Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • CJ-87-RBA

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Rekord 1986 1.8 OHC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Salut!
Am un Opel Rekord 1.8E din 86 si am o pb. roata stanga spate parca bate sau nush cum sa zic. Initial am crezut ca sunt de vina cauciucurile si le am schimbat, dar sunetul ala nu a disparut! Parca freaca roata in ceva. Sa fie oare planetara de vina?
Si mai am o problema! Mi se aburesc geamurile foarte tare chiar si dak dau caldura la maximum. Nu stiti dc?
Multumesc anticipat!
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
SAL,problema ta nu e chiar clara...din ce zici tu,ar putea fi rulmentul,poti verifica pe cric,misti st.-dr. de roata (lasa fr. de mana,ca daca-i trasa nu misca nimic!) sau sa nu frece tabla in ceva,ca se aude la fel..Cu abureala,e mai simplu,ai ceva ud in masina,bureti,tapiterie podea,sau aerul care intra in habitaclu este tras tot din interior,dintr-o cauza oarecare-admisie blocata din div.cauze.-frunze,praf+umezeala=noroi,care acum se face ca piatra,vreo carpa uitata,ceva...
  • alexx_marin

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Rekord 1976 2.0 s
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2009

  • Mesaj Privat
bataia aia din spate e mai mult probabil de la rulment da-mi daca vrei un telefon si te ajut sa o faci 0743468819 si dezaburirea e mai delicata problema daca zici ca aer merge pe la toate gaurile atunci sa te gandesti la radiatorul de incalzire pentru ca probabil e spart si merg aburi din el spre parbriz
  • orpheu

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2008

  • Mesaj Privat
CJ-87-RBA a scris:

Si mai am o problema! Mi se aburesc geamurile foarte tare chiar si dak dau caldura la maximum. Nu stiti dc?
Multumesc anticipat!

Chestia cu aburitul cred ca e de la filtru de aer ti-e cam gata asa ca ar trebuie sa il schimbi !
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Filtru de aer la rekord din '86 Question
LE: aburitul era din cauza caloriferului spart.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR