  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Da, eu unul stau la bulevard, astfel ca a fost nevoie doar de o bresa sa ies, dar pana la masina am inotat in zapada Very Happy
PS: bomboana de pe coliva a fost cand, dupa ce am terminat de facut bresa a trecut plugul si a facut din nou munte in spatele masinii Evil or Very Mad
  • Andrei_gsi

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 1.8 136 HP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2006

  • Mesaj Privat
cam ce diferentza este intre un cauciuc intermediar si unul de iarna ? in conditziile in care circuli pe zapada + gheatza
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Din cate am inteles, intermediarele nu prea sunt grozave. Nu sunt extraordinare nici iarna, nici vara. Vezi ca e deschis un subiect despre cauciucuri.
  • Dragster

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
pt mine e foarte misto vremea. A trebuit sa dezactivez TC ca sa ies din parcare dar in rest e demential. Trag frana de mana in fiecare curba Very Happy iar aseara m-am invartit putin prin parcare pe la Plazza si am mai vazut un alt membru al clubului cu un Astra H alb care facea acelasi lucru Very Happy
  • BAZGANM

  • Mesaje scrise: 630
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2006

  • Mesaj Privat
cu cauciucuri de iarna pe fata am circulat fara probleme.mai patina putin dar la ce zapada este cauciucurile de iarna se dovedesc de mare valoare!
ma uit in special la logane si nu inteleg de ce ramin asa usor impotmoliti!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR