Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • mocca

  • Mesaje scrise: 512
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Salutare ! Astazi dupa-amiaza am facut o buba am dat chestia aia (se vede in poza) jos si am inchis portiera..iar acum nu mai vrea de nici o culoare sa se deschida manerul de afara sa slabit iar cel din interior la fel.Ce sa fac sa o deblochez ? Are careva vre-o idee ? Ma poate ajuta cineva cu detalii cum sa desfac partea interioara a portierei ?
P.S.Pentru ce e butonu' acela ?
Va multumesc




Ultima modificare facuta de mocca la Vin 04 Jan, 2008 1:56 pm
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
ce ai incercuit tu este protectia pentru copii, adica va face usa sa se deschida numai din exterior, dar asta daca nu ai siguranta (aia de langa geam) pusa.
incearca sa o desfaci din exterior, daca nu cu o sarma indoita ca un carlig o bagi in interiorul usi
cred ca fata de usa nu merge demontata daca usa nu e deschisa
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Din cate stiu eu e un fel de siguranta ptr. copii nu se deschide usa din interior ci numai de afara. Daca nu e asa rog pe cineva sa ma corecteze. Pb la tine sa nu fi inghetat usa pe cheder. Pune pe cineva sa traga de manerul de afara si unul sa impinga din masina in usa. Poate asa o deschizi. Normal ar fi sa o poti deschide de afara.
  • AdamOpel

  • Mesaje scrise: 1,015
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2006

  • Mesaj Privat
eu am desfacut o portiera din fata de pe vectra B.da o cautare pe la "Probleme tehnice" si ai sa dai de postul meu poate te inspira!
normal la tine daca nu se deschide de afara atunci ai ceva buba cu yala sau iti este indoita tija de la clanta.
la al meu am patit la fel prin actionarea acelui buton si nu stiu cum sa rupt un plastic din yala si nu sa mai deschis din interior doar din exterior.
Skip ads

  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
salut,din interior cred si eu ca este,in general tijele sunt prins niste sisteme de plastic care se rup(probabil sunt vechi si au cedat).cred ca asta s-a intamplat la el daca spune ca are ambele manere slabite.Fata de usa cred ca o poti scoate doar cu usa deschisa,iar cu usa inchisa doar daca o fortezi,indoi(faci si asta la nevoie) Smile
  • AdamOpel

  • Mesaje scrise: 1,015
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2006

  • Mesaj Privat
la vectra A cred ca este ca si la mine..adica sunt prinse cu clipsuri doar vreo 2 suruburi are (la vectra B se cam complica situatia,deoarece sunt suruburi si mam chinuit sal dau jos dar nu am fortat sau sa deteriorez tapiteria) eu zic sa lejel poti da jos si cu usa inchisa!dai jos manerul de prindere dupa aceea dai jos ornamentul la clanta din interior si frumos tregi pe suprafete mici de tapiterie...eventual folosesti o surubentita.
  • mocca

  • Mesaje scrise: 512
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
AdamOpel a scris:la vectra A cred ca este ca si la mine..adica sunt prinse cu clipsuri doar vreo 2 suruburi are (la vectra B se cam complica situatia,deoarece sunt suruburi si mam chinuit sal dau jos dar nu am fortat sau sa deteriorez tapiteria) eu zic sa lejel poti da jos si cu usa inchisa!dai jos manerul de prindere dupa aceea dai jos ornamentul la clanta din interior si frumos tregi pe suprafete mici de tapiterie...eventual folosesti o surubentita.


Thank's Wink
Asa am procedat si a mers am bagat manutza acolo la incuietoare si am deschis-o
Multumesc pentru raspunsuri
Bafta
  • ranete

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Insignia 2010 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2010

  • Mesaj Privat
am si eu o problema:nu mi se deschide usa din fata drpt de la opel vectra B s-a blocat pe inchis ,nu mg nici din telecomanda nici din cheie. poate ma ajuta cnva .Ms.
  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
incearca sa dai fata de usa jos si sa actionezi cu mana parghia de comanda
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR