Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • tudor-d

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 1999 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2008

  • Mesaj Privat
ITP e valabil 2 ani, Pe asigurare+ imp am dat 150 de euro.
Skip ads

  • andrei_alik

  • Mesaje scrise: 1,082
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
unde ai platit impozitul pentru alta tara si unde ai facut asigurare?
  • tudor-d

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 1999 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Asigurarea si imp la ruse la bulgar.
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Ti-a luat si impozit..? Embarassed
Skip ads

  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Ce cazane interesante am mai vazut pe la BG..

Nu se putea sa nu fie si Frontera.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Dupa mine, cam coapte si scumpe, daca tot esti pus pe ieftinache, ia-le de la nemti Wink
Ai neaparat nevoie de "tractor" daca esti din Bucuresti ?
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Imi place 2.8u ala !
  • astra_bubu

  • Mesaje scrise: 153
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1999 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2010

  • Mesaj Privat
SUPERDRAGOS, ce pret avea Suzuki? (cazanul alb)
Skip ads

  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
sorin666 a scris:Dupa mine, cam coapte si scumpe, daca tot esti pus pe ieftinache, ia-le de la nemti Wink
Ai neaparat nevoie de "tractor" daca esti din Bucuresti ?

Facand o socoteala simpla,am ajuns la concluzia ca mai rentabil le iei din BG.Se intampla TOTUL intr-o singura zi-cautat masina,cumparat,inmatriculat (daca e cazul,si nu cumva e deja) si actele la notar.Plus intoarcerea.Total fara elementul neprevazut 2300-2600 EUR.
La nemti daca pleci special dupa un cazan ca asta,cred eu ca il iei la 1500-1800 eur (ca sa nu ramai cu el in drum).Adauga numere,motorina,autocar/avion la dus,mancare si stresul catorva mii de km.Pierzi MINIM 3 zile,asta daca te duci la fix,punct ochit,punct lovit.Ajungi cu ea in tara la MINIM 2000 eur si 3 zile pierdute.Dupa care urmeaza inmatricularea.....Si tot la BG ajungi.Total fara elementul neprevazut =MINIM 2400-2500 EUR.
PS-Elementul neprevazut e cu atat mai costisitor cu cat intervine mai departe de casa..

ROVERul special l-am fotografiat,cred ca e cea mai infecta masina din toate parcurile din Varna.Chitul are 2 cm pe alocur,pe dedesubt era numai rugina,pete de ulei si diverse peste to,cu alte cuvinte nu as fi luat-o nici gratis.
La Suzuki mi-a placut ca era inaltata,la altceva nu m-am uitat.Daca nu se vede in geam,nu avea pret afisat .
Frontera a avut parte de mai multe poze,din motive obiective..La 2200 eur mi s-a parut OK.Cu tot cu inmatriculare si acte ar fi fost cam 2500 cred.Treaba de cateva ore.
Singurul defect (vizibil) parea a fi rugina de la usa si suportul de la roata de rezerva pus invers.
  • Cipri19

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2010

  • Mesaj Privat
forbidden27 a scris:
@crs_crs: alea la care se plateste 3000 taxa si ele costa 2500 se numesc cazane, nu masini.

putin off-topic: Hai serios? Un Vectra B2 CDX sau Vectra i500 sunt cazane?(peste 4000 euro inmatricularea, conform siteului ANAF).
Vara trecuta am vazut o asemenea Vectra B2 de 2.5. Ingrijita tip-top, ca cea a lui cangri. Frumoasã, graþioasã si cu o prezenþã aparte. Am avut ocazia sã ºi conduc una de 170 de cai. V6-le nervos mi-a pus pe fata un zambet pana la urechi. Absolut demenþialã maºina. Bine, sigur costã ceva mai mult de 2500.
Scuza-ma ca te contrazic, dar ala numai cazan nu e.
on-topic: Eu din cauza înmatriculãrii, a trebuit sa ma rezum la un þânþar de 1.8 cu 4 cilindri in linie, care si-asa m-a costat destul(420 euro inmatricularea). Nu are puterea unui 2.5 , sunetul unui V6 etc. etc. Dar na, am fost fraer, mi-a trebuit ''neapãrat'' pe RO, nu stiu de ce....
Greºealã pe care nu am sã o mai repet.
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Si cu tantarul tau nu poti merge cu 120Km/h prin localitate?
  • Cipri19

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Nu e vorba de ''mers prin localitate cu 120 km/h''. E vorba de feeling-ul care ti-l ofera un V6. Daca ai condus masina cu un motor similar, nu neaparat Opel Vectra, stii despre ce vorbesc. Smile
Skip ads

  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Prestat azi ITP si asig+carte verde pe 1 an la Corsa 1.6-130 eur.Dureaza 30 min si nu se ridica nici macar capota.. Razz
  • ichimcornel

  • Mesaje scrise: 653
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
O intrebare, in caz de doamne fereste provoci un accident si esti tu de vine cum se procedeaza cu asigurarea?
  • CRAZY WOLF

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2012

  • Mesaj Privat
salutare.
Eu nu inteleg un lucru ....cine este proprieterul masinii in cazul in care o inmartriculezi in Bulgaria
?
  • andrei_alik

  • Mesaje scrise: 1,082
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
ichimcornel a scris:O intrebare, in caz de doamne fereste provoci un accident si esti tu de vine cum se procedeaza cu asigurarea?

masina se repara numai in bulgaria.
  • andrei_alik

  • Mesaje scrise: 1,082
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
CRAZY WOLF a scris:salutare.
Eu nu inteleg un lucru ....cine este proprieterul masinii in cazul in care o inmartriculezi in Bulgaria
?

Masina este inmatriculata pe numele firmei din bulgaria apoi se face un contract de vanzare - cumparare cu tine ( ca o garantie) , deci tu esti propietarul masini de fapt iar de drept este bulgarul pana la invocarea contractului in caz de litigiu sau de vanzare mai departe a masini.
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
andrei_alik a scris:
ichimcornel a scris:O intrebare, in caz de doamne fereste provoci un accident si esti tu de vine cum se procedeaza cu asigurarea?

masina se repara numai in bulgaria.

Nu e adevarat,se repara oriunde..Daca ai carte verde valabila o repara orice service .Dai copie dupa ea,si mai departe decurge ca la o asigurare obisnuita,pe RO.
  • ichimcornel

  • Mesaje scrise: 653
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Aha. Mersi mult. Cred ca o sa trec si eu pe Bg urmatoare masina,pt ca au scumpit astia foarte mult asigurarea pentru tineri,aprox 680 lei pt un motor de 2000 diesel. Si in caz de accident ii dai copia,dar la ce punct de asigurare se merge, la oricare ?
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
In caz de accident facut de tine, cu masina pe BG, ii dai copia asigurarii si te-ai spalat pe cap.
In schimb, "accidentatul" care plateste ca prostu' taxele in Romania, se va inarma cu rabdare maxima.
Orice ar spune cei cu masini de Texas, service-urile stramba rau din nas cand au de reparat o masina pe asigurarea de Bg. Mai ales daca e facuta la copiator, dupa cum am mai auzit...
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR