Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • tonescug

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Stiam ca de la sf verr trecute imi pierduse freonu, si cum se apropie caldurile acu vreo 2 sapt m-am dus la un service sa-mi fac aeru conditionat. Dupa ce a verificat pe acolo tipu de acolo a ajuns la concluzia ca e de vina un ventil pe unde se baga freonu care er fi fost dus. Oki schimbat, completat cu freonu, eu bucuros nevoie mare ca am scapat ieftin si a mers o saptamana. Avanda garantie m-am dus din nou la el, crezand ca tot ventilul care l-a pus e de vina. Insa nu mai era de acolo Crying or Very sad . Dupa ce a mai cercetat, desfacut bara din fatza am vazut si eu ca de fapt e un por pe la radiatoru de aer conditionat, cum nu se putea mai nashpa. Acum stie cineva daca se poate lipi cumva radiatoru, sau trebuie neaparat unu nou? Daca stit va rog spuneti-mi si mie pe unde se poate face chestia asta si daca merita, adica sa nu ma tina ior doar o sapt , cat despre unu nou nu m-am interesat inca dar tipu ala zicea ca de dacie e vreo 4-5 milioane, asha ca nu vreau sa ma gabdesc cat o fi unu de vectra. Anyway, oare second o fi ok?
Mersi anticipat.
Skip ads

  • BOEING747

  • Mesaje scrise: 348
  • Locatie: ORADEA
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2005

  • Mesaj Privat
De lipit am auzit ca nu e indicat, dar cine stie ? , poate te-ar mai tine inca o perioada, unul nou la un Opel Astra G -motorizarea 2.0DTI costa 11.300.000.
  • alexandrum77

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Si eu am exact aceeasi problema.Fagurele mi-e fisurat.Se poate suda dar am auzit ca pot aparea probleme dupa catva luni.Am adresa si tel de la o firma din bistrita care poate sa faca fagure nou pentru radiatore de aer cond. pentru diferita tipuri de masini.Dca avrei si te intereseaza te rog sa-mi spui...daca ai rezolvat cumva altfel problema sa-mi spui si mie.Inca nu m-am decis daca sa-l lipesc sau sa fug pana la Bistrita.
  • tonescug

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Am gasit o firma in bucuresti care face asha ceva. Nu stiu exact ce fel de lipitura fac dar lipitura in sine costa vreo 700 mii, 700 mii manopera de dat jos radiatoru, si 1.4 mil umplut cu freon, ulei si verificat. Eu deja am dat 2 mil sa verifice si sa-l unmple la o firma care nu facea lipituri si banii astia s-au dus degeaba si sa mai dau inca 3 mil asha nu prea mi-e la indemana. Asa ca deocamdata profit de faptu ca s-a mai racorit afara si sper s-o tina cat mai mult asha Very Happy Daca vrei detalii despre firma, repet e in buc da in pm.
Skip ads

  • iully

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2006 1.3 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2008

  • Mesaj Privat
salut! ma intereseaza si pe mine un radiator la mana a 2a pt aeru conditionat pt un astra gtc, model 2006, motor 1.3 cdti. la service am vrut sa-l umplu cu freon pentru ca eu aveam impresia ca nu mai baga aer rece, iar baietii mi l-au umplut.. apoi a inceput sa curga.. Sad Sad
ma puteti ajuta si pe mn, spunandu-mi macar daca il pot repara? v-as fi tare recunoscator daca m-ati ajuta. ms frumos anticipat! Sad
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Daca mai postezi in 7 locuri acelasi lucru si nu citesti Regulamentul, o sa-ti iei cateva zile de linistire! Foarte bine ca ai cautat inainte, dar asta nu inseamna sa umpli subiectele cu problema ta. Crezi ca ti se raspunde mai repede? De ce nu ai pus anunt la Vand/Cumpar piese?
  • iully

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2006 1.3 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2008

  • Mesaj Privat
nu am stiut exact cum sa procedez. imi cer scuze daca am incurcat cu ceva treburile Rolling Eyes
am observat ca nu s-a mai postat de mult timp nimic despre problema pe care o am eu, si d-asta m-am bagat in mai multe locuri. in fine..
am sunat la meteor-nissens, iar de acolo mi-au spus ca nu pot cumpara de la ei, pt ca ei sunt depozit, vand numai cu contract, si numai firmelor si-n cazut asta mi-au dat 3 numere de la 3 alte firme din buc care cumpara de la ei, si acum astept raspunsul lor. imediat cum primesc raspunsul lor o sa postez.
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Dar www.autoa.ro ai incercat?
  • iully

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2006 1.3 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2008

  • Mesaj Privat
am primit si raspunsurile.
1. Metropolex. au numai la 1735 ron, fiind original si zic ca nu se merita.
2. SC. Sad. 550 ron si au radiatoarele de la NISSENS. un numar de telefon pentru cei care poate or sa mai aiba nevoie:0732145876
3. Mobil Car. 520 ron si un numar de telefon:0214139603
am intrat si pe www.autoa.ro dar nu au nimic postat pe site. le-am lasat o cerere, iar acum astept un raspuns de la ei. mai ieftin de atat, nu cred ca o sa-l gasesc pe undeva Confused daca totusi aveti informatii si ma puteti ajuta, nu ma supar:)
  • KBA

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2007

  • Mesaj Privat
incearca aici: http://tinyurl.com/ccehwa
sunt mai multe modele, selectiile sunt facute pt masina mea y20dth caravan . eu am schimbat anul trecut radiatorul original cu unul NRF. cost atunci undeva la 315 ron
  • iully

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2006 1.3 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2008

  • Mesaj Privat
ce sa-ti zic ai fost un norocos ca l-ai gasit mai ieftin. m-am uitat si este 661,55 RON. multumesc mult oricum
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR