Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • laurentiu19

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y17DT (ISUZU)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Ieri am alimentat la statia Petrom Baneasa (imediat dupa fantana Miorita), am facut plinul si am avut surpriza sa constat ca am consumat 17,67 litri la 208 Km parcursi.
Masina mea nu a consumat niciodata, repet NICIODATA, mai mult de 7,5 litri/100km iarna in oras, indiferent de cat de aglomerat era traficul, iar acum fie am un consum exagerat in oras (8,49 litri/100km) ori contorul pompei Petrom bate campii si m-a incarcat cu cca. 2 litri de motorina.
Nu vreau sa aduc nici un fel de acuzatii dar TOTUSI, care o fi cauza? S-a "marit" rezervorul la frig Very Happy sau au masluit oare cei de la Petrom contoarele pompelor Evil or Very Mad ?
Mai curios este ca tot la o statie Petrom V, cea de langa service FIAT (fosta Shell) unde alimentez in mod constant consumul masinii este normal!
Oare cine controleaza si cat de des corectitudinea contoarelor de la pompele furnizorilor de carburanti? Question
Si daca sunt descoperite probleme cu contoarele pompelor, cum sunt despagubiti clientii inselati?
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
fa o reclamatie la petrom. problema e ca nu cred ca poti sa dovedesti diferenta intre cantitatea reala si cea din bon. totusi vor trimite sa verifice calibrarea pompelor. (nu se stie cind).

nu cred ca mai indraznesc cei de la statie sa umble la pompe pentru ca risca foarte mult in fata petromului. se sanctioneaza drastic orice prostie facuta in statii.

daca se constata probleme si ai reclamatia scrisa, probabil ca te vor despagubi, dar nu prea curind. trebuie intii sa faca expertiza si apoi partea financiar contabila dureaza mult. sa pastrezi bonul din statie.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Din cate stiu eu fiecare statie are un recipient cu un anumit volum. Poti cere acel recipient si vezi daca ce scoti din pompa pentru a il umple coincide cu volumul lui. Mai exact daca indicatiile pompei sunt aceleasi cu volumul vasului. Sunt obligati sa ti-l puna la dispozitie daca ceri asta. Probabil te vor pune sa cumperi combustibilul pe care l-ai scos de la pompa.
  • f1specialfx

  • Mesaje scrise: 610
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1.4 90HP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Si mare chestie..putina benzina nu strica .Ori o torni si pe aia in rezervor ori o folosesti la curatat.Chiar si daca o arunci tot esti castigat ca ti-ai lamurit dilema.
  • 1.7dti_edition2000

  • Mesaje scrise: 533
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2006

  • Mesaj Privat
eu am avut probleme din-astea de benzina in cantitate 60-70% din cit trebuia la statia aia particulara de pe Bd Ferdinand,mai demult,confirmata de vreo 3 ori
La Petrom doar apa am avut,cantitati generoase,tot de 3 ori,statiile Militari iesire din bucuresti/pantelimon tot la iesire si dorobanti;a fost confirmata la primele doua si de alta masina ce a alimentat in aceeasi zi.Era apa si in benzina si in motorina la Statia din Militari.
Poate e putin offtopic dar am avut prejudicii mari din cauza lor.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR