Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Danny_astra_caravan

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 1994 isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Salutare, sunt nou pe forum si am o mica problema la masinutza mea (astra caravan 1.7 turbo dizel, motor isuzu `94). Cu alte cuvinte nu imi mai indica kilometrajul. Asta s-a intamplat treptat incepand cu inregistrarea vitezei din ce in ce mai mici decat cea reala de deplasare pana cand nu s-a mai miscat deloc. Intrebarea mea este: Are cineva idee daca este kilometraj elecronic sau pe cablu? Daca este pe cablu se inlocuieste usor? A mai avut cineva problema asta? Va multumesc!
  • KOSTIN

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1996 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
daca ai bord cu turometru, ai kilometrajul pe cablu ! probabil ca la tine a mai fost umblat la bord, si cel care a finalizat nu a fixat bine cablul in locasul lui ! el intra prin presare, desfa si vezi ce se intampla. bafta !
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
am avut aceeasi problema,dar,dar cablul nu intra prin presare,ci are un fel de mufe cu filet...
eu am cumparat altul de la sh,am desfacut bordul,si am observat ca era rupt de la mufa din cutie(intrat apa si ruginit).
desfaci ceasurile,le tragi usor spre tine,desurubezi cablul,bagi treapta 1 ,pui degetul pe cablu si rulezi putin, astfel verifici daca e rupt.daca se incarte,e ok, atuci ai prob cu ceasul.
daca da i-l desfaci si cumperi altu,nu incerca sa-l repari ,este complicat,crede-ma ca am incercat.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR