Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Florin M

  • Mesaje scrise: 390
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
ce masina ati alege si de ce? Va intreb pentru ca vreau sa imi iau una din cele 3 si nu stiu de care.


Ultima modificare facuta de Florin M la Mar 12 Feb, 2008 12:28 pm, modificat de 3 ori in total
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
BMW e singura marca pentru care as da Opel-ul. Cea mai putin nasoala din cele 3 mi se pare Bora, dar si aia are o fatza de acum 15 ani...
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Am votat laguna pentru aspectul exterior, confortul si siguranta pe care le ofera.
Votul este valabil strict in comparatia celor 3 pentru ca nu as schimba vectra pe laguna decat daca mi s-ar plati vectra laguna ar fi moca. Dezavantajele legunei: bord din plastic de foarte proasta calitate, intretinere exagerat de scumpa. Pentru a te lamuri daca laguna este o optiune pentru tine, arunca o privire pe www.reno.ro.
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Adevarat. Dar totusi ... vrei sa treci de la astra g la bora ? de ce nu la o masian de generatie mai noua .. cu un aspect mai nou ?

din comparatia ta as lua golf ... dar fiind break nu-mi place.
Skip ads

  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
laguna 2, asta am vrut si eu sa iau cand am luat astra-ul..doar era cam forjat.
imi place ca e mai mare in interior.
  • Florin M

  • Mesaje scrise: 390
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
eu mi-as lua o vectra c, dar nu dispun de atatia bani, pt ca in luna care urmeaza, imi voi lua apartament, pe care il consider mai important decat o masina.
  • f1specialfx

  • Mesaje scrise: 610
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1.4 90HP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Bora este varianta caruta a Golfului si in plus in mod uzual cele sh sunt fost masini de firma si implicit forjate.In Renault nu am incredere,am avut in familie dar nu as mai cumpara.Deci am ales Golf..
  • johnny25med

  • Mesaje scrise: 177
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1995 C18NZ 1.8 i 90CP 66Kw
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am prieteni si cu laguna 2 si cu golf. Categoric golf chiar daca este break si mie unul nu-mi place. Laguna'i din "carton" in mare parte a caroseriei.
Bora merge dar e prea....., fara forma, parca prea din topor, parerea mea.
Skip ads

  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
BMW sau Vectra C.Daca totusi ar fi musai sa imi aleg una din cele de mai sus, as alege Bora.Laguna nu imi inspira incredere, iar golful zici ca e break.Daca era hatchback alegeam Golful.
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
am votat Bora...laguna este submotorizata iar golful e prea comun si urat ca break
bora o consider o compacta sedan destul de bine proportionata si are o motorizare buna atat ca performante cat si ca ,consum
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Stai cuminte. Vrei sa faci atatea achizitii in aceasta perioada? In mod sigur, pentru ambele, pretul este in EURO si cum in zilele astea cursul a luat-o razna rau de tot, banii pe care o sa-i dai vor fi prea multi.
Recomandarea mea este sa mai stai macar cu masina. Astra G din 2001 nu este inca o masina prea veche.
Ti-as recomanda ca faci ambele achizitii(ap+masina) doar in urmatoarea situatie:
- ambele sa fie cumparate cu credit in EURO
- sa ai o garantie(cine ti-ar putea-o da?) ca in urmatoarele 2-3 luni cursul RON/EUR o sa scada semnificativ.
Bafta !
  • Florin M

  • Mesaje scrise: 390
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
masina pe care o am, maine o s-o vand, am deja clientul, masina e ok, nu are nici o problema si nu as vindeo, dar bani care ii voi lua pe ea o sa dau ca un avans pt apartament, ca sa nu il vanda pana cand imi va acorda banca banii de nevoi personale cu ipoteca, dureaza cam o luna, mai ales ca ipoteca nu avea intabulare si abia acum 3 zile am depus cererea pt intabulare. Mai ales ca cel care il vinde vrea in lei, eu ii iau in euro, deci as avea de castigat acum cand e euro mare.
Skip ads

  • teodor

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2007

  • Mesaj Privat
fara suparare nu am votat nimic deoarece AUDI nu pre il vad pe acolo , lucrez pe unu si ma cucerit definitiv(nu ca opelu dar ma intelegeti voi)
  • dady_vale

  • Mesaje scrise: 896
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2007 Z16xp1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Bora de 1.6 are un amic deal meu are jante pe 16" cauciucuri late si merge c-am sportiv in oras sub 13-14 l/km nu o scoate Sad . Daca te ajuta cu ceva eu pot sa ne intalnim cu colegul si sa-ti ea ceva sfaturi despre Bora. Renault piesele ffff scumpe, intretinere scumpa poate un Audi :d dupa cum zicea cineva mai sus.

Barfa
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
N'as alege nimic din ce ai trecut la optiuni pentru ca ambele marci au probleme de fiabilitate , poate mai putin Audi ... dar oricum nu sint pe gustul meu ...
As cumpara Ford Focus sau dece nu Mondeo ... sa ramin oarecum in aceeasi clasa de pret .
  • devils

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Tg. Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2006

  • Mesaj Privat
VW Passat ... fiabilitate
  • laurentiu19

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y17DT (ISUZU)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Poate fi off topic, dar daca as schimba Opelul l-as schimba numai cu Toyota RAV4 sau Corolla. Despre VW nu stiu ce sa mai cred, pentru ca am doi colegi care au dat o caruta de bani, unul pe VW Golf V (aprox.19000 EUR) si unul pe VW Passat (aprox.26000 EUR) si pana in 20000 Km au fost nevoiti sa schimbe cate un rulment roata fata. Nu am auzit de asa ceva la Opel si nici la Toyota la rulajul asta.
  • Mr.hat

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Am un vecin cu o Laguna 2 din 2001, 1.6 16V, si el este foarte multumit de masina. Ca pret Laguna ii mai ieftina decat celelalte.

Ca tot se zicea aici despre audi, cat de curand s-ar putea sa trec si eu de la o masina mica (astra f) , tot la una de aceleasi dimensiuni (A3).
  • calfianu

  • Mesaje scrise: 525
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Doar cu noua Honda Civic (hatchback) sau Toyota Auris desi incepe sa ma bata gindul la un hibrid.
  • Florin M

  • Mesaje scrise: 390
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
OPEL Astra, 2002, benzina, gri, metalizat, 120000 km, 6 x airbag, 1600 cmc, 101 CP, închidere centralizatã, ABS, CD, climatronic, geamuri electrice, oglinzi electrice, volan reglabil, servo, ESP, încãlzire scaune, oglinzi încãlzite, carkit, proiectoare, comenzi volan, pretul este negociabil, spalator faruri, 8000 EURO neg.

Km nu cred ca sunt reali, sambata o sa vad masina.
Merita?







Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Care ar fi?
vw bora 1, 6 benzina 38%
vw golf 4 break 1,6 benzina 43%
renault laguna 2 1,6 benzina 17%
78 voturi

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR