Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • narcisinho

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Salutare,
As dori sa cumpar un Opel Tigra din Germania(96`-97`) si nu stiu ce se mai aude despre INMATRICULARE.se scoate,se reduce?
Va multumesc,
Skip ads

  • ilcuteodorcristian

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2008

  • Mesaj Privat
dupa cum bine ati abservat de la 1-08-2008 taxa de prima inmatriculare se va schimba
o taxa mai mica vor avea tigrutele din 95....cu cat e mai noua cu atat e mai scumpa va ofer un link pt calcul rapid
http://inmatriculare.salonauto.ro/ ...
Asa ca aviz amatorilor de tigrutze.....unda verde pt a aduce din Germania Italia Olanda sau Franţa (NU BULGARIA) tigrutze
Atenţie mare la ce luaţi...atenţiune să nu fie lovite în roţi

  • alin_afronie

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 1400cm
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2008

  • Mesaj Privat
ce s emai aude de suspendarea taxei abuzive a lui Tariceanu din decembrie 2008...defapt triplarea taxei precedente..avem sanse sa mai inmatriculam si noi masinile ramase cu raru-ul nefacut..ca numai din vina lor...programandu-te dupa 2 luni...scarba de tara ce avem ..se dau legile ca in Somalia..peste noapte!
  • deleted-15207

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2008

  • Mesaj Privat
in 15 ianuarie se hotareste ,astept si eu cu nerabdare
speram sa mai reduca din ea sau chiar deloc
Skip ads

  • alin_afronie

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 1400cm
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2008

  • Mesaj Privat
de redus poate..poate..dar de scos e greu...oricum si boc sat vb mult si prost....a facut Tariceanu ce a vrut el cu noi.....trebuia macar sa-i lase pe cei care au adus deja masini pana pe 15 sa le inscrie...nu dai legea peste noapte....dar vad c atoata lumea latra dar nu musca..o talalaie asa...si dac ao reduce o sa o faca la anul...si ce rost mai are?
  • boxpalet

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Eu anul acesta am adus in tara 6 bucati opel astra caravan intre anii de fabricatie 1994-1998, mie mi-au placut foarte mult masinile astea, plus ca se si vindeau bine si aveau si taxa mica, spre exemplu un opel astra din 1994 avea taxa 291 euro, toate masinile care le-am adus erau intr-o stare ireprosabila altfel nu ma riscam la un drum de 1700 km(Lahr-Tg-mures).
Toate sunt inmatriculate, merg perfect, proprietarii sunt foarte multumiti. Ce vreau sa spun este urmatorul lucru, de ce nu lasa omul sa aleaga ce vrea, daca nu are 6800 de euro sa cumpere un c***t de logan care arata si merge ca o caruta si nu se poate compara cu un astra din 95-98, sau o vectra acelasi an, sa isi cupere ce vrea, sau cati bani are. Cine are 3000 de euro de unde dracu sa mai scoata 4000 pentru in c***t de logan. Eu sincer cred ca tariceanu(nu pot sai scriu numele cu litera mare) ar fi trebuit inpuscat de craciun exact ca Ceausescu. Am prieteni disperati care si-au scos din banca 4000 de euro sa isi ia masina si acuma stau cu ea in curte si platesc rate, am prieten la care ia nascut nevasta si avea o coaja de dacie care nu dadea caldura, a facut omu cum a putut si a luat un Opel Corsa nu a reusit sa ii faca RAR-u si sta cu ea in curte, de ce sa nu se bucure fiecare de o masina,toate masinile care le-am enumerat mai sus sunt Euro II si sunt ferm convins ca polueaza mai putin de cat o coarda de Dacie besinoasa, dar nu avem ce face noi suntem de vina ca i-am votat, si suntem de vina ca nu facem o rascoala sa mergem toti in fata la uvern cu tupeu si sa le dam foc.
M-am enervat iar si deageaba Evil or Very Mad
Eu zic sa cumparam toti Logan, ba nu , ba nu..... CITROEN....blestemat sa fi taricene
  • alin_afronie

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 1400cm
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2008

  • Mesaj Privat
pai ganditiva si voi ca ei au gresit taxa de la inceput...si s emira de ce intra rable in tara..pai eu cu otigra din 2000 cu motor mic platesc 1000E sao sincriu...defapt plateam iar unu cu un adin 90 da 100E....pai treb s afaca taxa in functie de vechime si eurodar...zici tariceanu si tragi apa...o javra...un nenorocit....cred ca dca as putea l-as omori cu mana mea...auzi s aincurajezi vanarea d emasini noi...pai noi nu aeambani de o rabla si el vrea masina noua...treb sa afcem ceva...sa continuam protestele..vad ca s-a calmat lumea...dar nu poti lasa asa...sa dai o lege anticonstitutionala peste noapte...asa fac bulgarii.ungurii bani ...ce darq
...noi tot romani prosti ramanem....ne mancam intre noi..!
  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
alin_afronie a scris:pai ganditiva si voi ca ei au gresit taxa de la inceput...si s emira de ce intra rable in tara..pai eu cu otigra din 2000 cu motor mic platesc 1000E sao sincriu...defapt plateam iar unu cu un adin 90 da 100E....pai treb s afaca taxa in functie de vechime si eurodar...zici tariceanu si tragi apa...o javra...un nenorocit....cred ca dca as putea l-as omori cu mana mea...auzi s aincurajezi vanarea d emasini noi...pai noi nu aeambani de o rabla si el vrea masina noua...treb sa afcem ceva...sa continuam protestele..vad ca s-a calmat lumea...dar nu poti lasa asa...sa dai o lege anticonstitutionala peste noapte...asa fac bulgarii.ungurii bani ...ce darq ...noi tot romani prosti ramanem....ne mancam intre noi..!


Subscriu si eu la tot ce s-a scris mai sus,si apropos de "toate rablele" care se aduc in tara(lu' papura voda)
ai nostri guvernanti au uitat ca multi din cei ce au optat pt. o masina sh (cel putin eu) au cumparat de fapt
o masina mai putin poluanta decat cea pe care au avut-o.
De fapt noi nu protejam industria romaneasca ci industriile tarilor CE,pentru ca am senzatia ca euforia de a-ti cumpara un golan nou s-a cam dus,dupa ce s-a vazut calitatea .

LA MULTI ANI si la multi bani
Skip ads

  • boxpalet

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Am o vectra B 1996 motor 1.8 16v X18XE 116 HP, ABS 2xAirbag, cotiera,volan inbracta in piele....si lista poate continua, pe care am luato la super pret din Germania si care nici intrun caz nu se poate compara cu un logan din toate punctele de vedere, taie loganu la orice, confort, siguranta, fiabilitate,viteza, tot ce vrei, plus dupa parerea mea super design si mentionez ca masina e din 1996 deci de 12 ani.
Concluzia loganul nu se poate compara cu o masina de 12 ani, Rusine! Lasatine sa fim liberi, sa avem libertatea de a alege, domnilor guvernanti......
  • alin_afronie

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 1400cm
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2008

  • Mesaj Privat
pai...ce ar mai fi sa faca si nemtii asa..cand nu s emai vand mercedesuriel.bmw si alte alea sa puna o taxa sa se cumpere doar alea...nu ai ascot azi...avioane.maine,nave spatiale..ca demutl mercedesul a devenit un OZN in adevaratul sens al cuvantului..iar la noi baga Tariceanu..pe motov ca nu se mai vinde Dacia..si in urma unui mare comision neoficial primit de la Stroe...cu motivul c aprotejeaza productia interna...niste aberatii...si-o protejeaza pe a lui....ca oricum nimcnie nu va da 10000 pe uun jaf de logan
  • Luisa BloodMoon

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2008

  • Mesaj Privat
sunt de acord cu voi tariceanu este un nenorocit..si eu am o Tigra adusa...si m-am inscris la rar din octombrie..si m-au programat in dec...dar normal k vroiau spaga..si m-au picat prima data..brusc a venit tariceanu..si a dat ordonanta aia tampita cu triplarea taxei..si am ramas cu rarul facut..si masina cu numere straine..aiurea..normal ca o sa imi expire dupa 60 de zile..pana se hotarasc astia ce fac..si iar o iau de la capat cu programarea...cu rarul...alti bani dati aiurea...in ce tara traim fratilor?
  • alin_afronie

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 1400cm
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2008

  • Mesaj Privat
tara nimanui...Somalia...ca pe timpul haiducilor...venea boierul si iti lua ce aveai in curte...se dau legile ca pe taraba la piata...nici strainii care investesc in tara nu mai stiu ce sa faca..nu au stabilitate...vine omul sa investeasca in tara ...da legea unu ca scarba de Tariceanu in favoarea lui si il ruineaza....ce darq...nu se poate....bataie de joc....si asta pt ca sutemun popor de lasi...asta o arata si istoria romanilor de o viata...ne-am dat cum a batut vantul...!
Skip ads

  • dilimake

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 1995 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Un popor unde toti din guvern promit si nu se tin de cuvant:(
  • alin_afronie

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 1400cm
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2008

  • Mesaj Privat
In sfarsit....au dat si ei o ordonanta care s ane maia jute si penoi cei care am adus masinile pana pe 15 dec data triplarii taxei...dar mi-e si frica de ce birocratie si harababura va fi pt a plati taxa la niceul asta...stie cineva procedura de a declara data cumpararii...ce acte trebuie...eu am fost imediat la fisc la mine si habar nu aveau de ei!..
  • Dr|ver

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1994 14 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2009

  • Mesaj Privat
ilcuteodorcristian a scris:dupa cum bine ati abservat de la 1-08-2008 taxa de prima inmatriculare se va schimba
o taxa mai mica vor avea tigrutele din 95....cu cat e mai noua cu atat e mai scumpa va ofer un link pt calcul rapid
http://inmatriculare.salonauto.ro/ ...
Asa ca aviz amatorilor de tigrutze.....unda verde pt a aduce din Germania Italia Olanda sau Franţa (NU BULGARIA) tigrutze
Atenţie mare la ce luaţi...atenţiune să nu fie lovite în roţi
Question de ce nu bulgaria...eu am una din bulgaria am toate actele pt inmatriculare.ce are bulgaria???
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR