Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • mirceas

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
almih a scris:pentru mirceas
in ce perioada ti-ai luat masina?
esti din timisoara?


in decembrie, o luna cam dificila. nu sunt din timisoara.
Skip ads

  • almih

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2008

  • Mesaj Privat
tie cat ti-au zis ca o sa dureze pana ti-o aduc
  • mirceas

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
in 2 saptamani de la plata.
  • almih

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2008

  • Mesaj Privat
cam nasol!
dar de unde esti?
Skip ads

  • mirceas

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
am luat masina de la Opel Victoria Brasov.
  • almih

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2008

  • Mesaj Privat
poate eu o sa mai castig o saptamana pt ca Timisoara este la 100 km de Gyor
  • almih

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2008

  • Mesaj Privat
o mai avut cineva probleme cu termenele de livrare la opel?
  • sportcalin

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2008

  • Mesaj Privat
salut,nu vreau sa te sperii cu livrarea de la autoglobus dar eu sunt patit,eu am o astra comandata din decembrie si inca nu a venit de fiecare data imi spun ca saptamana viitoare,ca e in ungaria ca si impinsa era la timisoara nu pe platforma,depinde cu cine ai vb,poti sa imi dai si un nume ca iti spun daca te-a aburit ca eu de atatea drumuri pe la ei ii cam stiu pe toti
Skip ads

  • almih

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sportcalin a scris:salut,nu vreau sa te sperii cu livrarea de la autoglobus dar eu sunt patit,eu am o astra comandata din decembrie si inca nu a venit de fiecare data imi spun ca saptamana viitoare,ca e in ungaria ca si impinsa era la timisoara nu pe platforma,depinde cu cine ai vb,poti sa imi dai si un nume ca iti spun daca te-a aburit ca eu de atatea drumuri pe la ei ii cam stiu pe toti


am vb cu Lucian Tugui
  • sportcalin

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2008

  • Mesaj Privat
almih a scris:
sportcalin a scris:salut,nu vreau sa te sperii cu livrarea de la autoglobus dar eu sunt patit,eu am o astra comandata din decembrie si inca nu a venit de fiecare data imi spun ca saptamana viitoare,ca e in ungaria ca si impinsa era la timisoara nu pe platforma,depinde cu cine ai vb,poti sa imi dai si un nume ca iti spun daca te-a aburit ca eu de atatea drumuri pe la ei ii cam stiu pe toti


am vb cu Lucian Tugui

il stiu si pe asta ,el macar a fost sincer si mia spus ca mai am de asteptat dar stii care e smecheria,cel cu care bati palma nu prea iti spune si incearca sa fie amabil cu tine dar in fond te duce cu zaharelul dar dute toata ziua pe la ei ca numai asa o vezi mai repede si vezi daca nu e tugui pe acolo intreabai pe ceilanti ca aia nu stiu ce tia spus el si atunci afli adevarul
  • zazou

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2008

  • Mesaj Privat
revin cu inmatricularea pt dr:
m-au sunat de la banca unde am facut creditul, mi-au dat o copie dupa cartea masinii, niste copii ale contractului,CI si o fisa de inmatriculare(copie si original).cu toate astea m-am dus la impozite sa-mi puna o stampila pe fisa de inmatriculare(original).cu fisa m-am dus inapoi la banca, am dat fisa si o copie de CI.dupa cateva zile m-au sunat sa ma duc sa iau numerele.
  • dr
  • **
  • 98 mesaje
  • din 06 Nov 2007
  • Astra 2008 Z14XEP
  • Bucuresti
  • dr

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc zazou.

Am trecut si eu saptamana trecuta pe la Udriste (unde se fac inmatricularile in Bucuresti) si am vazut ce am de facut.

Cei de la Radacini (Savian) au fost parolisti cand au spus data de livrare a masinii?
Skip ads

  • zazou

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2008

  • Mesaj Privat
la mine da...mi-au zis in 2-3 saptamani si a venit in 2 si-un pic
  • rbelcean

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Salut,
Saptamana trecuta am platit si eu garantia la un Opel Astra Classic II, care, cu dotarile pe care le-am vrut eu, normal ca nu era pe stoc Evil or Very Mad
Pe langa pachetele din oferta am ales is pachetul cu faruri ceata+cd player+volan piele si pachetul beauty.
In fine, mie cei de la Ecomax din Cluj mi-au promis ca masina ajunge in ungaria in maxim o luna si jumatatea, iar de acoo imi este livrata in cel mult 10 zile. A mai comandat cineva de la Ecomax? Cat a durat pana a primit masinutza?
  • alex.breaz

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2008 Z28NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Astazi am achitat garantia pentru Vectra Caravan OPC la Autohaus Huber Deva. Masina are destule dotari optionale (navigatie, trapa, jante 19'', piele, etc). In contract termenul de livrare este de aprox. 4 luni Rolling Eyes Cei de la Autohaus Huber ma incurajau ca ar venii mai repede dar 4 luni ar fi termenul maxim. Nu stiu la ce sa ma astept. Stie careva cam care este termenul de livrare la OPC?
  • SAVARIN

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Termenul de 4 luni pentru un OPC este orientativ, dar nu foarte departe de realitate.Trebuie avut in vedere ca totul se face pe comanda pt masina ta, nu exista stoc cu prea multe piese de OPC. Din Gyor-Ungaria pana la dealer in Romania Orice masina face cam 10-14 zile,indiferent de dealer si de Oras.
  • rbelcean

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Cum vad ca nimeni nu s-a inghesuit sa-mi raspunda, revin.
Chiar azi m-au sunat cei de la Ecomax sa ma anunte ca mi-a ajuns masinutza la Gyor, in Ungaria. Din pacate azi nu am putut sa-mi iau liber sa definitivez actele de leasing, insa luni voi plati avansul iar apoi sper ca in max 10 zile sa ajunga la CJ.
Pana aku pot spune ca cei de la Ecomax s-au miscat bine, desi e mai mult meritul polonezilor ca mi-au fabricat rapid masina, cu dotarile dorite. In loc de o luna si jumatate am asteptat doar 3 saptamani si cateva zile.
Revin cu alte amanunte dupa ce primesc masina.
  • SAVARIN

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2005

  • Mesaj Privat
salut,
cum ai zis si tu ...ei nu au avut nici un merit.In aceasta perioada au fost mai putine comenzi si de accea a fost fabricata asa de repede.Si eu am trait aceeasi placuta experienta in ultimele 3 saptamani.
Care este de fapt, intrebarea ta ?


Ultima modificare facuta de SAVARIN la Sam 08 Mar, 2008 12:12 am
  • sportcalin

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2008

  • Mesaj Privat
almih a scris:o mai avut cineva probleme cu termenele de livrare la opel?
salut,mi-a venit masina cam greu dar a ajuns ,tu in ce stadiu te afli?
  • Alecz

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Salutari Dragi Opelisti .. Sa va spun si eu o mica povestioara..
In Decembrie 2006 Am facut comanda Pt Opel Corsa model 2007 . mi s-a spus ca termenul de livrare este pe undeva in februarie. Ok. nu a fost nici o problema.. Sa va spun si bomba?... Am asteptat Exact 10 luni , in tot acest rastimp , am sunat , am sunat si iar .. am sunat.. si mi s-a spus mereu.. nu a ajuns , si tot asa.. ca se vinde ca painea calda.. nu stiu ce sa mai zik fratilor.. a ajuns intr`un final . ok. dar N-am avut parte de ea .. *(Sper sa nu se supere Admini sau moderatorii ca fac o paranteza )* Cand a venit masina .. ok am venit la Gold & Platin Bacau , am stat destule ore pana sa fie gata , cand am ajuns acasa (focsani ) am observat ca se aprinsese becul martor la lichidul de racire.. am ridicat capota.. SURPRIZA --- BorcAnul GOL golut , chiar uscat , am dat telefon la dealer ... nu le-a venit a crede , bun , am cumparat vreo 6 litrii de lichid.. am mai facut 2-3 ture .. Iar gol .. pana cand sa imi dau seama ca era CAscada niagara langa masina , m-am uitat.. si mi-a sarit in ochi. Furtunul Dintre motor si radiator SCOS ! bine ca m-am prins la timp , am dat telefon la rep. si l-eam spus ca am sa pun un colier romanesc in locul celui vechi.. * vroiau sa trimita rampa sa o ia * (asta dupa nici macar 24 de ore) ok , l-am pus , am faacut prima revizie la 15.000 km , regulamentara , totul OK. Acum 2 saptamani Ghiciti ce dragii mei .. Observ Miros de Ferodouri.. si pana cand sa-mi dau seama ce e .. pok ... efectiv am ramas in drum . FARA ambreiaj. Spune-ti-mi si mie .. cum se poate o masina la 23.000 de km in jumatate de an sa aibe atatea probeleme? plus ca inainte cu o luna am ramas si fara CLIma , Cica defect din fabricatie - Aeroterma . Sincer.. Sper sa nu patiti si voi asa ceva , DAr Opel m-a dezamagit. Va Salut Si Multi km fara probleme va urez.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR