Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • biba_lionclaw

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Preturile la parbriz difera in functie de unde il schimbi.La parbrizul meu m-a ajuns 454 lei cu tot cu manopera si keder nou.Este cu parasolar ionizat.Cel cu senzor de ploaie era mai scump.Cred ca te ajunge cam 500lei.
Skip ads

  • biba_lionclaw

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Daca iese din discutie casco,atunci ar fi bine sa te uiti pe net la fiecare firma de schimbat parbrizuri din vrancea si sa suni la fiecare .E mai bine sa afli preturile de la ei direct cu tot cu manopera si pe urma sa te prezinti la ei.Intrebi direct si concis pretul la fiecare tip sau model.Faci rezervare la cel cu care te intelegi la pretul cel mai bun,si asa elimini problema tipica romaneasca de a modifica pretul dupa ce termina treaba.
  • add

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
454 lei la reprezentanta? corsa D?
  • biba_lionclaw

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Nu am spus ca l-am schimbat la reprezentanta.Probabil astia de rup la pret,deoarece la reprezentanta de au asemenea preturi dau comanda pe luna pentru un parbriz.Verifica firmele ce se ocupa cu schimbatul parbrizelor.
Skip ads

  • DIV

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2008

  • Mesaj Privat
N-as vrea sa-l schimb aici in Vrancea in primul rand pentru ca e sigur mai scump, iar in al doilea rand conteaza f mult cum e lipit, n-as vrea sa nu mai fie etans sau sa suiere la viteze mari. Astept pana maine sa sun la Ager Service in Bucuresti, sa intreb de pret cu manopera cu tot.

De service in reprezentanta nici atat, sunt scumpi si nici calitativ nu exceleaza

De diferenta prefer sa mananc un KFC linistit in Mall Very Happy
  • isvflorin

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am avut luneta sparta la corsa
dealer opel kamsas constanta -pret schimbare 1250 ron, timp asteptare 10 zile

l-am schimbat la onyo center unde m-a costat 680 ron si a venit geamul a urmatoarea zi dupa comanda (corsa D !)

asa ca mai bine uitati de reprezentanta
apropo sticla este tot saint gobain la fel ca cea originala
  • biba_lionclaw

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Decat sa bati un drum pana la Bucuresti,daca tot esti din Vrancea eu zic sa mergi la Bacau,este mai aproape.Iti dau numarul de la firma unde l-am schimbat eu.GRAND AUTO GLASS ,str.ION LUCA CARAGIALE nr 18 tel 0234511400 sau 0744648898.Din 4 firme mari care se ocupa cu parbrize,asta este cea mai ieftina.Dureaza max 1 zi pentru comanda si cateva ore de pus cu tot cu timpul de asteptare.Lipitura este super.Eu am fost foarte multumit de ei.
  • ovidiu.SB

  • Mesaje scrise: 462
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2007 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2007

  • Mesaj Privat
DIV a scris:Buna ziua si bine v-am gasit.

Pe scurt. Am gasit parbrizul spart, nu stiu cum, nici nu am mers cu masina in ultimele zile. E spart. Intrebarea mea e, unde il pot schimba, cam cat ar costa si care ar fi cel mai bun, stiu ca sunt heliomate si de calitate ceva mai buna. Cel din fabrica e dezamagitor, s-a spart asa din senin.

Va multumesc anticipat. Precizez ca e cu senzor de ploaie, deci ceva mai scump. E duminica, sper sa aflu un pret informativ, de la cei care s-au mai confruntat cu problema asta.
P.S. Casco iese din discutie Sad momentan


Cum s-a spart din senin ? Poate s-a crapat(fisurat) din senin . In cazul asta se schimba pe garantie . Da spart din senin ma indoiesc , ti la spart careva si atunci adio garantie si nasol ca nai casco.
Skip ads

  • add

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
si-al meu a crapat intr-o noapte. la garantie nu iti dau astia nimic, mie mi-au gasit un punct minuscul pe crapatura si au zis ca de la ala e si nu poa sa-mi faca nimic.

anyway, if you dont mind me asking, corsele D ar trebui sa fie toate in garantie ca au 2 ani, nu? atunci cum poti schimba parbrizul in alta parte decat la reprezentanta?
  • DIV

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Add, a mea e adusa din germania, si ma indoiesc sa-mi acorde astia din Romanica patria mama vreo garantie vreodata la ceva. M-am uitat f atent azi, si nu e ciobita nu nimic, e crapata din senin. am fost la un service, iar meseriasul de acolo mi-a spus ca mai mult ca sigur a fost lipit prost din fabrica.

Anyway, iata si preturile la Ager Service. Parbriz cu tenta si senzor de ploaie 590 ron fara TVA iar cel heliomat cu senzor de ploaie 990 ron fara TVA. La astea mai adaugam 100 ron montajul and there we go, o chestie destul de scumpa.

Altceva ce ma nedumireste. Masinile voastre au venit cu izolatie fonica pe capota? Imi pare ca ar fi trebuit sa aiba...
  • add

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
si eu eram convins ca e curata crapatura, am fost la garantie si au pus aia lampa pe el si au gasit punctul ala, intradevar mai usor il simt la mana decat il vad.

a mea n-are nimic pe capota. da' nici n-am vazut altele Very Happy
  • Batman

  • Mesaje scrise: 367
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B16SHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2006

  • Mesaj Privat
@DIV: izolatie la capota au doar dieselurile din motive lesne de inteles.

Daca masina este in interiorul celor doi ani de garantie, atunci dealerii romani sunt obligati sa-ti asigure garantia. Intreaba-i si vei vedea.
Skip ads

  • ovidiu.SB

  • Mesaje scrise: 462
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2007 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Pai un punct minuscul care il vezi doar cu ¨lampa speciala¨ nu inseamna nimic, un geam de masina trebuie sa fie rezistent nu sa se crape de la cea mai mica atingere cu un obiect f minuscul , ca doar nui din zahar facut. Eu zic sa anuntati OPC pt ca nui in regula ceea ca va fac astia de la opel. Insistati si voi si nu va lasati asa usor ca de aia v-ati luat masina noua. Punctul ala putea sa fie acolo de la inceput, cum demostreaza ei contrariul Razz

@Div pana la urma e crapatura nu spartura vad. Daca ai toate actele masinii necesare pt garantie , beneficiezi de garantie si in romania . Insistati mai oameni buni, nu va mai lasa-ti asa de usor pagubasi, pt ca astia alfel profita de noi pt ca se poate si nimeni nu face nimic. Aveti incredere in OPC eu am apelat la ei si am insistat (pt altceva nu auto dar nu vad de ce aici ar fi alte regului) si pana la urma am fost satisfacut de rezultate.
  • <sorin>

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie:
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am doar o saptamana de cand am schimbat al 3-lea parbriz si deja este fisurat. Shocked Mentionez ca masina a facut pe 20 iunie un an si 42.000 km. Toate parbrizele au fost schimbate pe garantie nu pe casco pentru ca nu existau urme de lovituri. La toate crapatura pleaca de undeva din mijlocul masinii, partea de jos, usor lateral stanga foarte aproape de locul de prindere al stergatorului de parbriz de pe partea soferului.
Problema este cunoscuta de GM care a ajuns in momentul de fata la al 3-lea producator de parbrize.
Am vazut in showroom auto noi care au venit cu parbrizul fisurat deci drumurile proaste din RO nu sunt neaparat cauza ci mai degraba o tensionare a caroseriei sau sticla prea casanta. Nu stiu...
Am vazut doar 2-3 cazuri pe aici, doar ei sunt ghinionistii? Voi cei patiti ati mai avut probleme?
Ce sa fac? Sad
  • adriancean

  • Mesaje scrise: 166
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Buna. Azi cand ma intorceam din concediu mi sa fisurat parbrizul in partea stanga. Am sunat la service si mi-au spus imi pot aduce parbriz la 400 ron. pt ca cel original e 1000 ron. Sa fie bun cel la 400 ron? Mersi
  • lbadaca

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
S-a fisurat singur, fara sa fie lovit ? Am mai auzit de probleme d-astea. Ce model de Corsa ai si din ce an ? Casco nu ai? Sau daca s-a fisurat de la sine nu intra la garantie (daca mai ai) ?
  • adriancean

  • Mesaje scrise: 166
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Cred ca sa fisurat de la vreo pietricica. Am Corsa C model 2001,43kw,motor de 1l.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Orice firma de parbrize mai serioasa are pe stoc, cu tot cu montaj este 320-370 lei.
  • adriancean

  • Mesaje scrise: 166
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Acum am ridicat masina. Marca parbrizului e Saint Gobain. Va spune ceva marca? E bun?
  • lbadaca

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
adriancean a scris:Acum am ridicat masina. Marca parbrizului e Saint Gobain. Va spune ceva marca? E bun?

Nu stiu ce sa zic de calitate dar am vazut marca asta la multe masini. Cat te-au costat parbrizul si manopera ? Esti multumit de montaj?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR