Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • Laur3n7iu

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2009

  • Mesaj Privat
@Alexey - multumesc pentru raspuns
350 ron te-a costat toate piesele cu tot cu alarma inchidere centralizata si piesele de la geamuri electrice ?
E un pret super rezonabim , nu stiu de unde as putea procura toate piesele sa-u sa cumpar un kit cu toate 3 incluse .
Unde este de preferat sa ma duc sa le montez ?
La un servis auto sau la un electrician auto care stie cat de cat despre ce este vorba (ma refer unde face treaba buna si sa nu te usture la buzunar ) ca am mai auzit despre "anumiti indivizi" care sunt meseriasi , si nu au facut nimic bun. Seara buna
Skip ads

  • MDL

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2009

  • Mesaj Privat
http://www.astraclub.ro/ind...p?showtopic=10266
poate linku asta de la colegii de la astraclub va ajuta,succes si sarbatori fericite!
  • tenace

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Salutare .Am si eu cateva intrebari, la astra f diesel se pot monta geamuri electrice la usile din spate chiar daca nu a avut niciodata ? A montat cineva ? La usile din fata am geamuri electrice.
  • flo85

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2009

  • Mesaj Privat
sal all am si io o intrebare la geamurile electrice trebuie vreun releu cva ? multumesc anticipat
Skip ads

  • popey2009

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
jonny a scris:in principiu inlocuiesti macaralele vechi, firele, pui butoanele, conectezi mufele si apoi vezi daca ai sigurantele pt geamuri electrice in panoul de sigurante... cam asa a fost la mine la astra g





Salut ma ajuti si pe mine cu montajul de geamuri electrice la un opel astra g...id meses: lucian_popescu_dorinel
  • lazeaionut

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1993 tc4ee1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2009

  • Mesaj Privat
as vrea sa va intreb ca si eu as vrea sami montez geamuri electrice pe astra f care nu a avut din fabrica montate geamuri electrice doar manuale,va intreb pe cei care stiu si vor sa ajute,este instalatie electrica pana la burdufurile alea dintre usa si caroserie sau nu,eu ma gandesc ca daca este numai instalatia electrica din usa si motorasele trebuie cu restu ma descurc eu asta nu stiu,celor care ma vor ajuta in aceasta problema le multumesc anticipat.inca o data va rog astept raspuns cat mai repede
daca am postat gresit imi cer scuze.
  • danutbenghiu

  • Mesaje scrise: 153
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2008

  • Mesaj Privat
salutare! pentru cei care nu au geamuri electrice vreau sa va spun cateva vorbe: nici eu nu am avut geamuri electrice (astra g y17dt, an 2000-coupe) dar am mers la un dezmembrari si am luat toata instalatia de pe o astra g in 5 usi si avea si volan pe dreapta. aceasta m-a costat 200ron+150 manopera. acum merge super. am facut modificarea asta toamna trecuta si pana acum nu am avut probleme. nu am folosit nici un fel de releu ci doar segurante separat pentru fiecare geam (sigurante care nu sunt bagate in panoul de sigurante). Din cate am observat e ceva de munca la instalatia electrica dar cu un electrician bun si cu multa rabdare iese brici. multa bafta tuturor.
  • florin baltatescu

  • Mesaje scrise: 420
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Nu reusesc sa fac sa functioneze macaraua de pe partea dreapta (pasager). ma poate ajuta cineva sa imi spuna cum vin legate firele pe culori la butonul de la pasager (au fost taiate firele de pe buton si trebuie sa refac instalatia) , eventual o poza cu butonul ,partea cu firele.
Multumesc mult.
  • valycraciun

  • Mesaje scrise: 605
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Stie sau are cineva geamuri electrice pe spate la astra f (in afara de cei care au cabrio ele sunt din fabrica) se poate adapta macara de la alt model opel ?
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR