Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • Corvin

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Am vazut ieri la un amic de al meu care are o firma de dezmembrari auto, un Kadett in 4 usi , a.f 1990 IMPECABIL, dar absolut impecabil, fara nici un cusur, fara nici macar o urma cat o unghie de rugina.
Masina e un diesel, adus din Belgia, inca cu nr. si actele originale valabile, rosie si ....m-am gandit ca e vreunul interesat de asa ceva, deoarece masina este achizitionata in vederea dezmembrarii, insa e ..pacat de la Dumnezeu sa dezmembrezi o asemenea bijuterie.
E drept ca omul vrea mult pe ea intreaga ( cere 2000 €), insa sunt convins ca daca cineva ar fi interesat, ar putea obtine un pret mai bun.
Sau daca nu ... piese....
Corvin
Skip ads

  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
A cumparat-o cu 200euro, a platit transport 300 si acum vrea 2000? Laughing
Inmatriculata ar face 2000, poate si 2500 daca e chiar asa de buna cum spui tu, dar neinmatriculata nu ia nici 1000 sa o dea toata odata, tot la dezmembrari va ajunge, ies mai multi bani.
  • Corvin

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2005

  • Mesaj Privat
nici nu am pretins ca ar merita 2000 €, dar pe cuvant ca nu am mai vazut Kadett in starea aia, parca ar fi fabricat anul trecut, atat de bine si de curat arata si nu e spalat, pregatit de vanzare, etc ...
Ma gandeam la cei care au acest tip de masina, ca e pacat sa nu arunce un ochi in acest post. O sa merg sa ii fac si niste poze si o sa le pun aici sa le puteti vedea.
Am ramas placut impresionat de felul in care se prezinta masina ..
Corvin
  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Sunt multe asemenea masini afara, si cand te gandesti ca acea masina maxim jumatate din salariul lor pe luna, adica ca si cum ar costa pentru noi 2 mil lei... sau cu 1000 euro iti iei Vectra din 95 PERFECTA, adica cu salariul pe o luna...
Kadett-ul asta mai mult ca sigur e mai bun si la poluare si la siguranta decat "dacia berlina cu motor cu injectie".
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
sandumbogdan a scris:Sunt multe asemenea masini afara, si cand te gandesti ca acea masina maxim jumatate din salariul lor pe luna, adica ca si cum ar costa pentru noi 2 mil lei... sau cu 1000 euro iti iei Vectra din 95 PERFECTA, adica cu salariul pe o luna...
Kadett-ul asta mai mult ca sigur e mai bun si la poluare si la siguranta decat "dacia berlina cu motor cu injectie".

*
Vectra BUNA cu 1000 de euro este totusi un pic exagerat (dar nu prea mult) in schimb pot sa confirm ca la dezmzmbrari ajung cateodata masini care iti vine sa plangi langa ele ca se dau pe bucati...
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Din cate stiu eu marea majoritate a masinilor de pe la dezmembrari nu costa mai mult de 1000 Euro, ma refer la cele de pana in '94
  • bac marius

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1980 12
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2007

  • Mesaj Privat
saptamana trecuta a venit fratele meu din franta cu o vectra 17 tdi (motor isuzu) impecabila an1994 care a costat 250 euro bineinteles a fost o ocazie pt ca de obicei ajung pe la 6-7 sute
  • GMKADETT

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1986
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2008

  • Mesaj Privat
salut in germania uni dau bani ca sa le iei kadettul impecabil 2000 euro bate cimpii
  • Dancila Adrian

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Kadett 1986
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
da da e prea scupa sut ieftine dincolo eu stiu ca vrea sa fac o afacere profitabila cu ea dar nu se merita dar din pacate cred ca va fi dezmembrata Sad pacat
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR