Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • cashu21

  • Mesaje scrise: 231
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 1.7 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
scriu acest post cu speranta sa primesc astat eu cat si ceilalti in postura mea...azi am terminat cu Rar-ul...urmeaza sa o inmatriculez (costa aprox 900 E)...cineva mi-a sugerat sa-i fac asigurare pe seria masinii,ceva de genu asta pt ca nu am inca numere expitae(de franta),sau asa cred, si sa o inmatriculez din vara cand taxa va scadea la 600E...e posibil asa ceva cu asigurarea asta pe caroserie sau sasiu..multumesc mult
  • alexandru_petcu

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2007

  • Mesaj Privat
salut!

am avut si eu (adica tata) aceeasi problema cu un signum cu numere de germania. masina a avut numere provizorii de D si asigurare pt 30 zile, dupa exprirarea acestora, cu RAR-ul facut i-a luat numere "rosii" de RO si i-a facut asigurare RCA pe seria de sasiu.
Problema intervine ca numerele "rosii" de RO sunt valabile doar 30 zile si nu se poti s ale prelungesti.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
O înmatriculezi acum ºi recuperezi taxa în instanþã. În momentul de faþã, nu este foarte clar ce se va întâmpla din varã aºa cã e greu de spus dacã va fi sau nu avantajos sã aºtepþi.
  • Mr.hat

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Ca tot venii vorba de numere de franta ... daca fac azi un contrac V-C pt o masina aici in Franta, cat is valabile numerele ? 30 zile ? 60 zile ? cat timp platesc asigurare ?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR