Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
am un astra f nivel echipare GL si rugamintea mea e ca cine are astra f,sau a avut variantele GLS,CD,CDX si au sau nu au/au avut sau n-au avut /geamuri electrice (model 91-94) sa-mi spuna cum au fetele de usi pe fata ca forma sub manerul de care inchizi usa.al meu e drept acel panou dar am vazut ca modelul dupa 94 am panoul mai ondulat si ma gandeam ca poate e asa din cauza motorasului de la geamul electric.eu vreau sa-mi montez dar ma gandesc ca poate trebuie sa schimb si fetele de usa iar sincer nu am vazut astra f model pana in 94 cu geamuri electrice.cel putin in ploiesti.,ca sa pot sa-mi fac o idee

te rog sa dai un titlu explicit topicului
editat de maiandrei

Skip ads

  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
k,am inteles.vream doar sa fie cat mai scurt(scrisesem mai jos ca e pt posesori de astra f)
  • nonea

  • Mesaje scrise: 1,098
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 1992 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2006

  • Mesaj Privat
astra f 1.4 GLS din 1992 nu am geamuri electrice. fetele sunt ca ale tale, dar se pot mobnnta geamuri electrice si asa. e alta treaba cu motorasul...ala vine pe macara...nu prin maner...deci nu conteste Very Happy la ce pretz ai gasit macaralele?
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
daca iti spun poate nu ma crezi.cu 150 ron.cu tot cu butoane,consola pt ele(stanga),impuls pe geamul din stanga,mufele toate pana la usa si mufa tata-mama de la imbinarea usa,instalatia pt oginzi electrice si incalzite,pt inchidere,pt boxe,etc.sunt originale opel astra f si sunt bosh si sunt intr-o stare exceptionala.si merg exceptional.le-am probat dar nu stiam daca e vreo diferenta la fata usa.e un topic un pic mai vechi aici de unde le-am luat,cam de 1 luna.super ieftine pe langa ce preturi vad pe aici.mai jos de 3,5 nu am gasit nicui la shroot
Skip ads

  • nonea

  • Mesaje scrise: 1,098
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 1992 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2006

  • Mesaj Privat
ai iesit foarte bine...sincer sunt invidios pe tine Smile..lumesc. sa ai bafta la ele si sa ne tii la curent.
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
sa dea un pic caldura si ma apuc.stii cumva daca macaralele vin exact pe punctele de prindere de la vechea macara sau e ca la callibra pe alte gauri?
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Am vazut la masina fratelui unui coleg din TM, cu care a venit la intalnirile ClubOpel ca a montat oglinzi electrice si geamuri electrice fata-spate. Nu mai e nevoie sa spun ca functioneaza ca si cand asa au venit cu masina.
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
geamuri spate chiar nu am auzit la astra f.poate cu alte macarale compatibile de la alte modele.daca stii de la ce modele se potriveste te rog spune-mi si mie.
Skip ads

  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Eu nu stiu dar le-am vazut cu ochii mei functionand... poate iti spune tipu' la care am vazut treaba asta... user-ul lui e h0rm0n si am vazut pe F-ul fratelui lui.
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
multumesc dar vad ca hOrmOn nu a mai fost de mult pe aici.
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
mda, de scris nu a mai scris de mult cu exceptia sectiunii Intalniri unde vad ca a votat ca nu poate sa participe. Nu-i nimic, spune-mi ce te intereseaza sa stii si il intreb eu, daca mai prind masina lu' fratesu' poate ii fac o poza la cum a montat (asa de suprafata ca doar nu m-ai pune sa ii dau jos fata de usa) geamurile electrice si pe spate cu comenzi pentru toate 4 pe usa de la sofer. La ultima intalnire am luat masina cu japca de la el ca sa vad cum merge. Very Happy
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
stie cumva daca macaralele vin exact pe punctele de prindere de la vechea macara sau e ca la callibra pe alte gauri?[/quote] si ce fel de macarale si-a pus pe spate?ce modificari trebuie facute pt asta?
Skip ads

  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
il intreb si te anunt!
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
k.multumesc mult .si raman dator cu o bere la prima intanlire de mare anvergura
  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
ce sa ma intrebati? Very Happy

naniacostin a scris:multumesc dar vad ca hOrmOn nu a mai fost de mult pe aici.


nu am mai avut masina... pana AZI... si sunt "happy" sa zic asa... si frecventam doar la intalniri... acum sper sa frecventez doar in cautare de piese (primu lucru ar fi "geamuri el. pe fata" -in cautare-) si sa speram ca nu o sa reusesc sa postez in aparitia unor probleme Rolling Eyes. Deocamdata sunt multumit.

pan' atunci... numai bine.
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
de geamurile electrice pe spate de la masina fratelui tau.dar deja am vb si cu tine si cu el.aflu eu ce macarale electrice merg pe astra f pe spate ca compatibilitate.iau ruleta si la masurat geamuri de masini Twisted Evil .o sa incerc sa masor sa vad daca merg cele de vectra a.la prima impresie geamurile par de aceeasi dimensiune!si apropo schimba-ti datele de la profil ca vad ca ti-ai luat alt f
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR