Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • ct-13-shp

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2007

  • Mesaj Privat
salut baieti...vreau sa zic ca am patit-o rau de tot...am plecat in tara cu masina la vre-o 500 de km de casa si inainte cu vre-o 40 de km mi-a murit ambreiaju'...s-a molesit dintr-o data... nu stiu ce ar putea avea...cand apas ambreiaj se aude un floscait in pistonas...oare sa se fi rupt garnitura?placa de presiune?orice post e bine venit...va multumesc mult si astept urgent!
masina e un opel astra 1.7tdi din 2001....
Skip ads

  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
foarte posibil sa fi cedat o garnitura din pompa si nu mai face presiune
  • nagyatius

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1993 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Asa am patit si eu acum 2 zile.La mine a murit rulmentul de presiune, cand am scos ieri era in 11 bucati, dar am avut noroc ca nu s-a atins de placa de presiune si scap ieftin, numai daca gasesc un rulment.Am cumparat unu dar mechanicul a zis ca e prea mic.Acum in mijlocul sarbatorii nu mai stiu ce sa fac, l-am luat exact pentru modelul meu.Daca cineva poate sa-mi trimita o poza, cam cum trebuie sa arata rulmentul, ca sa am o idee daca magazinul de piese a gresit. mersi
  • bujuxp

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2007

  • Mesaj Privat
uitate cat lichid mai ai in vasul de la pompa de frana. oricum merge sa mergi cu masina e mai nasol cand opresti si pleci ca tre sa opresti motorul si sa dai la cheie sa o i-a usor
Skip ads

  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
sau pistonasul din pompa sa fie uzat peste masura iar atunci orice incercare de a pune noi garnituri va fii inutila.va ceda mult prea repede.
  • alyvo

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Daca are cineva nevoie de rulmet presiune pentru Astra 1.7DTi (Y17DT), am eu unul si nu prea am ce face cu el. Nu e nou dar merge fff bine (are in jur de 80k km). Ma gasiti pe ym aly_vo@yahoo.com.
Sarbatori fericite tuturor !
  • ct-13-shp

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2007

  • Mesaj Privat
fartilor va multumesc mult pt toate sfaturile...problema s-a rezolvat....niste garnituri schimbate...si acuma e k nou...ce sa va zic ....sarbatori fericite si sa ne auzim sanatosi la anu...Very Happy...
  • adilla

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
imi poti spune daca pierdeai lichid de frana?pt ca eu am o zafira si tot simptomele astea le am dar mi s-a spus sa schimb tot chitul
  • ct-13-shp

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2007

  • Mesaj Privat
da mie imi curgea lichid de frana exact pe la pistonas....depinde acuma cat de grav e la tine...eu am avut noroc...ca si eu daca mai mergeam putin cu ea trebuia sa schimb tot chitul...mult suucces...
  • ct-13-shp

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2007

  • Mesaj Privat
problema s-a rezolvat....rog un moderator sa inchida acest theard..daca se poate...multumesc incaodata celor care m-au ajutat...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR