Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • coitus

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Salut! Mi-am luat si eu masina noua, trebuie sa vina in februarie , Opel Astra Classic 2 , 1.4 90CP, aproape full option ( Aer, geamuri, volan piele, pachet drumuri grele, radio CD cu 6 boxe, airbag lateral, culoare rosie,plus celelalte standard- ABS, airbag frontal sofer + pasager). Am dat pe el 11421 EURO, plus taxa de numere rosii 210 lei. Problema e ca e prima masina si nu stiu ce taxe mai platesc. Poate ma puteti ajuta. Eu stiu ca mai platesc taxa de prima inmatriculare de vreo 160 EURO, alte taxe la Politie de vreo 100 EURO, taxa RCA de 50 EURO, plus CASCO de vreo 600 EURO. Deci total cam 1000 EURO cu bataie. Auzeam la altii, si citisem aici ca ma ajunge la 1600 EURO. Pe ce mai dau banii , ca sincer nu stiu. In pretul de 11421 intra si pachetul legislativ( trusa, triunghi, exctinctor)? Sau ala il platesc cand imi vine masina separat? In contract nu zice nimic, decat ca platesc asa :
1. Formalitati de import indeplinite de Vanzator
2. Taxe de import achitate de Vanzator
3. Omologare RAR efectuata de Vanzator - Toate astea 3 costa 210 lei si le-am inclus deja in pretul de numere rosii.
Si am la masina : Factura, Cartea de identitate, manualul de utilizare, carnetul de garantie.
Citisem ca iti da ceva in tipla ( ce e aia?) care costa ceva banuti.
Astept raspunsuri de la cei care ma pot lumina. Ca sunt in ceata totala, asa cum e afara acum Laughing
  • dj04xpx

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Calibra 1991 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
stie cineva cit ma costa taxele inmatricularii in bulgaria , ptr un opel calibra ?
  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR