Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • toma_marius

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y17dt isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2006

  • Mesaj Privat
intrebare ca eu unu sunt cu creieru blocat mam tot gindit da nam idee asa ca rog conationalii sa vina cu idee cum sar putea monta intr-o astra g caravan un display de 15" sau de 17" am ambele variante si aici ma refer la panel nu la un monitor intreg deci cam 1cm grosime.
Skip ads

  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
O solutie , avand in vedere dimensiunile destul de mari alea display-ul ar fi montarea acestuia pe plafon, undeva in spatele scaunelor din fata . Ca solutie de prindere ar fi bun daca display-ul ar proveni de la un laptop si ar avea si carcasa din plastic , se adapteaza 2 balamale iar cablaraia sa o maschezi pe sub plafon .
Banuiesc ca vrei sa-l utilizezi pentru ocupantii locurilor din spate , dar o varianta ar fi si un monitor in dash, intr-adevar e mult mai mic(ceva de genul 7" ) insa poate vizualiza si pasagerul din fata, eventual soferul in stationare .
  • toma_marius

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y17dt isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2006

  • Mesaj Privat
deoarece am aceste paneluri si nu fac nimic cu ele vreau sa le folosesc problema este ca sunt mari , acuma ar iesi frumos sa ai un display mare in masina dar imi doresc sa fie undeva in bord .in momentul asta am un laptop hp cae vreau sal adaptez un p4 la 2,8 cu 512 ram hdd de 20 gb wireless si ce mai trebuie pe el faza ramane doar cu monitorul care speram sa fie mai mic si pe vga dar acuma nu dispun de bani ca sa pot face investitia , dar ma roade si nam stare. in plafon mam gindit si eu dar cum naiba il fac sa stea acolo ca e greu si mare plus ca nu vreau sa alterez interiorul masinii ca atunci cind o voi vinde sa ramana ok fara toate jucariile puse de mine pe ea
  • cristivw

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2005

  • Mesaj Privat
nu am citit tot din lipsa de timp, dar exact un display de 15" s-a montat pe un vw golf 2, in locul torpedoului. se face un fel de rama draguta din fibra, si vine perfect... dar, marius, renunti la torpedou?
ps> daca vrei acea poza (o am in calc.), da-mi un buzz sa ti-o trimit, sa-ti faci o idee.
Skip ads

  • micky001

  • Mesaje scrise: 1,318
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1997 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2007

  • Mesaj Privat
nu am urmarit toata discutia dar un monitor se poate monta pe plafon.eu mi-am montat unul,7.5"tft,e de provenienta china chiar daca scrie JVC.se vede destul de bine din toate unghiurile si are 2 intrari video.special construit pt auto,are incorporate luminile de interior,ceas.singura modificare am facut-o la luminile de interior pt delay-ul original.in rest nici o modificare,oricand vreau sa-l dau jos,inlocuiesc cu plafoniera originala.este exact in pozitia ei.am vazut in comert asa ceva dar nu de firma in jur de 450 ron,iar cu tv incorporat la 580 ron.Marius,tu fiind din Cta.,poti sa-l vezi la Doraly,e un stand cu electronice diverse,tv,casnice,etc.Salutari!
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
nu credeti ca e acelasi discutie si aici?
https://www.clubopel.com/vie...75&highlight=
  • toma_marius

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y17dt isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2006

  • Mesaj Privat
aa nu, nu cred , tu ce zici ?
mi se pare diferenta mare intre 5" si 17", de la consola centra pina la oriunde in masina banuiesc ca este ceva distanta, plus ca vreau sa aud si eu din gura mai marilor care isi tuneaza masinile ce ideei au
...............si zafiro mi se pare mie sau toti au devenit moderatori pe aicea? ca mie unu asa mi sa lasat impresia....
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Te inseli! Numai ca nu cred ca e o problema sa arati ca e similara discutia cu o alta si nu e un prilej de deosebita mandrie sa devi moderator ca sa arati ce?!? Da, ii respect si admir, pentru ca nu e usor sa faci ordine in haosul din capul altora si sa impaci pe toata lumea cu multaaaa... rabdare.

Tot tu ai vrut un pic mai sus sa zici ca:"acuma ar iesi frumos sa ai un display mare in masina dar imi doresc sa fie undeva in bord" Sa inteleg ca de fapt ai vrut sa zici pe bord?
Daca urmaresti discutia recomandata de mine ca identica, o sa vezi o modalitate superba, de montare a unui display LCD in consola centrala, indiferent de aplicatia dorita pe acesta. Cred ca poti sa-i pui si Steering Wheel la final in locul brichetei!
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR