Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • bebe2284

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Salutare ! Stiu ca s-a mai discutat despre consumul la Astra cu motor de 1,4 dar cred ca era vb de alt tip de motor si de un an de fabricatie ceva mai recent.
Eu am un Astra de 1,4 Z14XE (Ecotec 90 Cp,16V ) din 2002 cu un rulaj de 97.000 km. Am luat masina in august 2007 si eram f multumit de consum(urban 9% si afara 5,5%) dar de cand cu zapada si frigul aproape ca s-a dublat Sad ...si ce ma doare mai tare e ca merg cu ea zilnic in bucurestiul asta sufocat. De o luna de zile stau numai cu ochii pe computerul de bord Shocked si consumul nu scade sub13-13,5%... Sa fie oare doar de la frig sau oi avea ceva probleme la motor? Rolling Eyes Consum de 13% aveam si inainte sa ninga dar cand totusi era frig. Astept cu nerabdare parerea unui posesor de astra 1,4 cam de aceeasi vechime cu al meu si cam aceiasi km. Cativa amici mi-au sugerat sa-mi vand "bestiutza gurmanda" si sa-mi iau tot un Astra (sunt fan) dar cu motor de 1,6 motivand ca are un consum mai mic decat 1,4 deoarece la aceeasi greutate a caroseriei e o putere mai mare a motorului si deci...un consum mai mic. Voi ce spuneti?
  • 4speed

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2007

  • Mesaj Privat
s-ar putea sa fie de la frig . iar dak stai in bucuresti la ce aglomeratie e pe acolo si mai e si iarna parerea mea e ca e totusi normal. eu nu stiu circulatia in b ptr ca eu stau in deva si e o diferenta majora. mai asteapta pana cand se incalzeste si vei afla care e problema! chiar imi pare rau de tine!
  • 4speed

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2007

  • Mesaj Privat
s-ar putea sa fie de la frig . iar dak stai in bucuresti la ce aglomeratie e pe acolo si mai e si iarna parerea mea e ca e totusi normal. eu nu stiu circulatia in b ptr ca eu stau in deva si e o diferenta majora. mai asteapta pana cand se incalzeste si vei afla care e problema! chiar imi pare rau de tine!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR