Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
scuze, eroarea era de la link-ul meu. Iata-l pe cel corect:
www.vectremicicumotoaremari.ro
  • pony_burn

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
jE a scris:Ia legatura cu Tarom-ul. Am auzit ca au un motor cu turbina de vanzare, le-a ramas de la un accident de acum vreo 2 saptamani. Sa vezi ce bine o sa traga masina...


la BlueAir sunt mai ieftine, am fost sapt trecuta cu nea Vasile acolo, aveau 2, da' unu din ele era naspa, trecusera 2 ciori prin el

OT = Omologat Tehnic

saitu corect este
www.motoaremaripentruvectremici.tl pentru ca magazinul s-a mutat in TuLcea

am auzit ca au niste motoare la bani buni, nu d-astea europene in centimetri cubi, d-alea americane originale GM, in inchi cubi
  • und_alexx

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
cine stie dc mere un C20Let?
  • ovidiucro

  • Mesaje scrise: 705
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1998 X20XEV 100kW 136CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Alexandru, parerea colegilor ce te-au sfatuit sa schimbi masina mai curand decat motorul, este fundamentata atat economic (din cauza pretului) cat si birocratic (din cauza dificultatilor de omologare).
Daca esti hotarat sa treci peste astea, poti gasi motoare de 136-150 CP la preturi intre 1500 si 2000 euro.
Incearca aici: http://opelauto.dezmembrarimasini.ro/
sau aici: http://www.segundamano.es/l...=&ps=&pe= (anuntul din Orense) -motor nou 2000 E negociabil !
Astea sunt doar ofertele actuale, eu am gasit in Germania, acum 2 luni, motor complet cu 1100 Euro, negociabil si in Spania cu 1000 Euro negociabil.
De asemenea, am gasit masina completa, cu directia rupta pe dedesubt, cu masca si radiatorul varza, dar motorul functional si restul impecabil, la 1100 Euro.
In 2 zile nu mai era, o cumparase un roman Smile cu 1000 de Euro, i-a inlocuit piesele defecte si a adus-o in tara la 3500 Euro.
  • raul67

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 1998 X20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2014

  • Mesaj Privat
buna as dori sa stiu si eu daca as putea schimba un motor x20dtl cu unul x20dth pe o vectra b din 98 ,ce probleme as putea sa intampin la instalatia electrica,calculatoare ,contact cheie cu cip si daca totusi este posibil.Multumesc anticipat celor care imi raspundeti cu cv idei. Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR