Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • paspalica

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Dupa o intamplare nefericita avuta la oglinda de pe partea soferului(nu mai mergea actionata din interior stanga-dreapta) , am mers in service , mi-au dat jos geamul oglinzii , mi-au decuplat firele de la incalzire si pe problema a fost rezolvata .
Dar am observat ca dupa aceasta interventie oglinda stanga se incalzeste mai putin decat cea dreapta(la care nu s-a umblat)
Ce sa fie ? Care sa fie explicatia ?
  • csandu

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2007

  • Mesaj Privat
asa-i la noi, cand repara ceva strica in alta parte; din cauza asta fug de " asa numitele service-uri de la noi".Am patit-o si eu, cand lucreaza undeva uita suruburi, mufe, saibe nu trebuiesc, banda izolatoare si silicon la greu, ciocanul la putere-ce sunt alea presele si dispozitivele speciale? Solutia( cat se mai poate ) efort personal, selectarea acelor meseriasi care sunt meseriasi.
  • allias007

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1995 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Nu vreau sa fiu circotas dar incalzirea oglinzii este de fapt o rezistenta lipita pe spatele oglinzii.
Daca oglinda la care s-a umblat rezistenta era intrerupta probabil sa suntat o portiune din rezistenta. si atunci ea se incalzeste mai tare decit cealanta (care se incalzeste normal).
Oglinziile nu trebuie sa se incalzeasca ff tare .
Incearca sa vezi la un confrate Opelist cit de tare se incalzesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR