Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Am inceput sa dau zapada de pe masina si cand ma uit mai bine parbrizul avea o fisura in partea de jos din stanga pana in dreapta, e a 2-a Vectra A pe care o am si al 4-lea parbriz care se crapa.
Cel care este acum pe masina e Olimpia [ parca asa mi-a zis b28cxh ] pe celelalte 2 le-am luat de la AGER. Ori am eu ghinion ori sunt parbrizele proaste.
La voi cum e, ati schimbat 3 parbrize in aproape 2 ani.
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Parbrizul crapa la ger datorita faptului ca este montata tensionat. Acest lucru se datoreaza erorii de montare (pozitionat gresit, putin sau mult adeziv la cele lipite) defectelor de fabricatie (dimensiuni gresite sau material necorespunyator calitativ) sau rama parbriyului este deformata.
  • coolfrik

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Vinti a scris:Am inceput sa dau zapada de pe masina si cand ma uit mai bine parbrizul avea o fisura in partea de jos din stanga pana in dreapta, e a 2-a Vectra A pe care o am si al 4-lea parbriz care se crapa.
Cel care este acum pe masina e Olimpia [ parca asa mi-a zis b28cxh ] pe celelalte 2 le-am luat de la AGER. Ori am eu ghinion ori sunt parbrizele proaste.
La voi cum e, ati schimbat 3 parbrize in aproape 2 ani.


Salut nefericitule! Sad( Inseamna ca nu sunt singurul de pe`aici care am avut neplacuta surpriza sa vad cum crapa parbrizul sub ochii mei in fata blocului in timp ce feream zapada de pe masina si motorul incerca sa dezmorteasca cele -10 grade din interior. Masina mea e o NEW CORSA 1.3 cDTI cumparata NOUA pe 02 apr 2007. Mama masii... parbrizul era original, am avut ce ma certa cu cei de le garantie pana le`am demonstrat ca n`a fost lovit.
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
in 6 ani nu am avut nici o problema cu parbrizul de la vectra. a luat si pierticele pe drum. la unele m-a ingrozit sunetul impactului, dar nu s-a intimplat nimic. din pacate nu mai stiu ce marca era. ceva cu "north..." parca, dar nu pot sa garantez.

vinti, probabil ca esti extrem de ghinionist. schimba furnizorul si atelierul care le monteaza.

pe de alta parte, am impresia ca a scazut foarte mult calitatea acestor piese. la renault am vazut foarte multe cazuri de lunete explodate din senin.
Skip ads

  • vali zak

  • Mesaje scrise: 386
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Olimpia aveam si eu pe vechea astra,am avut si pe una de servici si am fost tare multumit- desi sunt turcesti -dar nu am chiar nimic de reprosat si pot sa spun ca am incasat ceva "pietricele"...Cred ca trebuie sa sch. atelierul de montaj si eventual sa eviti sa folosesti dezaburirea aerotermei(pe la parbriz)cel putin pana se mai incalzeste in interior...
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Sezran a scris:pe de alta parte, am impresia ca a scazut foarte mult calitatea acestor piese. la renault am vazut foarte multe cazuri de lunete explodate din senin.


Pe spate este de la releul imstalatiei de degivrare. Daca nu decupleaza la timp, gata luneta.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR