Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Alex MPG

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2007

  • Mesaj Privat
















imi pare rau pt calitatea imaginilor ... neacordare de prioritate ... vinovat un Mercedes negru cu tabla tare ... dar foarte tare pe el ...

daune : - portiera dreapta fata, portiera dreapta spate, sasiu, stalp, anvelope cu jante distruse stanga amandoua, punte spate, spoiler spate, airbag lateral ...




asa arata iubita mea inainte ... Sad ...


Ultima modificare facuta de Alex MPG la Lun 12 Nov, 2007 1:48 am
Skip ads

  • dandobre

  • Mesaje scrise: 1,194
  • Locatie: Zarnesti , Jud Brasov
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Imi pare rau pt ce ti s-a intamplat. Las' ca fieru se indreapta(sau se inlocuieste)... bine ca nu a fost mai rau. Spor la reparat!


Ultima modificare facuta de dandobre la Lun 12 Nov, 2007 12:20 pm
  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
dandobre a scris:Imi pare rau pt ce ti s-a intamplat. Las' ca fieru se indreapta(sau se inlocuieste)... bine ca nu a fost mai rau. Spo la reparat!


mda... se putea si mai rau.... dar nu uita ca a sarit si 2 airbag-uri (daca nu ma insel)
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Imi pare rau!

Atentie acum la reparatii....
Skip ads

  • Alex MPG

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2007

  • Mesaj Privat
va multumesc frumos ... am o veste pe cat se poate de proasta ... nu am putut sa-mi repar masina pe rca ul vinovatului pt ca era la astra asigurari(sfat pt "amatori", feriti-va de astra asigurari) ... cei de la dibas mi-au spus k dupa ce o sa se deschida dosarul cu agentul de la asigurari constatator ... abia dupa 9 - 10 ianuarie se vor apuca de ea Shocked Evil or Very Mad ... deci nu cred k o sa o mai vedem prea curand pe strazi ... deep hurt ... Alex Rolling Eyes
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Si sa vezi asigurarile ce o se le mai scumpeasca de la 1 ianuarie!
Crezi ca intereseaza pe cineva unde-si face RCA? Poate unde e mai ieftin.
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Imi pare rau de ce ti s-a intamplat dar chestia cu RCA-ul cred ca zafira 2.0 automatic are dreptate. Toti se duc unde e mai ieftin.
  • pmi
  • **
  • 95 mesaje
  • din 03 Apr 2006
  • Astra 2001 Y20DTH
  • Varsovia
  • pmi

  • Mesaje scrise: 95
  • Locatie: Varsovia
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Shocked Si pot sa adaug ca este cam greu sa ii eviti in trafic pe cei cu RCA la Astra... Sad Mi se pare ca mai usor de evitat sunt cei cu asigurare la ****. Cool
Skip ads

  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
E jale cand te poarta unii pe drumuri,iti doresc drumuri putine si sa ti-o repare cat mai bine. Sad Inseamna ca am avut bafta Rolling Eyes eu am avut treaba cu B.C.R.Asigurari saptamana trecuta,de treaba baietii,n-am ce spune...Deviz si accept de plata-2258RON ptr.spoiler spate la masina din semnatura...Ce e mai urat e ca unii te aranjeaza si tu bati drumurile sa-ti vezi masina facuta... BAFTA MULTA!
  • Alex MPG

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2007

  • Mesaj Privat
azi am fost la B.C.R asigurari si am dat o declaratie ... imi vor face masina, trebuie sa fiu dragutz cu seful de la service sa-mi faca masina mai repede, trebuie sa comande piesele si dar nu vor sa mi-o si vopseasca toata pt ca am avut niste zgarieturi pe ea dinainte de accident ... sunt scarbit tara asta si de spagile pe care trebuie sa le dai pt ati repara masina, nu ma incalzeste cu nimic ca tipul care m-a lovit a ramas fara carnet k tot eu sunt "piton"... abia in ianuarie se vor apuca de ea si undeva prin martie o sa fie gata Sad( ... dupa ce o sa o repar si o sa termin cu toate cele ... tin sa va antz k am o noua slabiciune ... Astra Bertone, m-am indragostit, ea o sa fie urmatoarea masina ...
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Pana la urma nu era asigurarea desteptului care te-a lovit la Astra? Rolling Eyes
  • Alex MPG

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2007

  • Mesaj Privat
URAGAN a scris:Pana la urma nu era asigurarea desteptului care te-a lovit la Astra? Rolling Eyes

da si toate service-urile se feresc sa lucreze cu Astra, si am decis sa o fac pe asigurarea mea si sa se judece firmele intre ele sa recupereze banii
Skip ads

  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Alex,ptr.informarea ta... Wink http://www.ziaruldeiasi.ro/...i_rai_149493.html
  • 4speed

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2007

  • Mesaj Privat
stiu cum e .........mie mi-o busito din prima ora! am crezut ca il strang de gat pe ala (un pusti de 18 ani caruia nici nu-i pasa) dar trece si cu timpu se uita
imi pare rau si spor la lucru!
  • Ioan Paul

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Doresc sa adaug ca problema nu se termina dupa ce ti-ai facut masina, pe CASCO, probleme mai apar si la faptul ca trebuie sa platesti apoi o "penalizare" pentru a aduce masina la valoarea initiala de asigurare, valoare in functie de devizul de la reparatie (asa ca este bine sa verificati ca sa nu fie umflate preturile pieselor, cei de la service au obiceiul sa spuna lasa dom'le ca platesc asigurarile). Apoi la reinoirea asigurarii se tine cont de faptul ca ai avut dauna, este corect asa, dar suma de asigurare pe care trebuie sa o platesti este cam piperata.
Eu am patit ca la o dauna de 4800 lei, sa mi se dubleze valoarea politei de asigurare (inainte era de aprox. 330 euro/an si acum asigurarea a ajuns la 650 euro/an, adica sumele anterioare (doi ani) platite plus suma actuala erau cam cat reparatia. Asa ca am ajuns la concluzia ca mai bine imi pun lunar bani (150-200 lei) intr-un cont si gata cu asigurarile. O fi bine o fi rau, nu stiu, dar incerc si varianta asta.
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Si daca ti-o fura cu totul?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR