Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • mihnea

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Scriu aici ca nu stiu unde...am fost de curand la service Gold&Platin...inca nu-mi vine sa cred cat de bine am fost tratat...am lasat cheile si actele la receptie, m-am mai invartit prin show-room vreo 10 minute si m-am asezat la o masa...supriza...masina era deja pe rampa, demontata si se lucra deja la ea...asta vedeam pe un televizor...super tare...mi-au schimbat caseta de directie, o garnitura la motor si mi-au etansat o scurgere si a fost gata in aceeasi zi...la alte service-uri m-am rugat 2 luni de ei sa-mi schimbe caseta...si am mai avut si discount 15% la piese ca le-am montat la ei (caseta o cumparasem deja)...oricum super service
Skip ads

  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Cred ca trebuia sa postezi aici: https://www.clubopel.com/viewforum.php?f=35 De ce nu sti unde? E suficient sa citesti titlurile domeniilor din prima pagina. Si nici macar scuza ca esti user nou nu o ai!

Oare Gold&Platin vrea sa sparga piata reprezentantelor? Un bun manager asa ar face, ar da dracii peste ei sa faca treaba si in felul asta ar lua toti clientii celorlalti.

Rog moderatorii sa mute subiectul.


Ultima modificare facuta de LDivora la Mie 31 Oct, 2007 2:56 pm
  • mihnea

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2005

  • Mesaj Privat
ldivora a scris:Cred ca trebuia sa postezi aici: https://www.clubopel.com/viewforum.php?f=35 De ce nu sti unde? E suficient sa citesti titlurile domeniilor din prima pagina. Si nici macar scuza ca esti user nou nu o ai!

Oare Gold&Platin vrea sa sparga piata reprezentantelor? Un bun manager asa ar face, ar da dracii peste ei sa faca treaba si in felul asta ar lua toti clientii celorlalti.

Rog moderatorii sa mute subiectul.



O sa scriu o scrisoare oficiala pentru a-mi cere scuze... Laughing
  • Cristian_Seven

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2007

  • Mesaj Privat
G&P Pipera? Am mai auzit de bine de ei dar cum n-am pe nimeni acolo parca nu-mi vine sa ma duc ca fiul ploii.
Skip ads

  • mihnea

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Cristian_Seven a scris:G&P Pipera? Am mai auzit de bine de ei dar cum n-am pe nimeni acolo parca nu-mi vine sa ma duc ca fiul ploii.



Eu exact asa m-am dus.Am sunat, am facut programare si atat.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
a particpat acest dealer la programul de instruire organizat de producator pentru astra twin top ?
Nuuuuu......
Daca ma duc eu cu masina la ei o sa mai postez aici , alaturi de clientii multumiti ? Nuuuuu
Eh lasa...ca pana la urma tot un astra H ramane ...chiar daca are vreo 12 motorase , 15 pistonase la sistemul hidraulic si niste calculatoare in plus . Las-o bah ca merge asa Laughing
  • mihnea

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Eu aici am vorbit doar de service.Am intrebat si pe pe cineva de acolo de Corsa OPC dar omul habar n-avea si m-a dirijat catre sefa lui.La vanzari stau cam prost.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
mihnea a scris:La vanzari stau cam prost.


ciudat...la vanzari toata lumea sta bine , in general . la service stau prost dealerii Very Happy
ei in sfarsit , sa le uram lui Gold Platin s-o tina tot asa ..
Skip ads

  • gioni2

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 1.7CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Am fost si eu astazi si am plecat multumit de acolo (super ideea cu camera de luat vederi din hala - ai mai multa incredere in ei chiar daca nu te pricepi la nimic in afara de volan cum e cazul meu). Eu unul am fost si la Galati de doua ori la ei si mi-a placut cum am fost tratat. Le urez sa o tina tot asa.
  • silviuz76

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2001 y17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Salutare. Am fost si la G&P, mi-am rezolvat problemele, iar la 2 zile m-a sunat cineva de la relatii cu clientii sa ma intrebe cum merge masina, daca mai am probleme, ce nota le-as acorda pe o scara de la 1-5, si cam ce ar trebui sa faca in continuare.
Chiar mistochestia cu camera din hala.
  • bufteadaniel

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: bacau
  • Masina: Astra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Apropo de G&P as vrea sa va dau un sfat.........feriti-va de G&P Bacau.
Eu dobitoci si incompetenti mai mari n-am vazut.
Mi-am pierdut un rand de chei si prin CASCO m-am dus la ei sa schimb tot...butuci usi,contact plus chei noi. Pana aici e ok. Am dat comanda de toate astea pe 29 august si mi-au spus ca in zece zile ajunge comanda . Pe 20 septembrie am sunat si mi s-a spus de la magazia de piese unde fusesem redirectionat ca abia ieri a plecat comanda, adica 20 de zile a facut comanda mea din fata de la receptie pana la departamentul care le trimite.
Ca sa n-o lungesc inutil piesele mi-au fost montate pe masina aproximativ pe 10 octombrie ..........pe o comanda data in 29 august. Si a fost 10 oct pentru ca am facut scandal.......ma rog am strigat cat de tare am putut ca sa auda careva, ca altfel cre` ca pe la craciun o rezolvam.
La un deviz de lucrare de 20 de milioane nu i-a lasat inima sa dea cu un pic de apa pe ea s-o aduca curata.
Si nu e prima experienta la Reprezentanta din Bacau, da in celalalt caz era Opel Gesara. E drept si recunosc ca s-a schimbat doar numele oamenii au ramas .....
  • BigJoe

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Si eu am facut revizia de un an la gold&platin pipera si ma declar foarte multumit.
am sunat la toti dealerii din bucuresti si imprejurimi, si m-au lovit cu preturi de pana in 760 RON, si asteptari de pana la doua saptamani.
la gold& platin am sunat pe la ora 16, mi-au spus ca pot veni a doua zi la 9.30, si la 12 plecam cu masina gata, timp in care am stat la masa, cu suc si cafea, si m-am uitat la plasmele pe care aveau TV si imagini din hala de lucru, ba chiar, la 50 metri dupa colt, era si un bufetel cu sandviciuri foarte bune.
mi-au pus masina pe tester, au facut ceva verificari, mi-au curatat franele, au schimbat uleiul, filtrul de ulei, filtrul de benzina, filtrul de aer, filtrul de polen si mi-au completat si uleiul din cutia de viteze (am gasit apoi un bidon pe trei sferturi plin in portbagaj), si totul a costat (inclusiv manopera) DOAR 558 RON.
ba mi-au schimbat si suporturile de numere cu unele frumoase, cu sigla opel, pe care mi le-au facut cadou.
mai mult, au REFUZAT SA IA SPAGA !
recomand !
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
ba mi-au schimbat si suporturile de numere cu unele frumoase, cu sigla opel

Da, dar scrie si Gold&Platin pe ele, deci reclama !
Sa schimbe filtre, ulei etc si o maimuta poate...daca se pricep si la altele mai de finete bravo lor dar se pare ca politica lor face ca toti meseriasii sa le plece.
  • Cristian_Seven

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2007

  • Mesaj Privat
La electrica stau prost de tot. La mecanica n-am avut de ce sa ma plang.
  • Cupidon

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Corsa 2001 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2007

  • Mesaj Privat
cam vechi mesajele de la gold @ platin
au plecat mecanicii sau rapara bine in continuare?
  • Dragster

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Depinde cum privesti. Eu mi-am schimbat la noua masina distributia, piesele mele cumparate de la baietii de aici (multumesc pe aceasta cale lui Eduard, pentru promtitudinea cu care mi-a adus ce aveam nevoie si pentru finisajul deosebit al scarilor de la magazinul lui Very Happy ) si le-am montat la ei. M-au programat la 2 zile dupa ce am dat telefon. Dupa montaj mi s-a parut ca se aude suspect... un suierat usor care creste pe masura ce accelerezi si devine insesizabil dupa viteza a treia. Am dus masina inapoi dupa 2 saptamani pt ca mai aveam de schimbat o supapa, o garnitura, etc... au verificat distributia si SURPRIZA: cica un surub (nu am inteles care) nu era adecvat sau bine montat. Drept urmare am stat in ziua respectiva la GP de la 9 dimineata pana la 6 seara, mi-au montat si celelalte piese iar mecanicul, dupa ce si-a cerut scuze, s-a dus personal sa cumpere acea "piesa".

Acu'... nu pot sa bag mana in foc ca asta a fost cauza sau ala chiar s-a dus dupa piesa, cert e ca vreo 2 ore nu l-am mai vazut... Insa desi eram destul de bucuros ca se rezolva problema, la preluarea masinii zgomotul era la fel. Am facut vreo 800 km cu masina de Craciun, trage bine merci, dar dupa, pe 27.12 m-am intors la ei. Am mai stat cateva ore, au reverificat distributia si au concluzionat ca zgomotul este din cauza ca piesele nu sunt originale Opel (curea Conti, pompa apa Hepu, etc). Deci... tragi ce concluzie vrei - eu am garantie si le-am explicat ce le fac daca mi se strica ceva.
  • Dragster

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
inca un exemplu - colegul meu de apartament si de forum are aceeasi masina, acelasi motor dar si o eroare - se aprinde in bord martorul de "exhaust emisions". Cei de la GP au pus testerul de 2 ori si au concluzionat ca e de la sonda Lambda. Cumparata una noua Bosch - dupa 350 km eraorea a reaparut. Zilele astea va merge din nou la ei. Sa vedem ce va fi, va tin la curent.
Deocamdata nu m-au impresionat cu nimic.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
conform legislatiei in vigoare Dragster , service-ul iti ofera garantie la manopera , care poate fi de la cateva zile pana la 3 luni maxim . Daca intrebi un director de la GP vei avea surpriza sa constati ca garantia la manoipera la ei este de 3 zile lucratoare de la data intocmirii devizului . Aceasta coroborat cu faptul ca nu ai cumprat piesele de la ei , in caz de ceva te vor da la intors urgent si nu cred ca vei avea ce sa le faci .

Crede-ma ca ii cunosc foarte bine si directorii sunt si avocati acolo Smile) - fara carte de munca Smile
  • omu'rau

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2007

  • Mesaj Privat
unele se mai intampla si dupa sufletul omului Very Happy
  • Cupidon

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Corsa 2001 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2007

  • Mesaj Privat
pai ar trebui sa se intample dupa sufletul masinii Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR