Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Iei borna de pe baterie vreo 10 minute si gata. geamul nu se va mai lasa/ridica automat, pentru ca nici geamurile de la usi nu se vor mai ridica/lasa automat dupa ce ai tinut un pic mai mult pe butoane (sus/jos).

Pentru a se lasa/ridica din nou singur, trebuie sa inveti cursa la geamuri. Adica atunci cand tii mai mult pe buton pentru jos/sus, geamul sa continue cursa in jos/sus pana la capat, chiar daca ai ridicat mana de pe buton. In caz contrar, se deschide numai pana unde a coborat cat ai tinut mana pe buton.

Pentru a memora asta pentru geamuri, se apasa ambele butoane pentru jos pentru ambele geamuri (usa soferului) pana cobor geamurile de tot si se mai tin apasate inca minim 3 secunde. Apoi pe cele de sus si tot asa, dupa ce ajung sus, mai tii butoanele apasate minim 3 secunde. Si apoi cred ca mai trebuie sa repeti inca odata procedura. Dar nu sunt sigur de asta, ca n-am mai facut de mult timp procedura de invatare a geamurilor, sau cum se numeste ea.

Sper ca m-am facut inteles.
  • marco_dnc

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Am inteles, multumesc.
  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
marco_dnc a scris:Cum ai reusit sa il dezactivezi?


Scoti bateria si pana nu inveti din nou geamurile sa coloare singure (modul confort ? ), nu v-a mai cobora nici geamu la inchiderea portbagajului.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR